Menu główne

 • W dniach 4 i 5 marca 2015 r. odwiedzili naszą szkołę mili goście z Przedszkola Sióstr Elżbietanek i Przedszkoli Nr 8 i 11. Przedszkolacy zwiedzili szkołę, wzięli udział w przygotowanych dla nich zajęciach w salce zabaw, bibliotece, świetlicy i klasach. Dzieci miło i sympatycznie spędziły czas wśród swoich starszych kolegów i koleżanek.

 • W dniu 3 marca 2015 r. dzieci z grup Motylki, Poziomki, Niezapominajki i Biedronki z Przedszkola im.św. Jana Pawła II w Lesznie obejrzały przedstawienie pt." Królewna Śnieżka" w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły z klas I-III przygotowali inscenizację pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego Małgorzaty Drozda-Szajek, Izabeli Maruszy-Czerwińskiej i Iwony Kozłowskiej. Przedszkolaki z wielką uwagą i zainteresowaniem obejrzały spektakl i nagrodziły "małych artystów" gromkimi brawami.

 • Podczas ferii w naszej szkole dzieci się nie nudziły. Odbył się wyjazd do Karmelkowa (fabryka cukierków), gdzie dzieci zobaczyły proces produkcji  lizaków i miały możliwość zrobienia własnego „tęczowego” lizaka. Później wygrzewały się w tropikalnej temperaturze Palmiarni Poznańskiej. Odwiedziły także leszczyński oddział Pizza Hutt, gdzie wykonały własną pizzę, którą ze smakiem zjadły. Niezwykle udany  okazał się wyjazd na Termy Maltańskie do Poznania. Dzieci zażywały kąpieli i korzystały z innych atrakcji parku wodnego: zjeżdżalni, rwącej rzeki, morskiej fali itp. W dniach od 23.02. do 27.02. odbywały się w naszej szkole zajęcia plastyczne "ORIGAMI KOŁOWE". Dzieci poznały sztukę składania papieru i samodzielnie wykonały z niego różne modele: zwierzęta, rośliny, postaci.   

 • 13 lutego 2015 odbył się etap ustny  –  finał IV  Miejskiego  Konkursu  Wiedzyo Krajach Anglojęzycznych „Culture Corner” dla uczniów leszczyńskich szkół podstawowych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna oraz wydawnictwa OXFORD. Nasza szkoła jest organizatorem tego konkursu.Tematem tegorocznej edycji była wiedza z zakresu The United Kingom oparta na materiałach wydawnictwa OXFORD. Na etapie półfinału uczestnicy zmagali się z testem wiedzy z zakresu kultury, geografii, historii, życia codziennego i tradycji mieszkańców The UK. Zadaniem finalistów było przygotowanie prezentacji na temat jednego ze znanych miejsc w Londynie. Po wysłuchaniu wszystkich przemówień, Komisja Konkursowa podsumowała punkty z obu etapów i ustaliła zdobywców I, II i III miejsca. A są to: I miejsce – Maria Jąder z SP10, II miejsce – Mikołaj Krawczyk z SP10, III miejsce – Jonasz Napiecek z SP7. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody książkowe, drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Miasta Leszna, wydawnictwo Oxford oraz stowarzyszenie „Przyjaciele Dziesiątki” .Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok !

 • Konkurs w świetlicy szkolnej " Bezpieczne ferie"

  Dnia 12 lutego 2015 r. odbył się konurs plastyczny dla uczniów z klas II i III. Tematem prac były bezpieczne ferie. Zwycięzcami zostali:

  - klasy II: Małgorzta Glapiak z kl. II b  i Emilia Nowak z kl. II a

  - klasy III: Patrycja Idziak z kl. III a i  Natalia Kubacka z kl. III b.

 • Tydzień z przedszkolakami w SP 10

  „TYDZIEŃ Z PRZEDSZKOLAKAMI”  OD 2-6 MARCA2015r.  W   SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10   W LESZNIE

   

  Przedstawienie „Królewna Śnieżka”  w wersji angielskiej.

   

  ● Ruch to zdrowie – lekcja ze  Starszakami

   

    Jestem w klasie – zajęcia na wesoło

 • Brawo Dominik

  5 lutego 2015 uczeń naszej szkoły reprezentował SP10 w etapie powiatowym XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który odbył się w Gimnazjum nr 9 w Lesznie. Dominik zakwalifikował się do etapu regionalnego, który będzie w marcu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy za ciebie kciuki, Dominik !!!!

 • Na lekcjach plastyki uczniowie z klas 4-6 przygotowali kartki na Walentynki, które sprzedawano  na kiermaszu. Kartki były tak piękne, że sprzedaliśmy prawie wszystkie! Dochód z akcji przekazany zostanie dla Dominika Młynkowiaka, który od kilku lat jest poważnie chory.Dnia 13 lutego w szkole działała Poczta Walentynkowa. Każdy mógł przesłać życzenia osobie,którą szczególnie lubi. Przerwy umilały nam piosenki o miłości oraz smaczne ciasto, które przygowtowały klasy 5a i 5c.

 • 12 lutego 2015 r. delegacja uczniów naszej szkoły przynoisła do redakcji " Panoramy Leszczyńskiej" dary dla bezdomnych psów i kotów będących pod opieką leszczyńskiej fundacji " Zwierzęce SOS". Młodzież miała też możliwość zwiedzenia redakcji gazety. 

 • Na zjęciach szkolnego zespołu wokalnego  zorganizowano karaoke. Każdy mógł spróbować swoich sił jako wokalista.

 • Drzwi Otwarte

  DRZWI OTWARTE

  7 marca 2015 roku od godz. 9.30 do godz.11.30

  Zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów i rodziców.

  W programie liczne atrakcje:

  • lekcje na wesoło
  • język angielski z uśmiechem
  • eksperymenty i doświadczenia w przyrodzie
  • zabawy z myszką
  • spotkanie z wróżką
  • muzykowanie
  • zajęcia plastyczne
  • zabawy ruchowe
  • kąciki tematyczne

   

        ZAPRASZAMY !

 • 5. O1.2015r. uczniowie klas czwartych uczyli się jak prawidłowo segregować odpady komunalne oraz co zrobić z odpadami niebezpiecznymi dla środowiska i zdrowia ludzi.Lekcje  ekologiczne  w ramach akcji edukacyjnej Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego pt: "Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych".
   

 • Uczniowie z klas IV-VI w czwartek 5 lutego uczestniczyli w  dyskotece karnawałowej zorganizowanej w naszej szkole. Przy wsółczesnych hitach serwowanych przez wytrawnych DJ Mikołaja Krawczyka i Piotra Dróżdża wszyscy świetnie się bawili.

 • 20 stycznia br. w jednej ze szkolnych sal panował wielki gwar. To były ostatnie przygotowania pierwszoklasistów przed przybyciem szczególnych gości. Dla zaproszonych Babć i Dziadków, z okazji ich święta, przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Bałwanek i jego goście”. Wszyscy byli pod wrażeniem zdolności aktorskich pierwszaków, którzy wystąpili w przepięknych strojach prezentując swoje umiejętności recytatorskie oraz taneczne. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców oraz wspólnych zabaw. Na pamiątkę spotkania każdy gość otrzymał „Słodką sowę”.

 • 4 lutego 2015 r.  gościliśmy w naszej szkole zespół „Otawa”. Jest to zespół wokalno–instrumentalny z Tarnopola na Ukrainie. Posiada w swoim repertuarze pieśni sakralne, pasyjne, muzykę klasyczną i rozrywkową. Zespół rozpoczął koncert tradycyjną pieśnią religijną wykonywaną a capella. Następnie zaprezentował kilka piosenek ludowych i rozrywkowych. Nie zabrakło również polskich akcentów. Artyści zaprosili publiczność do wspólnej zabawy, co dzieciom bardzo się spodobało.

 • W dniu 3 lutego na apelach grup wiekowych podsumowano pracę uczniów w I półroczu. Wyróżnieni zostali uczniowie ze wzorowym zachowaniem, wysokimi wynikami w nauce oraz sukcesami w konkursach i zawodach sportowych. Gośćmi apelu byli rodzice Marii Jąder z kl. VI a i Zuzanny Klimpel z kl. VI b - uczennic, które otrzymały stypendia z wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Dyrektor Szkoły pogratulowała wszystkim wyróżnionym i życzyła  sukcesów w pracy w II półroczu.

 • 31 stycznia 2015 roku w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci w Judo.Miło nam poinformować,że uczennica naszej szkoły z klasy IV B Michalina Ziemilńska zajęła w nich I miejsce.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 • Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość tworzenia." 

                                                                           Zulal Ayture-Sheele

  Od tego roku szkolnego w naszej szkole działa KOŁO ORIGAMI. W zajęciach uczestniczą uczniowie klas pierwszych, którzy po lekcjach przebywają w świetlicy szkolnej. Zajęcia odbywają się w czwartki  i w piątki  od godz. 12.45 do godz. 13.45.

  Origami jest to japońska sztuka składania papieru, prawdopodobnie wywodząca sięz Chin, gdzie wynaleziono papier. Samo słowo „origami” oznacza: ori – składanie, kami – papier.

  Zajęcia Koła Origami cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Tworzenie papierowych "dzieł" sprawia im ogromną radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.Na cyklicznych spotkaniach podczas zajęć uczniowie z zapałem zgłębiają tajniki sztuki origami. Doskonalą sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą pamięć, koncentrację i cierpliwość. Rozwijają także umiejętność logicznego myślenia. Uczą się dokładności i precyzji. Wymieniają się doświadczeniami i prezentują swoje umiejętności.Wykorzystywanie tej techniki przyczyniło się do stworzenia przez uczniów wielu ciekawych prac, które zdobią naszą świetlicę

 • 30.01.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzostwa Miasta Leszna w Siatkówce Dziewcząt..

  26 stycznia 2015 roku odbył się finałowy turniej Mistrzostw Miasta Leszna w Siatkówce Dziewcząt. Miło nam poinformować,że drużyna z naszej szkoły prowadzona przez panią Małgorzatę Łaszczyńska zajęła  III miejsce. Są to dziewczyny : Zuzanna Klimpel, Zofia Gmerek, Ada Myszkiewicz, Jagoda Goździecka, Aleksandra Wodnicka, Maria Jąder, Oliwia Dolacińska, Agata Skorupka, Julia Szablewska, Maja Pytel. Gratulujemy !

 • "10" po raz kolejny Mistrzem Pięknego Pisania

  29 stycznia w SP 2 w Lesznie odbył się Miejski Konkurs Ładnego Pisania dla uczniów klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowały w tym roku uczennice klasy IV b Małgorzata Buler i Maria Szymanek. Uczestnicy musieli napisać starannym i kształtnym pismem legendę o rycerzu Wieniawie. Liczyła się również ortografia. Dziewczynki wypadły znakomicie, a Maria Szymanek zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Ładnego Pisania.   Gratulujemy!

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć