Menu główne

 • Dziękujemy!

  Składamy podziękowania Miejskiej Straży Pożarnej, Miejskiej Policji w Lesznie, sponsorom, rodzicom i uczniom za przygotowanie i organizajcę Pikniku Jesiennego w naszej szkole. smiley

 • Uczniowie z klasy III b przygotowali samodzielnie smaczne, zdrowe kanapki, które ze smakiem zjedli na drugie śniadanie.

 • 5 października w klasie Ia zawitał niezwykły gość Plastuś. Bibliotekarka przeczytała dzieciom historię powstania Plastusia i jego wesołe historie, które przeżył mieszkając w piórniku Tosi. Uczniowie wykonali własne podobizny plastelinowego ludzika.

 • W sobotnie, słoneczne i ciepłe przedpołudnie  3 października odbył się w naszej szkole piknik jesienny. Podziwialiśmy występy dzieci, braliśmy udział w zawodach, po których posililiśmy się pyszną kiełbaską z grilla i domowymi ciastami. Wszyscy czekaliśmy na losowanie głównej nagrody, a poszczęściło się Pawłowi z kl. III b, który wyjechał szczęśliwy na nowym rowerze.smiley

 •  

  Dnia 02.10.2015 uczniowie z klasy 1d wraz z wychowawczynią Moniką Sterna wybrały się na wycieczkę do pobliskiego parku. Celem wycieczki było przybliżenie środowiska przyrodniczego jakim jest park. Dzieci obserwowały oznaki jesieni, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Zebrały w bukiety jesienne kolorowe liście, z którymi wróciły do szkoły. Z zebranych liści powstaną piękne jesienne obrazki, a dary jesieni znajdą się w kąciku klasowym:)

   

 • W piątek 2 października klasę I b odwiedzili muzycy z zespołu Bas Studio. Uczniowie mieli okazję posłuchać utworów granych na klarnecie, saksofonie i gitarze klasycznej. A także spróbować własnych umiejętności w kontakcie z instrumentami. Radosne dźwięki muzyki, oklasków i śpiewu rozchodziły się po korytarzach szkoły. Za wspaniałe doznania i miło spędzony czas serdecznie dziękujemy.

   

 • 1 października z okazji Światowego Dnia Muzyki klasa I b udała się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Lesznie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo instrumenty muzyczne i posłuchać kilku wspaniałych utworów. Na zakończenie podziękowali gospodarzom własnoręcznie wykonaną kartką.

   

 • 30 września grupa uczniów z kl. IV b wraz z Wiolettą Grypczyńską wybrała się na spotkanie autorskie z poetką i pisarką dla dzieci i młodzieży panią Zofią Beszczyńską. Popołudnie z pisarkąw ramach " Strefy Młodych" odbywało się  w MBP w Lesznie. Autorka ciekawie opowidała i odpowidała na pytania dzieci. Uczniowie mogli też otrzymać autograf z dedykacją od pisarki.

 • 30 września 2015 r. chłopcy z klasy 2c obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki złożyły kolegom życzenia, zaśpiewały „Sto lat” oraz wręczyły drobne upominki. Następnie cała grupa wzięła udział w zabawach ruchowych integrujących klasę. Chłopcy dodatkowo sprawdzili swoje umiejętności w budowaniu wieży z klocków. Najlepszymi budowniczymi okazali się być: Kacper Obierski, Bartłomiej Droszcz i Karol Świętek. To był wspaniały dzień!

 • Dnia 29.09.2015r klasa 1d z okazji Dnia Chłopaka wybrała się do „Strefy Czasu” w Lesznie. Uczniowie spędzali miło czas na wspólnej, swobodnej i zorganizowanej zabawie. Rozwijali umiejętność bycia w grupie - integrowali się, dzielili zabawkami. Jednak największą atrakcją było malowanie twarzy oraz nauka kręcenia balonami. Po zabawie czekał na dzieci słodki i zdrowy poczęstunek:)

 • Każda okazja do wspólnego spędzania wolnego czasu jest dobra. Z takiego założenia na pewno wychodzą uczniowie II d, ich rodzice oraz wychowawczyni klasy p. Ewa Kasprzyk - Nijaka. Dlatego chętnie wzięliśmy udział w Pikniku Militarnym, który został zorganizowany dla naszej klasy z okazji Dnia Chłopca. Uczestniczyliśmy  w wielu konkursach i poznaliśmy pracę zawodową m.in. strażaka, drwala, myśliwego, czy ratownika medycznego. Największą atrakcją okazała się jednak przejażdżka honkerem.

