Menu główne

 • Co to jest Polska? Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Konstytucji 3 Maja. Polska to dla dzieci: Ojczyzna, kraj, rzeki i góry, rodzina,  miłość oraz męstwo i odwaga przeszłych pokoleń, które walczyły o wolność naszego kraju.

 • Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbył się w naszej szkole happening na boisku szkolnym. 

 •  

  22 kwietnia klasa 1b wybrała sie na drzwi otwarte do Jednostki Wojskowej w Lesznie. Dzięki tacie Martynki, który jest żołnierzem zawodowym i w tym dniu pełnił rolę oprowadzającego - dzieci mogły nie tylko wsiąść do pojazdów wojskowych, ale także zwiedzić "Salę Tradycji", w której znajdują się cenne pamiątki, mundury i inne eksponaty pochodzące z czasów II Wojny Światowej. 

 • Nauka nie musi być nudna, nauka może być przygodą.
  Tydzień ekologiczny w szkole pod hasłem "Przyroda jak przygoda".
  W dniach od 18.04. do 22. 04. br. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych organizowanych w szkole
  i na terenie miasta Leszna.
  Klasy I-III odbyły wycieczki po Mini ZOO w Lesznie.
  Przewodnik, p. Michał Trzmiel przybliżył najmłodszym uczniom świat zwierząt.
  Klasy III i IV uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych, podczas których odkrywały niezwykłe właściwości zwykłych substancji.
  Warsztaty opierające się na doświadczeniach i eksperymentach poprowadził p. Rafał Łęcki.
  Klasy V zwiedziły Stację Uzdatniania Wody w Zaborowie.
  Przewodnikiem i organizatorka zajęć warsztatowych była p. Joanna Spychaj-Skopińska.
  Klasy VI miały lekcje przyrody w Nadleśnictwie Karczma Borowa.

 • Dobromir po raz trzeci  Mistrzem Orografii uczniów szkół podstawowych  Miasta Leszna. Zdobył ten tytuł 25 kwietnia 2016 r. podczas Miejskiego Konkursu Ortograficznego klas IV-VI, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Lesznie. GRATULUJEMY!

 •  

  W środę 20 kwietnia uczniowie klasy 1b wybrali sie na zajęcia edukacyjne do leszczyńskeigo ZOO. Lekcję poprowadził pan Michał Trzmiel, który na co dzień sprawuje opiekę nad zwierzetami przebywającymi w parku. 

 • W piątek uczniowie klasy 2c uczestniczyli w drzwiach otwartych, które zorganizowało leszczyńskie wojsko. Dzieci mogły zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem, które z tej okazji zostało zaprezentowane na dziedzińcu jednostki. Być może wśród uczniów klasy 2c jest przyszły żołnierz lub żołnierka .

 • W czwartek uczniowie klasy 2c wzięli udział w nietypowej lekcji, która odbyła się w Mini ZOO. Podczas tego spotkania dowiedzieli się ciekawostek na temat m.in. koni, królików, kóz, owiec . Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że był to udany dzień.

 • W dniu 12 kwietnia odbył sie kolejny apel porządkowy, posumowujący pracę uczniów w minionym miesiącu. Przyznano tytuł " Ucznia miesiąca", podsumowano konkursy " Odkrywamy młode talenty", " Szkolny konkurs recytatorski " dla kl. I-III oraz wyróżniono uczniów, którzy zajeli czołowe miejsca w konkursach rejonowych. Wszystkim gratulujemy!

 •  

  Uczniowie klas pierwszych poznali już tyle liter, że mogą samodzielnie czytać książki. W tym tygodniu zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki i samodzielnie wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę. Teraz świat nie będzie miał przed nimi żadnych tajemnic:)

 • W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole apel upamiętniajacy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Uczniowie w bardzo obrazowy sposób przedstawili moment przyjęcia chrztu przez Mieszka I oraz jego znaczenie dla Polski.

 • 14 kwietnia 2016 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Ortograficzny - " Mistrz Ortografii". Honorowy patronat objął nad nim Prezydent Miasta Leszna pan Łukasz Borowiak. Do rywalizacji o tytuł " Mistrza Ortografii" przystąpiło 24 uczniów z 8 leszczyńskich szkół podstawowych. Tekst konkursowego dyktanda przygotowała Iwona Gubańska - nauczyciel konsultantCDN w Lesznie. Najlepiej poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem poniżej wymienieni laureaci: I miejsce - Marcin Niedbała SP 2, II miejsce - Maksymilian Dorsz SP 12, III miejsce - Barbara Ratajczak SP 12. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy z rąk pana Lucjana Rosiaka - Naczelnika Wydziału Edukacji. Gratulujemy laureatom i ich nauczycielom!

 • 13 kwietnia 2016 r. obchodzono 76 rocznicę zbrodni katyńskiej. Delegacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach tej rocznicy.

 • 13 kwietnia przypada kolejny Dzień Dobrego Słowa w naszej szkole. Słów: proszę, dziękuję, dzień dobry i przepraszam używamy na co dzień.

 • W minioną sobotę Emilka Nowak i Sonia Bilińska brały udział w XI Festiwalu Młodych Wykonawców Piosenki Laur 2016 w Białych Błotach niedaleko Bydgoszczy. Dziewczyny wyśpiewały Srebrny Laur- Emilka- i brązowy Laur- Sonia. Brawo dziewczyny!

 • Za nami kolejne zmagania wokalne. W Lipnie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Naszymi reprezentantkami były Sonia Bilińska i Emilka Nowak. Dziewczynom poszło bardzo dobrze. Emilka wyśpiewała wyróżnienie, a Sonia nominację do dalszego etapu. Gratulujemy  Wam dziewczyny!

 • Uczniowie klas pierwszych zostali dzisiaj pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Obejrzeli inscenizację pt. " Kosmici w bibliotece" i złożyli ślubowanie, że będż szanować i czytać książki. Książki bowiem wbogacają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, dostarczają wiedzy, pokazują wartości moralne, uczą myślenia i empatii, wpływają na rozwój mózgu oraz są alternatywą dla telewizora i komputera. Mam nadzieję, że młodzi czytelnicy docenią te wartości płynące z czytania książek. Zapraszamy do odkrywania zaczarowanego świata książek.

 • Dziś uczniowie klas I-III uczestniczyli w kolejnym konkursie edukacyjnym pt. " Latający dywan". Koncert przybliżył młodym słuchaczom tradycje i muzykę Egiptu.

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  Dnia 8 kwietnia 2016 r. odbył sie w naszej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. IV-VI. Jego głównym celem było wyłonienie 2 uczniów, którzy reprezentować będą naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez SP 2 w Lesznie. Z ortografią zmierzyło się w tym roku szkolnym 12 uczniów. Musieli "pokonać" olbrzymy, kształty, Jezioro Ryńskie, rechot żab, chłód, w mig, wkrótce, na pewno, humory, zmierzch, z powrotem i nareszcie. Ciągnęli, wstrząsnęli, wydłużali, dorzucili, zaczęli i oczywiście skończyli. Najlepsi okazali się: Dobromir Gmura i Mikołaj Tobółka. Uczniowie Ci reprezentować będą naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym 25 kwietnia 2016 r. Organizatorkami konkursu szkolnego były pani Wiesława Goryniak  i pani Joanna Mizgalska. 

   

 • POSADŹ SWOJE DRZEWKO!

  Akcja sadzenia drzewek już jutro 9 kwietnia w godz. od 9.00 do 13.00, w okolicy osiedla Rejtana przy drodze krajowej nr 5 w kierunku Rydzyny po lewej stronie, pomiędzy osiedlem Rejtana a zjazdem na Dąbcze. Zapraszamy wszystkich chetnych z rodzicami do wzięcia udziału. POSADŹ SWOJE DRZEWKO !

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć