Menu główne

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów kl. I-VI odbędzie się 1 września 2015 r. o godz. 9.00 na boisku szkolnym

 • „Przygotowywanie i dostarczanie posiłków – obiadów dwudaniowych dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 w Lesznie”

  Wynik postępowania nr  SP10/1ZP/2015 na „Przygotowywanie i dostarczanie posiłków – obiadów dwudaniowych dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 w Lesznie”

   

  Działając w trybie Art. 92 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010r. Nr 113, poz. 1655 - tekst jednolity z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, Zamawiający informuje, że w postępowaniu nr SP10/1ZP/2015 na  „Przygotowywanie i dostarczanie posiłków – obiadów dwudaniowych dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 w Lesznie”.

  1. Została wybrana jako najkorzystniejsza oferta przedsiębiorstwa: 
   WAYKIKI Waldemar Zawidzki ul. Narutowicza 119, 64-100 Leszno
   Uzasadnienie:  Oferta zgodna z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz spełniająca wymagania podmiotowe i przedmiotowe określone w SIWZ, która w postępowaniu uzyskała największą ilość punków obliczonych na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w SIWZ i ogłoszeniu.
  2. Pozostali Wykonawcy, którzy złożyli oferty:
   Spółdzielnia Socjalna „VITA”, ul. Leszczyńskich 22, 64-100 Leszno

  Z.M.D. Bianek s.c., ul. Kochanowskiego 2, 63-100 Śrem

  1. Żaden z wykonawców nie został wykluczony.
  2. Oferta żadnego z wykonawców nie została odrzucona.
  3. Punktacja przyznana ofertom:

  Nazwa i adres wykonawcy

  Kryterium „cena oferty brutto”

  Kryterium „termin płatności”

  Łączna punktacja

  Spółdzielnia Socjalna „VITA” ul. Leszczyńskich 22, 64-100 Leszno

  5,00

  21

  57

  Z.M.D. Bianek s.c., ul. Kochanowskiego 2, 63-100 Śrem

  7,49

  30

  40

  WAYKIKI Waldemar Zawidzki ul. Narutowicza 119, 64-100 Leszno

  2,79

  30

  100

   

  1. Umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od przesłania niniejszego zawiadomienia za pośrednictwem faxu lub elektronicznie, albo 10 dni w pozostałych przypadkach, z zastrzeżeniem art. 183 ustawy Pzp określającego, że w przypadku wniesienia odwołania zamawiający nie może zawrzeć umowy do czasu ogłoszenia przez Krajową Izbę Odwoławczą wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.

    

   

 • 26 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.Po raz ostatni świadectwa z rąk wychowawców Joanny Mizgalskiej i Haliny Kasprzak odebrali uczniowie klasy VI A i VI B.Gratulacje i podziękowania z rąk Pani Dyrektor Janiny Dmowskiej odebrali rodzice wszystkich uczniów,którzy wyróżnili się wynikami w nauce i zachowaniu.63 uczniów z klas I-V otrzymało odznakę "Wzorowego Ucznia".Statuetki Absolwenta Szkoły odebrali w tym roku Julia Jankowiak i Mikołaj Krawczyk.Sportowcami roku zostali Julia Szablewska i Mikołaj Skrzypczak.Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji !

 • 24 czerwca 2015 roku odbył się  w naszej szkole komers klasVI.Zabawę pożegnalną dla tegorocznych absolwentów zorganizowali ich rodzice.Spędziliśmy wyjątkowo miłe 4 godziny.Wspaniała zabawa,wspólne tańce,pyszne jedzenie i mnóstwo zdjęć.Medal dla głównej organizatorki Pani Pauliny Pluty.Dziękujemy !

 • Sukcesem naszych uczniów zakończyły się XXV Leszczyńskie Mistrzostwa Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna.Małgorzata Buler z klasy IV B zdobyła I miejsce indywidualnie w Kata "Pierwszy Krok" i II miejsce w Kata Drużynowym Dziewcząt,natomiast Kacper Sobkowiak również z klasy IV B zajął II miejsce w Kata Indywidualnie "Pierwszy Krok".Oboje reprezentują Klub Karate Satori Leszno.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych !

 • 17 czerwca br. na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Lesznie odbyły się zawody sportowe klas   I – III Szkół Podstawowych Miasta Leszna. Organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Lesznie. Naszą szkołę reprezentowali: klasa I a, I d i II a. Uczniowie musieli zmierzyć się    z takimi konkurencjami jak: bieg na dystansie 40 m, skok w dal ze strefy 1m, rzut piłeczką na odległość oraz klasowa sztafeta. Za wzorową postawę sportową uczestnicy otrzymali dyplomy, medale oraz słodki poczęstunek.

 • UWAGA KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

  W dniu 23 czerwca 2015 r. na holu szkoły (parter) na dużych przerwach o godz. 10.35 i 12.30 odbędzie się kiermasz używanych podręczników " Pomóżmy sobie wzajemnie". Proszę przygotować podręczniki ( wymazać, posklejać) oraz ustalić rozsądne ceny. SSprzedają tylko klasy V i VI. Zapraszamy.

   

   

   

 • Uczniowie klasy 1 d w roku szkolnym 2014/2015 uczestniczyli w programie „Mistrzowie Kodowania”. Autorem projektu jest firma Samsung Electronics Polska we współpracy z partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt „Polska”, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” oraz stowarzyszeniem „Dobra Edukacja” przy współpracy grupy SuperBelfrzy RP. Program został objęty prestiżowymi patronatami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Gospodarki oraz patronem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Pawła Orłowskiego. Głównym celem realizowanego projektu edukacyjnego było upowszechnienie nauki programowania. Inicjatorem wprowadzenia projektu oraz osobą odpowiedzialną za jego realizację w naszej szkole była p. Ewa Kasprzyk-Nijaka. W ramach prowadzonych przez nią zajęć, dzieci 6- letnie, programowały w intuicyjnym programie Scratch. Uczniowie uczestniczyli także w dodatkowych działaniach, takich jak na przykład Mikołajkowa Noc Kodowania. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem przez cały rok szkolny.

   

 • 15 czerwca uczniowie klasy 5 a zwiedzili leszczyński ratusz. Poznali, jakie pełni obecnie i zwiedzili wystawę w galerii.

 • W poniedziałek 15 czerwca przywitaliśmy przyszłych pierwszoklasistów. Spotkanie informacyjne dla rodziców i dzieci poprowadziła pani Dyrektor Szkoły, pedagog szkolny Anna Majchrzak oraz pani Anna Mocek. Dzieci obejrzały krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów z kl. I c i I d. 

 • Z okazji 68 rocznicyegzekucji 3 żołnierzy Wojska Polskiego skazanych za udział w potyczce z żołnierzami Armii Czerwonej na leszczyńskim Dworcu Kolejowym. Pod tablicą pamiątkową na budynku Dworca złożono kwiaty.

 • W dniach 4-6 czerwca w Tarnobrzegu odbył się finał 20 Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Mimo, że tym razem Sonia nie wyśpiewała nagrody - pięknie zaprezentowała naszą szkołę. 

 • Szkoła bez Przemocy

  Od poczatku czerwca trwały w naszej szkole dni "Szkoły bez Przemocy". W tym czasie w każdej klasie I-VI odbywały się zajęcia warsztatowe dla uczniów. Teamaty zajęć dotyczyły poznawania samego siebie, swoich mocnych i słabych stron, umiejetności zachowania się w różnych sytuacjach. Uczniowie dowiedzieli się jak radzić sobie w sytuacji kiedy są świadkiem lub ofiarą przemocy i dlaczego nie wolno odpowiadać przemocą na przemoc.

 • W piątek (12.06.2015 r.) podczas odbywającego się „Festiwalu Technologii” w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie zostały wręczone nagrody za udział w konkursie „Pupil mojej przyszłości”. Wśród nagrodzonych osób znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. W kategorii klas szkoły podstawowej Wanessa Młyńska z klasy 1c zdobyła 1 miejsce, natomiast praca Julii Knieć z klasy 2a  została wyróżniona. W tej uroczystości wzięli również udział uczniowie klasy 1c, którzy z zaciekawieniem obejrzeli pokaz o robotach wykonany przez Pana Jarosława Dybę z  „Roboakademii”. Uwiecznieniem spotkania był pokaz laserów, który na wszystkich gościach zrobił ogromne wrażenie. Gratulujemy uczennicom wspaniałych wyników w konkursie i życzymy dalszych sukcesów! 

   

 • "Wakacje moich marzeń" konkurs plastyczny

  Dnia 10 czerwca 2015 r. świetlica szkolna zorganizowała kolejny konkurs plastyczny " Wakacje moich marzeń". Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas II i III. Zwycięzcą z klas II została Emilia Nowak kl. II a, wyróżnienie otrzymała Weronika Wojciech kl. II a. Zwycięzcą z klas III została Maja Zaborowska kl. III a, wyróżnienie otrzymała Natalia Kubacka kl. III b. GRATULUJEMY!

   

 • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym

  W dniu 9 czerwca 2015 r. drużyna w składzie Dominik Sieciński z kl. V a, Aleksandra Janik z kl. VI b i Eryk Siejka z kl. VI b wzięła udział w II Międzyszkolnym Konkursie Historycznym "Polska pod rządami Piastów i Jagiellonów". Miło nam poinformować, że w Szkole Podstawowej Nr 5 w Lesznie, która była organizatorem konkursu nasza ekipa zajęła III miejsce. BRAWO!

 • Agata nową przewodniczącą szkoły

  Na początku czerwca 2015 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinforować, że nową przewodniczącą szkoły została Agata Jąder z kl. IV a. Wiceprzewodniczącą została Daria Lohmann z kl. V b. Gratulujemy!

 • 08.06.2015

  Pod hasłem „Pszczoły to wyjątek” upłynął uczniom klas I-III miniony tydzień. Organizatorka akcji p. Ewa Kasprzyk – Nijaka, chciała w ten sposób zwrócić uwagę najmłodszych jak ważną rolę w naszym życiu pełnią pszczoły. Jak powiedział Albert Einstein: „Jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi zostaną tylko 4 lata życia”. To zdanie stało się myślą przewodnią tematycznej gazetki w holu głównym. Stąd też pomysł na szereg działań mających na celu poznanie ciekawostek o wspomnianym owadzie. Przedstawiciele klas I wzięli udział w konkursie plastycznym. Ich zadanie polegało na wykonaniu pszczoły. Dzieci przygotowały wiele ciekawych prac, w których zastosowały różne techniki. Najatrakcyjniejsze z nich zostały nagrodzone. Wyróżnienie otrzymały: Wiktoria Chruszcz (kl. 1a), Julia Klonowska (kl. 1c) oraz Wiktoria Merta (kl. 1d). Dla uczniów klas II i III przygotowano konkurs wiedzy o życiu pszczół. Uczestnicy otrzymali karty pracy, aby jednak je poprawnie wypełnić musieli zapoznać się z ukrytymi na terenie całej szkoły plakatami. Zawarte na nich informacje, ułatwiały udzielenie odpowiedzi na niełatwe pytania. W tej aktywności najlepiej zaprezentowali się: Zofia Kowalczyk (kl. 2b), Aleksander Hoffmann (kl. 2b) oraz Vanessa Muszyńska (kl. 2b). Gratulacje!

 • Dzień 2 czerwca na długo zapadnie w pamięć uczniom klas III ai III b, którzy wybrali się do ZOO na Malcie w Poznaniu. Pierwszą atrakcją była przjażdżka " Kolejką maltańską". Dużym zainteresowaniem fotografów cieszyła się podobizna słonia przed wejściem do Zwierzyńca oraz sklep z pamiątkami. Młodzi turyści podziwiali tygrysy, małpy, foki, niedźwiedzie, wielbłądy orza bezkręgowce i piękne motyle w "Motylarni". Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili szczęśliwi do Leszna.

 • 1 czerwca - Dzień Dziecka w naszej szkole obchodzony jest Dzień Sportu. Odyły się rozgrywki między klasami w piłce nożnej, siatkówce i w dwa ognie. Rozpoczęła się także kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci na przewodniczacego szkoły przedstawili swoje prezentacje. Wybory już wkrótce!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć