Menu główne

 • Dziś uczniowie kl. Va i Vb wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Straży Pożarnej, który opowiedział o zagrożeniach związanych z zatruciem tlenkiem węgla. Uczniowie dowiedzieli się co to jest czad, jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla i co należy zrobić żeby być bezpiecznym. Czujka dymu może uratować Twoje życie!

 • Andrzejki to okazja do zabawy i dlatego w naszej szkole "brać uczniowska" wspaniale spędziła czas na dyskotece andrzejkowej.

 • 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Pluszaki zawitały w naszych szkolnych murach i towarzyszyły nam na lekcjach. Dla uczniów  kl. I-III zorganizowano sportowe potyczki z misiem. Odbył się również konkurs plastyczny pt. " Kubuś Puchatek i jego przyjaciele". Wystawa prac konkursowych na holu szkolnym. Grupa ulubionych miśków uczniów kl. VI b i c wzięła udział w lekcji wychowania fizycznego. Po zbiórce misie uczestniczyły w rozgrzewce i wspólnej zabawie. Następnie grały ze swoimi opiekunami w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i w hokeja. Mimo ogromnego zmęczenia misie były z lekcji bardzo zadowolone.

  Konkurs plastyczny pt. " Kubuś Puchatek i jego przyjaciele" rozstrzygnięty. Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

  Marcel Łynko z 1 d, Wiktoria Chruszcz z 2 a, Wiktoria Bieńczak z 2 b, Oleńka Sitek z 2 d i Michalina Nowak z 3 b. 

  Gratulujemy!

 • Pierwszaki poznały już literkę "R" i z tej okazji wybrały się na wycieczkę do Radia Elka. Dzieci miały możliwość zwiedzić prawdziwe studio nagrań  oraz posłuchać ciekawostek dotyczących pracy dziennikarza radiowego. Nowo poznana literka z pewnością zostanie szybko przez nich zapamiętana:)

 • 19 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole koncert muzyczny dla klas I-III pod tytułem "TATANKA". Dzieci wysłuchały ciekawej historii dwóch roztańczonych Indian, poznały kilka niezwykłych instrumentów, na których same mogły zagrać oraz odtańczyły indiański taniec wodza w oryginalnych strojach. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy ! 

   

 • 17 listopada uczniowie klasy IV b bawili się na bowlingu w Centrum Rodzinnym WMB. Trzy drużyny zmierzyły się w mini turnieju kręglarskim. Humor wszystkim dopisywał, zabawa była świetna.

 • 13 listopad to kolejny Dzień Dobrego Słowa w naszej szkole. Każda klasa opracowała swój "Kodeks Kulturalnego Ucznia ".

 • Dzisiaj uczniowie z kl. I a przygotowywali smaczną i zdrową sałatkę owocową. Uczniowie uczyli się nakrywać do stołu i kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłku. SMACZNEGO!smiley

 • W piątek uczniowie klasy 2c i 3a wzięli udział w zawodach sportowych zorganizowanych w ramach akcji „Lekkoatletyka dla każdego”. Dzieci sprawdziły swoje siły w skokach przez płotki i biegach sztafetowych. Pod koniec zawodów każdy uczestnik otrzymał medal. Natomiast przedstawicielowi szkoły wręczono puchar.

 • Piątek 13 listopada nie był dla uczniów 1b wcale pechowy. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zawodach sportowych klas pierwszych organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Achilles działający przy Zespole Szkół Technicznych w Lesznie. Zawody odbywały się w formie wyścigów rzędów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, medal i balonik. Wszyscy wrócili bardzo dumni i zadowoleni:) 

 • Nasza Szkoła bierze udział w promowaniu czytelnictwa poprzez akcję "Cała Polska czyta dzieciom", dlatego co miesiąc zapraszamy rodziców do klasy, aby poczytali nam ulubione bajki swoje lub swojego dziecka. Bardzo lubimy, gdy nas ktoś odwiedza i zabiera nas na chwilę w inny świat. Rodzicom serdecznie dziękujemy!

  W związku z wkraczaniem w dziedzinę mierzenia i ważenia urządziliśmy w klasie mały targ z warzywami. Dzieci grupowały warzywa, sprawdzały, które są większe, mniejsze, cięższe i lżejsze, przypominały nazwy poszczególnych warzyw oraz świetnie się bawiły mogąc dotknąć, powąchać i zważyć produkty. 

  Dnia 4 listopada udaliśmy się do Przychodni dla zwierząt FELIX przy ulicy Niepodległości 47. Pani weterynarz pokazała dzieciom pomieszczenia w przychodni, jak przyjmuje swoich pacjentów, na co mogą chorować i jak się ich leczy. Dzieci oglądały sprzęt i stół operacyjny dla zwierząt. Zadawały mnóstwo pytań i opowiadały o swoich czworonożnych członkach rodziny. W miłej atmosferze podziękowaliśmy i wręczyliśmy laurkę za poświęcony czas.

   

 • Warzywa i owoce- przyjaciele dzieci zawitały w podniebieniach klasy I c. Dzieci same z przyniesionych produktów wykonały szaszłyki przy zachowaniu wszelkich zasad higieny spożywania posiłków i bezpieczeństwa. Próbowaliśmy także naszej wspólnie zrobionej sałatki :) Apetyt dopisywał więc solidna porcja witamin trafiła do naszych brzuszków:). Z okazji poznania literki "J" jak jajko dzieci wykonywały doświadczenie właśnie z tym produktem :)

 •  

  10 listopada klasy 1b i 1c udały sie pod pomnik znajdujący się obok skrzyżowania ulic Konstytucji 3-go Maja i Niepodległości w Lesznie. Uczniowie zapalili symboliczny znicz upamiętniając w ten sposób odzyskanie przez Polskę niepodległości. 

 • Data Święta Niepodległości jest symboliczna i umowna. Przyjęło się, że odzyskaliśmy niepodległość 11 listopada 1918 roku, bo wtedy Rada Regencyjna przekazała władzę w ręce komendanta Józefa Piłsudskiego, który został naczelnikiem państwa. Ale trzeba pamiętać, że powrót Polski na mapę Europy budowano walcząc w powstaniu listopadowym i styczniowym oraz przez całe cztery lata I wojny światowej. Dziś to Święto uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią.

   

 • 6 listopada klasa IV b gościła pracownika Międzygminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie.
  Przyszła do nas Pani Dominika, której towarzyszył uroczy pies - Maja.
  Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o zwierzęta, co to za miejsce - schronisko, jak można pomóc psom i kotom mieszkającym w schronisku.
  Była to niezwykła lekcja, budząca empatię i wrażliwość na potrzeby i krzywdę zwierząt.

 •  

   

  5 października obchodzilismy Święto postaci z bajek. Uczniowie z kasy 1b zmierzyli sie w konkursie wiedzy na temat znajomosci bajek. Rozwiązywali zagadki związane z bohaterami popularnych książek i bawili sie w kalambury. Na koniec każdy zaprezenował swój strój i opowiedział krótko o postaci, w jaką się wcielił. Śmiechów i żartów było bez liku.  Uczniowie kl.I d przyszli do szkoły w przebraniach ulubionych postaci bajkowych. Dzień ten rozpoczęliśmy od obejrzenia bajki pt: „Trzy świnki” ponieważ poznaliśmy wcześniej cyfrę 3. Następnie rozpoczęły się konkursy i zagadki obrazkowe ze znajomości bajek oraz prezentacja ubiorów-przebrań m.in. były księżniczki, czarodzieje, pirat, myszka miki, czerwony kapturek, benten, piłkarz. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały swoją ulubioną postać bajkową oraz otrzymały słodką niespodziankę:) Uczniowie kl. I a w bajkowych strojach odwiedzili bibliotekę szkolna i wysłuchali opowiadania o " Naszej mamie czarodziejce". Dzień postaci z bajek upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

   

   

 • W tym tygodniu uczniowie klasy 1b bawili sie wagami. Do dyspozycji mieli wagę łazienkową i kuchenną. Skonstruowali także własny model za pomocą wieszaka do ubrań i plastikowych reklamówek. Zadaniem głównym było znalezienie spośród siebie osoby najcięższej i najlżejszej. Wyniki dziewczynki zapisywały na tablicy. Zabawa w ważenie bardzo sie wszystkim podobała. 

 •  

  Uczniowie 1b poznali w tym tygodniu literkę J jak jajko. Z tej okazji mieli możliwość zamienić się w małych badaczy i wykonać kilka eksperymentów z jajkami w roli głównej. W niektórych zapalił sie płomyczek naukowca. Na wynik jednego z doświadczeń musimy jeszcze poczekać, dzieci prowadzą codzienne obserwacje w klasowym kąciku przyrody.

 • W dniu 29.10.2015 r. przyjęliśmy do grona świetliczaków 60 uczniów z klas pierwszych, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści brali udział
  w różnych zabawach. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. K
  ażde dziecko otrzymało dyplom "Pasowania na wesołego świetliczaka" oraz słodki upominek. Imprezę przygotowały: Karolina Pindara i Anna Jur.

   

 • 09.11.2015

  Bardzo miło nam poinformować, że w III Miejskim Konkursie Piosenki w Języku Angielskim BORN TO PERFORM, którego wraz z Gimnazjum Dwujęzycznym nr 4 byliśmy organizatorami, uczennice SP10 zdobyły II miejsca. Emilia Nowak w kategorii klas 1-3 oraz Sonia Bilińska w kategorii klas 4-6. Wyróżnienia otrzymały: Zosia Kowalczyk, Liwia Kordek oraz Emilia Machałek. Serdecznie dziewczynom gratulujemy !!! Dziękujemy Liwii Kordek oraz Emilii Machałek za trzyletnie reprezentowanie szkoły w tym konkursie oraz awans do finału :-))) W przyszłym roku już was z nami nie będzie :-(((

  Więcej zdjęć na www.leszno24.pl w zakładce Galerie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć