• Zabawa z klockami

• Uczniowie klasy 5 zaczęli zabawę z klockami na zajęciach w robotyki. Składamy modele, a następnie za pomocą skryptu wprawiamy je w ruch. Oto efekt naszej pracy.

• II Zlot Organizacji Harcerskich Zarzewie w Legnicy

• W miniony weekend (17-18.09.) nasi harcerze (18 LDH) brali udział w II Zlocie Organizacji Harcerskich Zarzewie w Legnicy. Było super. Było zabawnie. Także wyczerpująco i niesamowicie. Ku naszej niespodziance – zajęliśmy III miejsce spośród 20 ekip, które brały udział w konkurencjach. Jesteśmy bardzo dumni, zadowoleni i orgromnie zmęczeni.

• Seniorzy dla dzieci

• Uczniowie klasy 3b i 3c wraz z wychowawczyniami Panią Ewą Matecką-Dunaj i Karoliną Chęcińską spędzili środowe przedpołudnie  w Karczmie Borowej.  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Katolickie Seniorów im. Jana Pawła II, na które zostaliśmy zaproszeni.  Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca, doświadczyliśmy cennej lekcji o bezpieczeństwie na drodze, a także wzięliśmy udział w konkursie plastycznym. Przepiękne miejsce  i fantastycznie spędzony czas zapamiętamy na długo.

• Spotkanie integracyjne kl. 1b

• Uczniowie klasy 1b wraz z rodzicami wzięli udział w przedsięwzięciu ph. "Dawno, dawno temu na wsi" w Regionalnej Izbie Tradycji i Pamięci w Wilkowicach. Spotkanie miało charakter integracyjny, którego inicjatorką była wychowawczyni p. Ewa Kasprzyk - Nijaka. To było pracowite przedpołudnie na wsi przy nieznanych dzieciom pracach typu wykopki, wyplatanie koszyków. Jednak pełne niezapomnianych wrażeń.

• Dzień Kropki w klasach I

• Międzynarodowy Dzień Kropki uczniowie klasy 1a i 1b spędzili na wspólnej gimnastyce porannej wraz z "Kropką". Pierwszaki wzorowo wykonywały zaprezentowane ćwiczenia na planszach.

• Spacer z doradcą zawodowym

• Klasa 8c poznawała dziś ofertę leszczyńskich szkół ponadpodstawowych. Mamy nadzieję, że ułatwi im to wybór, którego już wkrótce muszą dokonać.

• Bezpieczna droga do szkoły

• Najmłodsi uczniowie z klasy 1a i 1b, dzielnie pokonują codziennie drogę do szkoły. Dlatego dzisiaj zadbaliśmy o ich bezpieczeństwo. Podczas wspólnego spaceru, utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

• Aktywne Obywatelskie Leszno

• Akcja Aktywne Obywatelskie Leszno w naszej szkole przebiegała pod hasłem "TOP 10". Wspólnie poznawaliśmy polskie miasta, tańce regionalne i naszą Małą Ojczyznę.  Miło spędziliśmy to sobotnie przedpołudnie.