• SP 10 w nowym budynku

• Od 5 grudnia zaczynamy naukę w nowej siedzibie - Wyższa Szkoła Humanistyczna. Przez pierwsze dni  pomóżmy sobie wzajemnie, bądźmy wyrozumiali i wykażmy się życzliwością.

Kontakt do nowej siedziby szkoły przez dziennik elektroniczny, email szkoły i telefon kontaktowy 0655204008 lub 501 379 933.

• Andrzejki w "Dziesiątce"

• Pierwsze koty za płoty..

•  Przysłowia to językowa droga na skróty o tym przekonali się uczniowie klasy 3c.  Wspólnie uznali, że praca w grupach jest dla nich niezastąpiona, a bez pracy nie ma kołaczy. Ilustracja każdego przysłowia to dla nas bułka z masłem. Pierwsze koty za płoty... mamy to!  Postanowiliśmy w zabawny sposób komunikować się ze sobą i przekazywać sobie wiedzę.

• Andrzejki

• Uczniowie  brali po jednym ze swoich butów i od najdalszego miejsca od drzwi układają je jeden za drugim tak, aby czubek jednego dotykał pięty drugiego, a ten, którego but pierwszy dotrze do drzwi i przekroczy próg, pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się. To była jedna z wróżb, podczas Andrzejek dla uczniów klas IV. Uczniowie z dużą przyjemnością  brali udział zarówno w zabawach tanecznych jak i wróżbach.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Już po raz 20 obchodzony jest na świecie Dzień Pluszowego Misia. Każdy ma swojego ukochanego, mięciutkiego pluszaka. Posiadanie tej zabawki uczy nas empatii i opiekuńczości, a dla niektórych jest symbolem bezpieczeństwa i przyjaźni. I własnie o poszukiwaniu przyjaciół mówiło przedstawienie przygotowane przez uczniów z kl. III c i panią Karolinę Chęcińską.

• Mamy dla Was kilka słów, o których codziennie warto pamiętać.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Z pozdrowieniami uczniowie klasy 1b, 4a i 5b wraz z wychowawcami.​​​​​​

Utwór: „Dobre słowa” Wykonanie: Cleo i laureaci konkursu Słowa: Magdalena Zawartko Aranżacja: Magdalena Zawartko i Grzegorz Rdzak Utwór i oryginalny teledysk powstały w ramach projektu [w ramach Dnia Życzliwości], którego pomysłodawcą był Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia według scenariusza i w reżyserii Michała Zielińskiego z Grupy MagicLine.

• #Laboratoria Przyszłości w IV a

• Uczniowie z klasy IV a  na zajęciach nie próżnują, tym razem programowaliśmy roboty vex 123.

Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu: #LaboratoriaPrzyszlosci/ # LaboratoriaPrzyszłości.

I don't own and take any credit from this music. All capyright belong to its owner.

Music video by Reinhold Heil, Johnny Klimek, Tom Tykwer performing Cloud Atlas: Original Motion Picture Soundtrack. © 2012

• Dzień Czystego Powietrza

• W ubiegłym roku zdobyliśmy tytuł EkoSzkoły, a to zobowiązuje. Dlatego w tym roku szkolnym także promujemy działania ekologiczne. Dzisiaj przeprowadziliśmy tematyczne doświadczenia w związku z coraz większym zanieczyszczeniem powietrza. Podczas przerwy uczniowie brali udział w zabawach z wykorzystaniem m. in. balonów i piórek. Odbył się również happening, podczas którego zachęcaliśmy mieszkańców Leszna do sadzenia roślin.

Podjęte działania odbyły się w ramach promocji Dnia Czystego Powietrza.

• Biało - czerwoni- #LaboratoriaPrzyszlosci/ # LaboratoriaPrzyszłości

• Uczniowie klasy 1b oraz klasy 4a wzięli udział w przedsięwzięciu ph. "Biało - czerwoni" realizując założenia ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta. To autorskie działania wychowania patriotycznego p. Ewy Kasprzyk- Nijakiej i p. Sylwii Stankowiak. Podczas spotkania utrwalono symbole narodowe Polski oraz wykonano tematyczne dekoracje pracując z długopisami 3D.

• Apel porządkowy

• W pierwszą środę listopada odbył się w naszej szkole apel porządkowy podczas, którego wręczono wyróżnienia "Ucznia Miesiąca Października" oraz nagrodzono Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.