Menu główne

 • Planeta Energii

  Uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią p. Ewą Kasprzyk – Nijaką, wzięli udział w V edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Planeta Energii”. Organizatorem konkursu była firma Energa, a patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Dodatkowe aktywności pierwszaki podejmowały przez kilka miesięcy. Zaangażowanie w akcję przyczyniło się do zwiększenia wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej, bezpiecznego  z niej korzystania oraz ochrony środowiska naturalnego.

 • 25 maja Stowarzyszenie "Przyjaciele Dziesiątki" zorganizowało dla mam miłe popołudnie z okazji zbliżającego się Dnia Mamy.Był pokaz makijażu, można było skorzystać z usług fryzjera oraz obejrzeć pokaz mody w wykonaniu wspaniałych mam. Popołudnie przy kawie i ciastku minęło w miłej atmosferze.

 • 22 maja kl. 4 a i 4 b pojechały na wycieczkę do Biskupina. W programie wycieczki znalazły się m.in. zwiedzanie osadyBiskupin, rejs ststkiem po Jeziorze Biskupińskim i przejazd kolejką wąskotorową. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się lekcja w Muzeum Biskupińskim. Każdy miał możliwość własnoręcznego wykonania glinianego naczynia. W " Parku Dinozaurów" w Rogowie czwartoklasiści zjedli pyszny obiad i mieli możliwość zobaczenia z bliska dinozaurów w ich naturalnym rozmiarze. W związku z " Otwartym Dniem Muzeów" dodatkową atrakcją okazało się obejrzenie Ostrowa Lednickiegoi płynięcie promem (gratis).Wszyscy zmęczeni, ale w doskonałych humorach - wyposażeni w kupione w Biskupinie łuki, strzały, toporki i pistolety- wrócili bezpiecznie do Leszna.

 • Klasa VI a spędziła dwa dni na biwaku w kwaterze agroturystycznej w Racocie.
  W pierwszym dniu mieliśmy w programie:
  - przejażdżkę bryczkami po okolicy,
  - zwiedzanie stadniny o międzynarodowej sławie,
  - podchody w pobliskim lesie,
   -kolację przy ognisku,
  - dyskotekę w "Zajeździe Kuźnia".
  Podczas drugiego dnia odbyły się:
  - zajęcia teoretyczne na temat koni, pokaz sprzętu jeździeckiego,
  - zajęcia praktyczne - prace przy koniu,
  - nauka jazdy konnej pod opieką instruktora,
  - zajęcia rekreacyjne na Orliku.

 • Marika Dudzik z  klasy VA zajęła II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Kręglarstwie w kategorii dziewcząt. Uczennica reprezentuje sekcję kręglarską Polonii 1912 Leszno.Powodzenia !

   

   

   

 • Dnia 14 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Lesznie odbył się finał  IV Miejskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej Uczniów Klas Piątych i Szóstych  Szkół Podstawowych Miasta Leszna pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna oraz Instytutu Ekonomii i Turystyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. W konkursie wzięło udział 16 uczniów wyłonionych spośród 103 uczestników eliminacji szkolnych szkół podstawowych Leszna. Komisja Konkursowa wyłoniła w finale pięciu laureatów – zwycięzców ( I miejsce), które „egzekwo” zajęli :

  Patrycja Bartkowiak       z SP 5 

  Eryk Peda                      z SP 7  ,

  Julia Matuszewska         z SP 7  ,

  Mikołaj Krawczyk           z SP 10 ,

  Paulina Weiss       z SP 10 .

  Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w środę 27 maja o godzinie 12.00 w SALI SENACKIEJ PWSZ im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

  Organizator konkursu -   mgr Remigiusz Weiss

 • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

  W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Wyróżnienie otrzymali: Maria Szymanek z kl. IV b uzyskała 83,75 punktów oraz Mikołaj Tobółka z kl. V a, który uzyskał 92,25 punktów. Gratulujemy!

 • Jakub Marcinkowski zajął II miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym "W harmonii z przyrodą".
  W finale konkursu brali udział uczniowie z 16 szkół powiatu leszczyńskiego, gostyńskiego, rawickiego i kościańskiego. GRATULUJEMY!
   

 • W poniedziałek 18 maja grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się do  Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie  odbyło się niezwykłe spotanie z pisarką dla dzieci panią Elizą Piotrowską pt." Wyliczanki bez trzymanki". Pani Eliza w bardzo ciekawy sposób opowiadała dzieciom o swoich pisarskich pasjach i podróżach Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i otrzymania autografu od autorki. Mile spędziliśmy te wiosenne popołudnie.

 • Dnia 16 maja 2015 r. w Pozaniu odbyło się podsumowanie Konkursu Piosenki Patriotycznej. Nasze szkolne piosenkarki wyśpiewały: Sonia Bilińska i Emilia Machałek - wyróżnienia, a Emilia Nowak z klasy II a zdobyła Statuetkę Orła Brązowego. Brawo dziewczyny!

 • Dobromir Gmura zajął III miejsce w etapie powiatowym konkursu plastycznego pt. " Palić, nie palić - oto jest pytanie?". Konkurs od lat organizuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie, propagując zdrowy styl życia wolnego od nałogów. Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Leszna i Starostwo Powiatowe zachęcają do udziału w konkursie.

 • 12 maja 2015 r. klas IV a wraz  z wychowawczynią panią Anną Majchrzak miło spędziła czas na kręgielni. Dla uczniów była to nagroda w konkursie " Zbieramy surowce wtórne". Wszyscy wykazali się wspaniałą kondycją i umiejętnościami. Największą popularnością cieszyła się  "żółta kula". Gratulujemy znakomitych wyników!

 • 13.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Test Coopera..

  9 maja 2015 roku na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie 785 osób wzięło udział w VII edycji Testu Coopera.To największa jak dotąd liczba uczestników w leszczyńskich odsłonach testu.Test Coopera,czyli próba wytrzymałościowa,polegająca na 12 minutowym,nieprzerwanym biegu.W teście udział mógł wziąć każdy.Można było biec,maszerować lub pokonać dystans truchtem.W teście Coopera duża grupa biegaczy reprezentowana była przez naszą szkołę.Byli to:Oskar Sieracki z kl.IIB,Bartosz Szymkowiak z kl.IIIB,Konrad Sieracki z kl.IIIA,Zuzanna Filipiak,Kacper Sieracki,Paweł Zabłocki,Jan Paradowski,Wojciech Wujczak z kl.IVA,Mateusz Sobkowiak z kl.VA,Maja Bresińska,Eliza Michalska,Michał Szymkowiak z kl.VB,Jakub Łabencki z kl.VC,Paulina Weiss,Noemi Ławniczak,Alicja Kuchalska,Alicja Szymanowska,Andżelika Gertig,Jakub Sprengel,Nikol Kamińska z kl.VIA,Kinga Orłowska,Aleksandra Janik i Loretta Bilewicz z kl.VIB.Wszystkim gratulujemy wspaniałych wyników!

 • 13.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Brawo dziewczyny !.

  Dużym sukcesem zakończyły się zawody sportowe w judo i karate,w których udział brały uczennice naszej szkoły.Małgorzata Buler z klasy IVB zajęła I miejsce w IX Zawodach o Puchar Burmistrza Kościana ,a Michalina Ziemlińska również z klasy IVB zajęła II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Gorzowie Wielkopolskim.Michalina zajęła równiez II miejsce w XII Międzynarodowym Turnieju Judo Juniorów Młodszych i Dzieci o Puchar Wójta Gminy Kaczory.Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.Brawo !

 • 11.05.2015 r. uczniowie klasy 1c i 1d wraz z wychowawcami p. Moniką Olszak i p. Ewą Kasprzyk-Nijaką udały się do Krainy Smaków, do Boszkowa. Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, na których poznali tajniki powstawania pizzy i lodów. Każde dziecko w specjalnym ubraniu ochronnym (fartuchu i czepku) wyrabiało i wałkowało ciasto, które następnie dekorowało wybranymi przez siebie składnikami. Ponadto dzieci odkryły sposób powstawania lodów włoskich z maszyny oraz bitej śmietany. Uczniowie mieli również okazję ozdobić własnoręcznie swoje desery śmietaną, owocami i innymi pysznymi dodatkami. Czas oczekiwania na pizze umilały wspólne zabawy z muzyką, w „małpim gaju” oraz panie, które pięknie pomaloały dzieciom twarze. To był dzień pełen wrażeń!

 • W poniedziałek 4 maja 2015 r. otrzymaliśmy wyniki konkursu plastycznego " Wiosenne marzenia" organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 7 w Lesznie. Miło nam poinforować, że laureatami konkursu zostali: 

  - w kategorii klas I - Wiktoria Chruszcz  z kl. I a zajęła II miejsce,

  - w kategorii klas III - Aleksander Pieśniak z kl. III a zajął III miejsce.

  5 maja 2015 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej Nr 7 w Lesznie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu. Nagrody wręczyła pani Beata Mrosek - Dyrektor Szkoły. Lauretom gratulujemy!

 • Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w Miejskim Konkursie Ekologicznym uczniów klas II-IV szkół podstawowych miasta Leszna. Temat tegorocznego konkursu " Jak widzą dzieci segregację śmieci" obejmował wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji ekologicznej. W konkursie brali udział: Małgorzata Glapiak z kl. II b, Zofia Kowalczyk z kl. II b, Jan Gościniak z kl. III a, Małgorzata Kubiak z kl. III b, Natalia Siecińska z kl. IV a i Agata Jąder z kl. IV a. BRAWO!

 • Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wysłuchali w skupienu wierszy i piosenek patriotycznych w wykoniu swoich kolegów i koleżanek.

 • Uczniowie  z klasy II b wraz z wychowawczynią w dniu 29 kwietnia 2015 r. wybrali się do Stęszewa do Deli Parku. Wzieli tam udział w warsztatch ekologiczno-geograficznych. Obejrzeli mamuta w naturalnych rozmiarach, ogromne owady i przekrój mrowiska. Zobaczyli także miniaturowe zabytki Świata: Wieżę Eiffa, Wieże Wrd Trade Center, mauzoleum Tadź Mahal, Big Ben itp. Posilili się pysznymi kiełbaskami z ogniska i bawili się w sali z grami interaktywnymi. Bardzo miło spędzili ten słoneczny, ale zimny dzień.

 • Nasze szkolne piosenkarki pięknie wystąpiły na leszczyńskim Rynku podczas Szlifowania bruku.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć