• Święta w obiektywie

• Najpiększe chwile zawsze warto utrwalać. Pamiętały o tym wychowawczynie, przygotowując na świąteczne spotkania foto ramkę. W galerii można podziwiać jaka świetna zabawa towarzyszyła temu działaniu wśród uczniów klasy 1b, 4a i 5b.

Lekcja z fotografii odbyła się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu: #LaboratoriaPrzyszlosci/ #LaboratoriaPrzyszłości.

• Świąteczna lekcja matematyki

• Ostatnia lekcja matematyki przed świętami w klasie 6a minęła na rozwiązywaniu mikołajkowych zadań matematycznych. Uczniowie sprawdzali m.in. ile prezentów jest w stanie spakować elf w ciągu godziny, jaką powierzchnię ma łąka, na której pasą się renifery, jak długo trwa nocna podróż Mikołaja, a także ile pieniędzy na prezenty wydały elfy. W nagrodę za wytrwałe obliczenia losowali świąteczne zadania ruchowe i tak: myliśmy okna, przekładaliśmy ciężkie paczki, odśnieżaliśmy podjazdy oraz ubieraliśmy choinkę.

• Przygotowania do świąt w SP10 #Laboratoria Przyszłości

• Jak wiadomo nasi uczniowie pilnie uczą się przez cały rok. W ramach prezentu na lekcjach matematyki uczniowie klasy 6a oraz 8b i Świetliczaki mieli okazję poznać działanie długopisów 3D oraz własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne.

Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu: #LaboratoriaPrzyszlosci/ #LaboratoriaPrzyszłości.

• Wyniki świątecznego konkursu

• W szkolnym konkursie na najpiękniejsza kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim zwyciężyły: Zofia Grygier kl.4b - I miejsce, Julia Olejnik kl.8a - II miejsce, Kinga Zaremba kl.8a - III miejsce Gratulujemy!!!

• Biwak wigilijny za nami

• Gratulujemy nowym Harcerzom wytrwałości i zdobycia Krzyża Harcerskiego. Dziękujemy Starszym Harcerzom za opiekę nad rekrutami.

Biwak był pełen wyzwań: gra nocna, gipsowe świeczniki (no wiem - musimy je dopracować), spektakle teatralne, questy i nauka pakowania. Oraz wiele innych, przydatnych w życiu umiejętności.

• Jasełka

• Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Corocznie wystawiane są także w naszej szkole. Tym razem Jezus zagościł w "Niesfornej klasie".

• Wesołych Świąt

• Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok

życzą

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy SP10

• SUKCES UCZENNIC Z KLASY 8A i 8B

• Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy 8a i 8b, które w międzyszkolnym konkursie języka niemieckiego „Lapbook- Es weihnachtet” zdobyły II miejsce oraz wyróżnienie.

• WICEMISTRZ POLSKI

• Dawid Oscenda jest uczniem klasy 5b w SP10.

Dawid od czerwca 2021 roku należy do klubu Pitbike 51 w Lesznie gdzie trenuje jazdę na motocyklach. 18-19 czerwca w Gdańsku odbyły się po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Polski Pit Bike off Road gdzie Dawid zdobył wicemistrzostwo Polski w swojej kategorii stock 90.

Jako pierwszy w historii, w tym wieku, dostał się do kadry Unii Leszno.

Gratulujemy sukcesu !!!

• Świąteczne mandarynki w kl. 1b

• Czary, czy magia świąt? Uczniowie klasy 1b już znają odpowiedź. To świąteczne mandarynki. Pierwszoklasiści z wielkim zapałem przystąpili do nauki gry na mandarynkach. Pierwsze kroki stawiali ucząc się znanej melodii "Wlazł kotek na płotek". Teraz przyszedł czas na kolędy.

• Coraz bliżej święta...

• Świąteczny klimat udziela się także nauczycielom. Dają to odczuć swoim uczniom, kiedy lekcje matematyki, czy języka angielskiego rozpoczynają się świątecznymi zadaniami. Efekt końcowy, działań przygotowanych przez Samorząd Uczniowski, można już podziwiać w holu szkoły.

• DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA

• 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych święto wypada w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka 10 grudnia 1948 r. Dokument ten jest kamieniem węgielnym współczesnego systemu międzynarodowej ochrony praw człowieka. Z tej okazji na godzinach wychowawczych uczniowie klas 4 - 8 wraz z wychowawcami zajmowali się tematem: Czym są prawa człowieka? Do czego mamy prawo? Kto stoi na ich straży? Podsumowaniem tych rozmów są plakaty ilustrujące prawa człowieka.

• Mikołajki w "Dziesiątce"

• W tym roku również do uczniów i nauczycieli "Dziesiątki" zawitał Mikołaj. Było mnóstwo słodkości i radości. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że zadania pomocnika świetnie wykonała Rada Rodziców. Dziękujemy.

• Warsztaty integracyjne w klasie 7a

• Klasa 7a wzięłą udział w warsztatach integracyjnych organizowanych przez  Centrum Integracji Cudzoziemców.  Młodzież uczyła się cierpliwosci i wyrozumiałości dla osób, które poznają nową kulturę, obyczaje, tradycje.  Poznawali jak porozumiewać się i wspierać w trudnych dla każdego chwilach.  Podczas zajęć było sympatycznie ale też pracowicie.  Integracja nie jest łatwa.  Wymaga ogromnych kompetencji społecznych. Powoli, małymi krokami - nabędziemy je.

• Grudniowe wyzwania

• Od poniedziałku (5.12) kontynuujemy naszą szkolną przygodę w nowym budynku. Jednak to tylko zmiana miejsca, tempa nie zwalniamy. Bo w grudniu mnóstwo zadań do wykonania. O czym wkrótce przekonają się uczniowie, gdyż w nowych salach lekcyjnych czekają już na nich kalendarze z zadaniami świątecznymi.

• Nowości w "Dziesiątce"

• W związku z realizacją zadań wynikających z programu Laboratoria Przyszłości, oferta szkoły została wzbogacona o kolejne, kreatywne zajęcia. Najmłodsi uczniowie z klasy 1b mieli przyjemność rozpakować pierwsze kartony z otrzymanym sprzętem. Pierwszoklasiści sprawnie korzystali z robotów VEX utrwalając stosunki przestrzenne.

Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu: #LaboratoriaPrzyszlosci / #LaboratoriaPrzyszłość