• Załącznik nr 2

• OKREŚLENIE ZASAD I TERMINU ZGŁASZANIA KANDYDATUR NA PATRONA SZKOŁY

I. ZASADY OGÓLNE

1. Kandydatury na patrona szkoły mogą zgłaszać:
            • uczniowie,
            • rodzice,
            • nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.
          2. Kandydatury na patrona są zgłaszane na drukach wg wzoru nr 1 (do pobrania w sekretariacie szkoły).
          3. W celu zbierania kandydatur, tworzenia list rankingowych oraz sporządzania stosownej dokumentacji dyrektor powołuje Komisję Wyborczą.
          4. W skład Komisji Wyborczej wchodzą: przedstawiciel Rady Pedagogicznej, przedstawiciel Rady Rodziców oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.
          5. Wyniki dotyczące wyboru kandydatów zostaną wywieszone na gazetce szkolnej oraz zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce poświęconej nadaniu szkole imienia.
          6. Za umieszczenie wyżej wymienionych informacji odpowiada administrator strony internetowej szkoły.

II. ZASADY WYBORU KANDYDATA NA PATRONA PRZEZ UCZNIÓW

1. Każdy uczeń zgłasza jedną propozycję kandydata na patrona – na druku wg wzoru nr 1.
          2. Dopuszcza się złożenie wniosku zbiorowego, np. przez klasę. W takim przypadku propozycję danego kandydata mnoży się przez liczbę podpisów uczniów złożonych na wniosku.
          3. Komisja wyborcza sporządza listę rankingową kandydatów.
          4. Do drugiego etapu przechodzi kandydat najczęściej wymieniany we wnioskach.
          5. W przypadku uzyskania takiej samej liczby głosów przez kandydatów, o przejściu danego kandydata do drugiego etapu decyduje Samorząd Uczniowski.

III. ZASADY WYBORU KANDYDATA NA PATRONA PRZEZ RODZICÓW

1. Każdy rodzic ma prawo zgłosić jedną propozycję kandydata na patrona – na druku wg wzoru nr 1.
          2. Dopuszcza się złożenie wniosku zbiorowego. W takim przypadku propozycję danego kandydata mnoży się przez liczbę podpisów rodziców złożonych na wniosku.
          3. Komisja Wyborcza sporządza listę rankingową kandydatów zgłoszonych przez rodziców.
          4. Do drugiego etapu przechodzi kandydat najczęściej wymieniany we wnioskach.
          5. W przypadku uzyskania takiej samej liczby głosów przez kandydatów, o przejściu danego kandydata do drugiego etapu decyduje Rada Rodziców.

IV. ZASADY WYBORU KANDYDATA NA PATRONA PRZEZ RADĘ PEDAGOGICZNĄ, PRACOWNIKÓW OBSŁUGI I ADMINISTRACJI

1. Każdy nauczyciel, pracownik obsługi i administracji ma prawo zgłosić jedną propozycję kandydata na patrona – na druku wg wzoru nr 1.
          2. Dopuszcza się złożenie wniosku zbiorowego. W takim przypadku propozycję danego kandydata mnoży się przez liczbę podpisów złożonych na wniosku.
          3. Komisja Wyborcza sporządza listę rankingową zgłoszonych kandydatów.
          4. Do drugiego etapu przechodzi kandydat najczęściej wymieniany we wnioskach.
          5. W przypadku uzyskania takiej samej liczby głosów przez kandydatów, o przejściu danego kandydata do drugiego etapu decyduje głosowanie jawne wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.