Menu główne

 • Rekolekcje w szkole

  W dniach 25 marca do 27 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Głosili je br. Karol i br. Jarek ze zgromadzenia misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Temat rekolekcji to Wiara i Nawrócenie.
   

 • Dziś 20 marca 2015 r. Zosia Gmerek z kl. VI b wprowadziła swoje koleżanki w tajniki tenisa ziemnego, który trenuje od roku. Dziewczyny miały okazję zmiezrzyć się z rakietą tenisową.

 • Dziś 20 marca Pierwsz Dzień Wiosny. Słoneczna pogodą, radosnymi okrzykami i kolorowym pochodem powitaliśmy tę piękna porę roku. Tradycyjnie utopilismy Marzannę, aby ta długa zima już od nas odeszła. Witaj Wiosno!

 • 20 marca 2015 r. na całym świe­cie można po­dzi­wiać za­ćmie­nie Słoń­ca, w Polsce częściowe. Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią, przysłaniając światło słoneczne dochodzące do naszej planety. W Polsce Księżyc zakryje około 60 proc. tarczy słonecznej, a w północno-zachodniej części kraju nawet 76 proc. Zaćmienie w rozpocznie się o godz. 9.39 w południowo-zachodniej części kraju i będzie trwało do godz. 12.12 w północno-wschodniej jego części.Następne zaćmienie Słońca będziemy mogli zobaczyć dopiero w 2026 roku.

 • Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy w pełni. Koszyczek wielkanocny i pisanki pojawiły się w holu szkoły.

 • 17 marca to Dzień Św. Patryka patrona Irlandii, dlatego dziś nasza szkoła przybrała kolor zielony. Dzieci poznały historię Św. Patryka, przedstawioną przez młodzież z Gimnazjum Nr 4 w Lesznie. Zapoznały się   także z irlandzkimi zwyczajami i obejrzały prezentację Liwii Kordek, która mieszkała przez 4 lata w tym kraju .Uczniowie bawili się podczas występów wokalnych, oglądali przedstawienie o "Śpiacej królewnie" i odgadywali zagadki związane z " Zieloną Wyspą". Na szkolnym holu królowały babeczki w kolorach Irlandii i zielony orzeźwiający napój. Dzień upłynął nam w bardzo miłej atmosferze.

   

 • Uczniowie naszej szkoły już po raz XVII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 pod hasłem " Bezpieczeństwo i rozwago - tego od Ciebie każdy wymaga!". Celem konkursu jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Lauretami szkolnego etapu konkursu zostali:

   

  kl. I-III - I miejsce - Patrycja Idziak

               II miejsce - Basia Brodziak

  kl. IV-VI - I miejsce - Kacper Sobkowiak

                 II miejsce - Anna Staniewska

                 III miejsce - Kinga Orłowska

  Wyróżnionym gratulujemy i informujemy, że ich prace zostaną przesłane do dalszego etapu konkursu.

   

 • 10 marca w leszczyńskiej "Ćwiczni" odbyły się Mistrzostwa Miasta Leszna w Koszykówce Chłopców.Drużyna reprezentująca naszą szkołę, prowadzona przez Rafała Plewkę w składzie:Kacper Rachuta,Kacper Sieracki,Nikodem Gierusz,Michal Szymkowiak,Mikołaj Jędrzejewski,Dariusz Szpruta,Piotr Borowski,Nikodem Jabłoński,Mikołaj Skrzypczak,Piotr Dróżdż i Jakub Sprengel wywalczyła II miejsce.Serdecznie gratulujemy !

   

 • Dzień Kobiet stał się okazją do kolejnego spotkania integracyjnego, które odbyło się 12 marca br. Z inicjatywy wychowawczyni p. Ewy Kasprzyk – Nijakiej, dzieci wraz z rodzicami, spędziły miłe popołudnie na bowlingu. Dla niektórych było to nowe doświadczenie. Na torze jednak świetnie wszyscy sobie radzili. Startując w parach (dziecko i rodzic) skutecznie zbijano kręgle. Był to czas wspólnej zabawy, która na długo zapadnie w pamięci.

 • 11 marca br. uczniowie klasy Id, dzięki życzliwości pp. Marciniaków, udali się z wizytą do Muzeum Okręgowego w Lesznie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej poświęconej Świętom Wielkanocnym. Podczas godzinnego pobytu w muzeum pierwszoklasiści poznali zwyczaje i tradycje świąteczne. Dzieląc się swoimi doświadczeniami, zgłębili sposoby ozdabiania jajek i palm wielkanocnych, zapoznali się z tradycyjnymi potrawami, zawartością koszyczka ze święconką oraz dawnych zwyczajach obchodzenia śmigusa – dyngusa. Następnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych tworząc kolorowe kurki z wytłaczanki. Lekcja muzealna okazała się wartościowym i ciekawym doświadczeniem.

 • Dnia 7 marca 2015 r. w progach naszej szkoły gościliśmy dzieci 6-letnie  wraz z rodzicami. Odwiedzający mieli możliwość zwiedzenia szkoły: sal lekcyjnych, biblioteki, salki zabaw oraz świetlic. Dzieci doskonale się bawiły podczas przygotowanych dla nich zajęć: muzykowania, spotkania z wróżką, doświadczeń przyrodniczych, języka angielskiego z uśmiechem, zabaw ruchowych i plastycznych. Na holu goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą działania szkoły oraz zobaczyć piękne prace wykonane przez uczniów szkoły.

