• Nauka przez zabawę – doświadczenia na lekcji fizyki

• Uczniowie klas VII i VIII przygotowali oraz zaprezentowali swoją wiedzę z poznanych wcześniej działów z fizyki. Sala zamieniła się w laboratorium, a uczniowie w odkrywców.  Uczniowie wykazali się umiejętnością wykorzystania zdobytej wiedzy na lekcji w praktycznych działaniach.

• Góra Grosza

• W miesiącach październik-styczeń odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom. Nasi uczniowie nie pozostali obojętni na krzywdę innych i przyłączyli się do akcji. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy. Łącznie zebraliśmy 468,22 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział.

• Nareszcie ferie

• W holu naszej szkoły odbyło się wielkie odliczanie do ferii zimowych. Wolne dni tuż, tuż... Jeśli jeszcze ktoś nie ma planów, zapraszamy do skorzystania z pomysłów uczniów "Dziesiątki". Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zabawie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

• Zimowa zadymka w wykonaniu IIb

• Uczestnicy zajęć dodatkowych pn. "Przyroda bez tajemnic" prowadzonych przez p. Ewę Kasprzyk-Nijaką, intensywnie pracowali nad realizacją akcji "Zimowa zadymka". Wykorzystano dostępne białe produkty (m.in. tabletki musujące, piankę do golenia, sól, mąkę ziemniaczaną), aby otrzymać śnieg. Na potrzeby zajęć udało się stworzyć wystarczającą ilość białego puchu, aby ulepić bałwana.

• Roboty mTiny

• Podczas zajęć kreatywnych uczniowie kl. 5a i 5b poznali zasady działania robotów  mTiny. Budowali  drogi sprawdzając przy tym umiejętności robotów oraz wygrywali proste melodie.

Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu: #LaboratoriaPrzyszlosci/ #LaboratoriaPrzyszłości

• Akcja charytatywna "Pączki do rączki"

• Tłusty Czwartek,który przypadł w tym roku dnia 8 lutego zgodnie z tradycją w naszej szkole, był on okazją do zjedzenia pysznych pączków, a także pomocy potrzebującym. Dochód ze sprzedaży pączków zostanie przeznaczony na leczenie trojga dzieci: Borysa, Bartka i Grzesia. Serdecznie dziękujemy za okazane serca i liczny udział w akcji.

• Poczta walentynkowa

• Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zadbały o możliwości okazania sympatii rówieśnikom, jeszcze przed ich wyjazdem na ferie. Wypatrujcie na korytarzu naszych listonoszek ze skrzynką pełną walentynek.

• Zimowa przygoda z "Dziesiątką"

• Zimowa przygoda z "Dziesiątką" to hasło, pod którym odbyły się drzwi otwarte w naszej szkole. Cieszymy się, że w tak licznym gronie odwiedziły nas przedszkolaki wraz z rodzinami. Dziękujemy za wspólne zimowe zabawy w murach naszej szkoły.

• Podsumowanie cyklu spotkań z robotyki

• Zajęcia z robotyki  dla jednej grupy  uczniów dobiegły końca. Podczas zabawy uczniowie zbudowali  zaprzęg św. Mikołaj z Rudolfem oraz  modele   podniebnej eskadry- samolot i helikopter.

• Jesteśmy optymistami - Dzień Pozytywnego Myślenia

• Aby przypomnieć uczniom jak ważne jest pozytywne nastawienie w realizacji celów i odnoszenia sukcesów w dniu 2 lutego 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pozytywnego Myślenia. To dzięki temu łatwiej nam uwierzyć w siebie i własne możliwości. Wprowadzając wszystkich w radosny nastrój można było obejrzeć w holu szkoły prezentację pozytywnych myśli-cytatów. Każdy z uczniów miał szansę znaleźć i oderwać pozytywną emotkę na okolicznościowej gazetce. A nasi najmłodsi uczniowie kolorowali obrazki związane z tematyką tego dnia. To był bardzo radosny i pozytywny dzień.

• Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych

• Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z  „Praktycznym poradnikiem savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych”, który przybliża czytelnikom problemy, na jakie w codziennym funkcjonowaniu mogą napotykać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz podpowie jak zachować się w codziennych sytuacjach w sposób wspierający te osoby i jednocześnie traktujący je podmiotowo.

==>  Praktyczny poradnik savoir – vivre <==

• Aktualności ze świetlicy

• W czasie pierwszego półrocza dzieci uczęszczające zwłaszcza do klas 1-3 chętnie brały udział w zajęciach świetlicowych. Oprócz zajęć umysłowych i plastycznych uczniowie bardzo chętnie angażowali się w różnego rodzaju aktywności muzyczno-rytmiczne i ruchowe. W ramach zajęć dzieci korzystały ze sprzętu Laboratoria Przyszłości, a ponadto uczestniczyły w organizowanych konkursach świetlicowych.