• Pasowanie na czytelnika

• Dzisiaj ważny dzień dla pierwszaków - pasowanie na czytelnika. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. " O królewnie, która się nudziła" w wykonaniu klasy 3 b, której towarzyszył chór szkolny. Pierwszaki złożył także przyrzeczenie, że będą szanować i czytać książki. Spotanie zakończyło się zaproszeniem do biblioteki - krainy, w której nikt  nigdy się nie nudzi.

• Egzamin ósmoklasisty

• Uczniowie z klasy 8 a  w dniach 14 - 16 maja  pisali egzamin ósmoklasisty. Doskonale sobie poradzili z tym pierwszym w swoim życiu  poważnym egzaminem.

• Piknik Rodzinny klasy 2b

• Uczniowie klasy 2b wraz z rodzicami i rodzeństwem spotkali się (10.05) na Pikniku Rodzinnym w Karczmie Borowej. Z inicjatywy wychowawczyni p. Ewy Kasprzyk - Nijakiej tak spędzono Dzień Rodziny obchodzony w maju. Były rodzinne wyzwania sportowe, wspólne zabawy oraz rozmowy przy ognisku. Niezwykły czas.

• Dzień Otwartych Koszar

• Uczniowie klasy IV b postanowili spędzić piątkowy dzień zupełnie inaczej. Odwiedzili 4 Pułk Przeciwlotniczy, w ramach akcji ph.: Dzień Otwartych Koszar.
            Atrakcji było sporo ale jeszcze więcej pytań. Rozbudziły się pasje i namiętności do militariów. Odkryto w sobie powołanie do służby wojskowej. Przede wszystkim jednak, był to niezapomniany dzień i fascynująca lekcja w terenie. Za rok pójdziemy ponownie, obiecali wszyscy😀🪖🎖🫡🚁⛑

• Nasze zainteresowania - Unia Leszno

• Uczniowie klasy 7a podczas zajęć z wychowawcą postanowili podzielić się z klasą swoją pasją jaką jest klub sportowy "Unia Leszno". Podczas zajęć przedstawili najważniejsze informacje o leszczyńskim klubie sportowym, zaprezentowali zgromadzoną przez siebie kolekcję: szalików, proporczyków, książek oraz figurek znanych żużlowców. Pod koniec zajęć wszyscy uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Uni Leszno grając wspólnie w kahoota - grę przygotowaną przez prowadzących, którymi byli: Kamil oraz Krzysztof Baczyński i Dominik Jankowiak.