 • W dniach 4 i 5 marca 2015 r. odwiedzili naszą szkołę mili goście z Przedszkola Sióstr Elżbietanek i Przedszkoli Nr 8 i 11. Przedszkolacy zwiedzili szkołę, wzięli udział w przygotowanych dla nich zajęciach w salce zabaw, bibliotece, świetlicy i klasach. Dzieci miło i sympatycznie spędziły czas wśród swoich starszych kolegów i koleżanek.

 • W dniu 3 marca 2015 r. dzieci z grup Motylki, Poziomki, Niezapominajki i Biedronki z Przedszkola im.św. Jana Pawła II w Lesznie obejrzały przedstawienie pt." Królewna Śnieżka" w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły z klas I-III przygotowali inscenizację pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego Małgorzaty Drozda-Szajek, Izabeli Maruszy-Czerwińskiej i Iwony Kozłowskiej. Przedszkolaki z wielką uwagą i zainteresowaniem obejrzały spektakl i nagrodziły "małych artystów" gromkimi brawami.

 • Podczas ferii w naszej szkole dzieci się nie nudziły. Odbył się wyjazd do Karmelkowa (fabryka cukierków), gdzie dzieci zobaczyły proces produkcji  lizaków i miały możliwość zrobienia własnego „tęczowego” lizaka. Później wygrzewały się w tropikalnej temperaturze Palmiarni Poznańskiej. Odwiedziły także leszczyński oddział Pizza Hutt, gdzie wykonały własną pizzę, którą ze smakiem zjadły. Niezwykle udany  okazał się wyjazd na Termy Maltańskie do Poznania. Dzieci zażywały kąpieli i korzystały z innych atrakcji parku wodnego: zjeżdżalni, rwącej rzeki, morskiej fali itp. W dniach od 23.02. do 27.02. odbywały się w naszej szkole zajęcia plastyczne "ORIGAMI KOŁOWE". Dzieci poznały sztukę składania papieru i samodzielnie wykonały z niego różne modele: zwierzęta, rośliny, postaci.   

 • 13 lutego 2015 odbył się etap ustny  –  finał IV  Miejskiego  Konkursu  Wiedzyo Krajach Anglojęzycznych „Culture Corner” dla uczniów leszczyńskich szkół podstawowych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna oraz wydawnictwa OXFORD. Nasza szkoła jest organizatorem tego konkursu.Tematem tegorocznej edycji była wiedza z zakresu The United Kingom oparta na materiałach wydawnictwa OXFORD. Na etapie półfinału uczestnicy zmagali się z testem wiedzy z zakresu kultury, geografii, historii, życia codziennego i tradycji mieszkańców The UK. Zadaniem finalistów było przygotowanie prezentacji na temat jednego ze znanych miejsc w Londynie. Po wysłuchaniu wszystkich przemówień, Komisja Konkursowa podsumowała punkty z obu etapów i ustaliła zdobywców I, II i III miejsca. A są to: I miejsce – Maria Jąder z SP10, II miejsce – Mikołaj Krawczyk z SP10, III miejsce – Jonasz Napiecek z SP7. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody książkowe, drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Miasta Leszna, wydawnictwo Oxford oraz stowarzyszenie „Przyjaciele Dziesiątki” .Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok !

 • Konkurs w świetlicy szkolnej " Bezpieczne ferie"

  Dnia 12 lutego 2015 r. odbył się konurs plastyczny dla uczniów z klas II i III. Tematem prac były bezpieczne ferie. Zwycięzcami zostali:

  - klasy II: Małgorzta Glapiak z kl. II b  i Emilia Nowak z kl. II a

  - klasy III: Patrycja Idziak z kl. III a i  Natalia Kubacka z kl. III b.

 • Tydzień z przedszkolakami w SP 10

  „TYDZIEŃ Z PRZEDSZKOLAKAMI”  OD 2-6 MARCA2015r.  W   SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10   W LESZNIE

   

  Przedstawienie „Królewna Śnieżka”  w wersji angielskiej.

   

  ● Ruch to zdrowie – lekcja ze  Starszakami

   

    Jestem w klasie – zajęcia na wesoło

 • Brawo Dominik

  5 lutego 2015 uczeń naszej szkoły reprezentował SP10 w etapie powiatowym XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który odbył się w Gimnazjum nr 9 w Lesznie. Dominik zakwalifikował się do etapu regionalnego, który będzie w marcu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy za ciebie kciuki, Dominik !!!!

 • Na lekcjach plastyki uczniowie z klas 4-6 przygotowali kartki na Walentynki, które sprzedawano  na kiermaszu. Kartki były tak piękne, że sprzedaliśmy prawie wszystkie! Dochód z akcji przekazany zostanie dla Dominika Młynkowiaka, który od kilku lat jest poważnie chory.Dnia 13 lutego w szkole działała Poczta Walentynkowa. Każdy mógł przesłać życzenia osobie,którą szczególnie lubi. Przerwy umilały nam piosenki o miłości oraz smaczne ciasto, które przygowtowały klasy 5a i 5c.

 • 12 lutego 2015 r. delegacja uczniów naszej szkoły przynoisła do redakcji " Panoramy Leszczyńskiej" dary dla bezdomnych psów i kotów będących pod opieką leszczyńskiej fundacji " Zwierzęce SOS". Młodzież miała też możliwość zwiedzenia redakcji gazety. 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć