Menu główne

 • W dniu 24 kwietnia 2015 r. laureaci konkursu " Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga"  zostali zaproszeni przez pana Łukasza Borowiaka Prezydenta Miasta Leszna po odbiór nagród. Konkurs zorganizowany był przez Komendę Główną Straży Pożarnej. W swojej kategorii wiekowej Barbara Brodziak zajęła II miejsce, a Patrycja Idziak III miejsce. Obydwie dziewczynki uczęszczają do kl. III a. W starszej kategorii - Kacper Sobkowiak z kl. IV b otrzymał wyróżnienie, a Kinga Orłowska z kl. VI b zajęła III miejsce. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk pana Prezydenta i Komendanta Straży Pożarnej w Lesznie. GRATULUJEMY!

 • W dniu 23 kwietnia 2015 r. odbył się w  naszej szkole V Miejski Konkurs Krasomówczy dla uczniów szkół podstawowych miasta Leszna. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Wzięło w nim udział 14 uczestników z 8 szkół, których zadaniem było piękne opowiedzenie wybranej legendy polskiej. Laureatami tej edycji zostali:

  I miejsce - Maurycy Jąder  SP5

  II miejsce - Barbara Karaś  SP1

  III miejsce - Zuzanna Kunecka  SP7

  Wszystkim finalisto gratulujemy!

 • 22 kwietnia 2015 r. to bardzo uroczysty dzień dla uczniów klas pierwszych, zostali oni bowiem przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczysty apel uświetnił występ " Koła teatralnego" oraz chóru szkolnego. Pierwszaki złożyły  przysięgę, że będą szanować książki. Otrzymały także z rąk pani wicedyrektor Doroty Cegielskiej pamiątkowe zakładki.  

 • W dniu 21 kwietnia odbył się w naszej szkole XIII Miejski Konkurs Ortograficzny " Mistrz Ortografii". Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas III ze szkół podstawowych miasta Leszna. Zmagali się oni z dyktandem pt. " Marchewka czy batonik?". Komisja wyłoniła laureatów. Tytuł " Mistrz Ortografii" otrzymała Aleksandra Ruta z SP 12 w Lesznie, II miejsce zajął Wiktor Kroker z SP 9, a III miejsce przypadło w udziale Darii Knasiak z SP 12. Laureatom i wszystkim finalistom gratulujemy!

 • Certyfikat Oddanego Przyjaciela Zwierząt

  Uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę darów dla Bezdomnych Zwierząt pozostających pod opieką Fundacji ZWIERZĘCE SOS w Lesznie. Za udział w akcji  WESPRZYJ BEZDOMNE ZWIERZĘTA dostaliśmy podziękowanie od redakcji Panoramy Leszczyńskiej i CERTYFIKAT ODDANEGO PRZYJACIELA ZWIERZĄT.

 • W dniach 14 i 15 kwietnia 2015 r. klasy V wybrały się na wycieczkę do naszej stolicy. Humory i pogoda dopisywały.Uczniowie przeszli Traktem Królewskim do Rynku i  zwiedzili Zamek Królewski. Dużą atrakcją była przejażdżka metrem i pobyt na Stadionie Miejskim Legii Warszawa.Największym zainteresowaniem cieszyło się Centrum Nauki Kopernik. I kto by pomyślał, że zdobywanie wiedzy może być tak przyjemne?

 • W dniu 13 kwietnia 2015 r. uczniowie z klasy III b wzięli udział w otwarciu wystawy " Salon ilustratorów" oraz w warsztatach "Fabryka wyobraźni" z ilustartorką książek dla dzieci panią Elżbietą Krygowską-Budlewską. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca ilustratora i miały możliwość wykonania własnej pracy plastycznej. Warsztaty odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach akcji " Apetyt rośnie w miarę czytania".

 • W dniu 16 kwietnia 2015 r. nasi trzecioklasiści pisali swój pierwszy poważny sprawdzian wiedzy OPERON. Powodzenia!

 • Od 13.04 do 17.04. 2015 r. w naszej szkole odbywał się tydzień ekologiczny w ramach, którego realizowany był program " Przyroda jak przygoda". Obejmował on następujace zadania:

  Wycieczka klasy VI a do Oczyszczalni Ścieków w  Henrykowie. Uczniowie:
  - zapoznali się z zasadami funkcjonowania oczyszczalni i metodami oczyszczania ścieków,
  - prowadzili obserwacje mikroskopowe mikroorganizmów znajdujących się w osadzie czynnym.

  15. 04. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez p. Rafała Łęckiego. Zajęcia opierały się na doświadczeniach i eksperymentach, w których dzieci  brały aktywny udział. Temat warsztatów: Czy można łatwo zobaczyć powietrze?

  Uczniowie z klas I-VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Mini ZOO w Lesznie, gdzie poznawali życie zwierząt tam mieszkających.

 • W dniach 9-10 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu plastycznego "WIOSENNE MARZENIA" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7w Lesznie. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas I-III, którzy wykonywali prace techniką origami płaskie. Najlepsze prace wykonali: Wiktoria Chruszcz - kl. Ia,  Zofia Krukowska - kl. Ia, Zuzanna Lisiecka - kl. Ia,  Ewa Grzegorzewska - kl. IIb,  Aleksandra Andrzejczak - kl. IIIa,  Aleksander Pieśniak - kl. IIIa

  Prace wymienionych powyżej uczniów dostarczone zostały do Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie i reprezentować będą naszą szkołę w dalszym etapie konkursu.

  Gratulacje dla zwycięzców! Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu! Dziękujemy wszystkim za udział!

 • Konkurs " Odpowiedzialny obywatel"

  Stowarzyszenie " Przyjaciele Dziesiątki" ogłasza konkurs " Odpowiedzialny obywatel" dla wszystkich klas z naszej szkoły. Regulamin konkursu znajduje się  w zakładce Stowarzyszenia. zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 • 24 marca 2015 r. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie odbyły się eliminacje wstępne do 20  Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Na scenie zaprezentowało się trzydziestu trzech młodych wokalistów. Każdy z nich zaśpiewał po dwie piosenki. Naszą szkołę reprezentowały Emilia Nowak i Sonia Bilińska. Komisja  postanowiła do dalszego etapu zmagań nominować między innymi Sonię, a Emilka otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 • Dziś 8 kwietnia 2015 r. uczniowie klas IV i V mieli możliwość zapoznania się z ludowymi instrumentami takimi jak skrzypce i dudy wielkopolskie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu " Folklor w szkole jako element upowszechniania i podtrzymywania tradycji narodowej". Dudziarz pan Michał Umławski zaprezentował uczniom tradycyjny wielkopolski repertuar ludowy oraz elementy stroju z naszego regionu. 

 • W dniu 31 marca 2015 r. odbył się w szkole apel porządkowy, podczas którego wręczono wyróżnienia "Uczeń Miesiąca" oraz podsumowano konkurs matematyczny " Odkrywamy nowe talenty". III edycja konkursu dla uczniów klas szóstych osiagających dobre i średnie wyniki w nauce odbyła się dnia 26.03.2015 r. W tym roku szkolnym w zmaganiach z matematyką wzięło udział 16 uczniów.Komisja konkursowa wyłoniła pięcioro laureatów:

  I miejsce - Marcin Szymaniak z kl. VI a - uzyskał 87% możliwych do zdobycia punktów,

  II miejsce - Mikołaj Wojtanka z kl. VI a - wynik 74%,

  III miejsce równorzędne z wynikiem 70% zajęły: Ada Myszkiewicz, Kinga Orłowska i Maja Pytel uczennice kl. VI b.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników na sprawdzianie szóstoklasisty.

   

 • Dnia 31 marca 2015 r. uczniowie klasy V c na lekcji religii  przygotowywali baranki z masła. Nauczyciele pani Małgorzta Łaszczyńska i pani Łucja Nowak przybliżyły uczniom ten jeden ze świątecznych  zwyczajów.

 • Dominik Sieciński z kl. V a został wyróżniony w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce.  Gratulujemy!

 • Dziś do naszej szkoły zawitał specjalny gość Zajączek Wielkanocny ze słodkimi upominkami dla dzieci.

 • W dniach 25 marca do 27 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Głosili je br. Karol i br. Jarek ze zgromadzenia misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Temat rekolekcji to Wiara i Nawrócenie.
   

 • Dziś 20 marca 2015 r. Zosia Gmerek z kl. VI b wprowadziła swoje koleżanki w tajniki tenisa ziemnego, który trenuje od roku. Dziewczyny miały okazję zmiezrzyć się z rakietą tenisową.

 • Dziś 20 marca Pierwsz Dzień Wiosny. Słoneczną pogodą, radosnymi okrzykami i kolorowym pochodem powitaliśmy tę piękną porę roku. Tradycyjnie utopiliśmy Marzannę, aby ta długa zima już od nas odeszła. Witaj Wiosno!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć