• PEDAGOG SZKOLNY

• WSPARCIE

Możesz dać sobie radę ze wszystkim, zależy to od Ciebie!

Jeśli potrzebujesz wsparcia, Pedagog i Psycholog
          są do dyspozycji Uczniów i Rodziców poprzez Librus.

Zachęcamy do kontaktu.

POBIERZ ==> PORADY PEDAGOGA NA CZAS NAUKI W DOMU <== POBIERZ

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem:

==> Jak w okresie pandemii koronawirusa pomóc sobie i dziecku? <==

Jak sobie radzić ze stresem?- oto kilka porad

1. Posłuchaj muzyki- wpływa ona pozytywnie na nasz układ nerwowy. Przy ulubionej muzyce uspakajamy się i odprężamy. Sprawdź ,czy lubisz słuchać naturalne dźwięki jak szum fal czy śpiew ptaków. Spróbuj! Na YouTube znajdziesz różne ścieżki dźwiękowe.

1. Bądź aktywny- wybierz taką formę aktywności, która sprawia Ci przyjemność. Każdy ruch ma świetny wpływ na nasze zdrowie i psychikę. Może to być taniec, fitness czy zumba, skakanka albo pajacyki przy otwartym oknie.

1. Skorzystaj z pomocy – rozmowa z kimś dla Ciebie bliskim bardzo pomaga. Pamiętaj, że trudniejsze chwile mogą zdarzyć się każdemu. Porozmawiaj z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, koleżanką lub kolegą.

1. Śpij!- brzmi dziwnie, ale działa! Potrzebujemy ok. 8-10 godz. snu .Kładź się spać regularnie.

1. Zmień to, co ci się nie podoba- trenuj swoją postawę asertywną. Jeśli się z czymś nie zgadzasz,  powiedz to.

1. Zrób coś, co Cię uszczęśliwi- wypij pyszną herbatkę lub ciepłe kakao. Często banalne rzeczy szybko poprawią humor.

1. Pij wodę i zdrowo się odżywiaj- jeśli organizm jest odwodniony, to produkuje więcej hormonu stresu. Zrób owocową sałatkę albo inne pyszności, mogą to być kanapki- kolory w diecie są bardzo ważne i bardzo smaczne! Przygotuj coś do zjedzenia z rodziną!

1. Uśmiechaj się!- każdy uśmiech uwalnia stres i wszystko staje się proste. Zagraj z Rodzicami i rodzeństwem w planszówki!