  Za przeżycie niezapomnianych chwil serdecznie dziękujemy Grupie Militarnej z Leszna oraz mamom za słodki poczęstunek.

 • 30 września 2015 roku do naszej szkoły przybył funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Spotkanie poświęcone było "Bezpieczeństwu w ruchu drogowym". Pan policjant przybliżył uczniom zasady bezpiecznego poruszania sie po drodze oraz przypomniał o konieczności ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Uczniowie chętnie słuchali wystąpienia zaproszonego gościa oraz udzielali odpowiedzi na pytania. Na zakończenie znalazła się także okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Za poświęcony czas serdecznie dziękujemy.


   

 • 30.09.2015

  Minęły już pierwsze dni w szkole dla najmłodszych uczniów . Dzieci coraz więcej umieją i poznali pierwsze litery.

 • Dzisiaj w klasie wielkie święto Naszych Chłopaków. Oprócz słodkości mamy dla nich konkursy i zadania oraz moc życzeń.smiley

 • W słoneczny, ale zimny sobotni ranek grupa uczniów z klasy VI a i VI b wybrała się na wycieczkę rowerową do Osiecznej. Po drodze zatrzymaliśmy się przy osieckich wiatrakach. Dowiedzieliśmy się od pana przewodnika wielu ciekawych rzeczy o historii młynarstwa i wiatrakach-koźlakach. Posłuchaliśmy krótkiego, humorystycznego opowiadania o Mikołajku. Nad wodą był czas na relaks i gry. Miło i wesoło spędziliśmy ten czas.

 • W ramach akcji „ Aktywne-obywatelskie Leszno” szkoła podjęła następujące działania:

  •  25.09.2015 r. – sprzątanie szkoły i terenu wokół szkoły.
  • Happening „ Czysta Planeta” godz.11.00.
  • Konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-III i świetlicy „ Czysta Planeta”.
  • Konkurs plastyczny dla uczniów kl. IV-VI „ Leszno – rozwiń skrzydła”.
  • Zbieramy nakrętki na wózek inwalidzki.
  • Zbiórka surowców wtórnych zorganizowana przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Dziesiątki".
 • Serdecznie zapraszamy na Kreatywne Eko zabawy

  Stowarzeszenie PL 18 serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do uczestnictwa w Kreatywnych Eko zabawach dnia 25 wrzesnia 2015 r. w Parkuim. Jana  Jonstona  w Lesznie w godzinach 15.30 - 17.30.

  Warsztaty będą polegały na zrobieniu " czegoś z niczego" tzn. będziemy wykonywać "różności" z rolek po papierze toaletowym, pudełkach po jogurtach, z drewnianych klamerek, z pudełek po jajkach itp. 

  Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców!

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się w ostatni piątek września. W wydarzeniu uczestniczą szkoły z różnych stron świta. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W naszej szkole zmagali się z tabliczką mnożenia rodzice i dzieci. 

 • 16 września 2015r. klasa I e wraz z wychowawcą  Natalią Lorek udała się do siedziby Telewizji w Lesznie. Dzięki uprzejmości pracowników TL, uczniowie zwiedzili główne pomieszczenia telewizji, w których nagrywa się wiadomości czy prowadzi rozmowy. Wielką atrakcją dla pierwszoklasistów była możliwość wypróbowania swoich sił w roli dziennikarza. Dzieci trzymały mikrofon i próbowały prowadzić wywiad. Uczniowie także próbowali  swoich sił, by podnieść statyw czy powiedzieć coś do kamery. Odwiedziny w studiu pozwoliły dzieciom poznać pracę dziennikarza, prezenterów i innych pracowników telewizji, dzięki której możemy oglądać przygotowywane do emisji programy. Na koniec uczniowie w podziękowaniu złożyli kartkę z podziękowaniem.

 • Uczniowie klas pierwszych już coraz swobodniej czują się w naszej szkole. Zdjęcia uśmiechniętych buzi dzieci można zobaczyć w galerii.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć