Menu główne

 • 21 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły przywitali WIOSNĘ. Na sali gimnastycznej było bardzo kolorowo, głośno i wesoło. Część artystyczną uświetnił występ grupy wokalnej i kółka teatralnego z klasy II B. Na koniec wszyscy uczniowie topili Marzannę, a później poszukiwali pierwszych oznak wiosny w terenie.

 • Uczniowie klas IV i V wzięli udział w warsztatach ekologicznych związanych z segregacją śmieci.

 • Dziewczyny klas VI wykazały się na lekcji wychowania fizycznego umiejętnością udzielania pierwszwj pomocy. Opatrywały rany, układały poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i wykonywały masaż serca.

 • 15 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się finał Miejskiego Konkursu Krasomówczego dla uczniów klas IV-VI leszczyńskich szkół podstawowych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Nasza szkoła już po raz VII jest organizatorem tego konkursu. W tym roku zadaniem uczestników było przygotowanie ciekawego ustnego opowiadania wybranej przez siebie baśni lub legendy. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z 7 leszczyńskich szkół. Po wysłuchaniu wszystkich wypowiedzi komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Są to: I miejsce - Emilia Witko z SP1, II miejsce - Marcelina Furmaniak z SP 2, III miejsce - Jan Gościniak z SP 7. Nagrodę publiczności otrzymała Gabriela Nowak z SP 5. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • W środę odbył się Konkurs Pięknego Czytania, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 4 i Miejska Biblioteka Publiczna. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Andrzejewski z klasy IIIc, który musiał przeczytać fragment książki pt.: „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” i Agata Jąder z klasy VIa, która czytała książkę „Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie”. Obie książki są autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej, z którą to po konkursie odbyło się spotkanie.

 • Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy III d wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Doświadczyli niełatwej pracy, ponieważ na dzisiejszy efekt pracowali przez ostatnie 3 tygodnie. Podczas pierwszego spotkania dzieci wykonały z gliny elementy, które należało wypiec w specjalnym piecu. Następnie szkliwiły swoje prace, aby dzisiaj móc podsumować warsztaty. Bogatsi o nowe doświadczenia, wrócili do domu z własnoręcznie wykonanymi kubkami, miseczkami oraz elementami dekoracyjnymi.

 • Emilka Nowak z klasy 4a brała udział w konkursie Przeboje Naszych Rodziców w Górze. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Edyty  Geppert pt.  Kocham Cię życie. Swoim występem oczarowała jury i zdobyła 1 miejsce. Do konkursu przygotowywała się pod opieką pani Ewy Halatyn. Gratulujemy serdecznie!!

 • Sonia Bilińska i Emilka Nowak uczestniczyły w konkursie piosenki w Lubiniu ŚPIEWOWISKO. Dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze i obie zostały docenione przez jury: Emilka wyśpiewała 1, a Sonia 3 miejsce. Obie dziewczyny ćwiczą śpiew pod opieką pań instruktorek Ewy Halatyn i Anny Śródy. Dziewczyny jesteśmy z Was dumni!!!!

 • Uczniowie klasy IIIc i IIId biorą udział w ogólnopolskim programie "Zdrowo jem, więcej wiem". Celem akcji jest promowanie nawyku picia wody. Przyłącz się do nas!

  W ramach projektu podjęto następujące działania: 

  - udział w zajęciach nt. "Źródło życia i zdrowia - woda", 

  - zaprojektowanie postaci Wodolubka,

  - samodzielne przygotowanie wody smakowej,

  - wykonanie plakatu promującego wartość odżywczą wody,

  - pogadanka dla rodziców nt. "Moje HO".

 • 7 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Krasomówczy. Wzięło w nim udział 21 uczniów z kl. IV-VI. Poziom prezentowanych opowiadań był bardzo wysoki. Laureatami zostali: Nikodem Wolny z kl. V a, Agata Jąder z kl. VI a, Małgorzata Glapiak z kl. IV b, Małgorzta Buler z kl. VI b oraz Maja Zaborowska z kl. V a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • " Daj Włos"

  Fundacja Rak'n'Roll organizuje akcję " Daj Włos". Polega ona na oddaniu włosów na peruki z włosów naturalnych dla osób potrzebujacych takiego wsparcia. Każdy czyn dla dobra innych wymaga wyborów, podjęcia pewnych czynności i działania, a to nie wszystkim się udaje, bo jak wiemy, nie jest to zawsze łatwe. Tym bardziej miło nam poinformować, że nasza uczennica z kl. VI b Nicola Dyba przyłączyła się do tej akcji. Gratulujemy decyzji!

 • W minioną sobotę w Koninie odbyły się eliminacje do 38 Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W przesłuchaniach kategorii 9-11 lat brało udział 128 osób z czego 21 zostało zakwalifikowanych do finału, który odbędzie się w czerwcu . Wśród nominowanych znalazła się nasza Emilka, występująca tym razem w barwach klubu Na piętrze. Nasza piosenkarka ćwiczyła bardzo pilnie pod kierunkiem pani Ewy Halatyn. Emilko!!! Jesteśmy z Ciebie tacy dumni!

 • W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie został zorganizowany Interaktywny Plac Zabaw. Jego pomysłodawcą jest Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia. Wczoraj, 6 marca br., również uczniowie klasy III d wzięli udział w zajęciach ph. „przeBUDOWA”. Korzystając z klocków Imagination Playground, dzieci samodzielnie wzniosły wiele ciekawych konstrukcji.

 • 2 marca 2017 roku odbył się etap szkolny II Konkursu Wiedzy o Sporcie-"Leszno-Żużel-Nierozłączni".Uczestnikami byli:Dobrochna Szafraniak,Maja Zaborowska,Natalia Kubacka,Kacper Sieracki,Fabian Rożyński,Kacper Rachuta,Bartosz Szymkowiak i Kacper Ratajczak.Największą ilość punktów równorzędnie uzyskali Fabian Rożyński z klasy V B i Kacper Ratajczak z klasy VI A.Gratulujemy !

 • Szkony Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów kl. III i VI  odbył się 6 marca 2017 r. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Naszą szkołę w Miejskim Konkursie " Mistrz Pięknego Czytania", który organizowny jest przez Szkołę Podstawową Nr 4 , reprezentować będą Marta Piwowarczyk z kl. III b i Agata Jąder  z kl. VI a. Wicemistrzami zostali Łukasz Andrzejewski z kl. III c oraz Małgorzta Buler z kl. VI b. GRATULUJEMY!

 •        " Polacy nie gęsi, iż swój język mają" 

  Wziąć czy wziąść, rodzynków czy rodzynek, ze schodów czy ze schód, sweter czy swetr... - takie zadania czekały na uczniów kl. IV - VI walczacych o tytuł Mistrza  Języka Ojczystego. Dnia 1 marca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.Celem tego przedsięwzięcia jest uświadomienie młodym użytkownikom języka jak ważna jest dbałość o poprawność naszej mowy. Nie zdajemy sobie sprawy i nie dostrzegamy tego, że język, którego używamy na co dzień, często zawiera wiele błędów. I każda okazja jest dobra, by o tym przypominać.Uczniowie klas młodszych mieli  łatwiejsze zadania - nauka poprzez zabawę - układanki, rozsypanki, ilustracje - bo przecież nawyki językowe nabieramy od najmłodszych lat. Poza tym gramatyka języka polskiego nie zawsze bywa nudna - co widać na załączonych obrazkach. Mistrzem Poprawnej Polszczyzny został Jan Paradowski z kl. VI a. Wicemistrzowie to Agata Jader, Krzysztof Matuszak i Marika Tomiczak z kl. VI a.

 • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie " Niepokorna, niezłomna, wyklęta - Inka oczami dzisiejszych uczniów". Stało się to okazją do przypomnienia uczniom kl. VI trudnej tematyki " żołnierzy wyklętych" oraz bohaterskiej postawy młodych ludzi oddających życie za wolność, honor, ojczyznę. Uczniowie przygotowali prace plastyczne na ten temat - komiksy, portrety, lapbooki.Naszą szkołę reprezentować będą w konkursie prace Marii Szymanek z kl. VI b i Soni Bilińskiej z kl. VI a. Prace te zajęły I miejsce w szkolnym etapie tego konkursu. II miejsce - Jan Paradowski, III miejsce - Kacper Ratajczak, Agata Jader i Marika Tomiczak. Wyróżnienia - Małgorzata Buler, Aleksandra Kaczor, Aleksandra Karpińska, Jakub malinowski i Zuzanna Filipiak. Gratulujemy!

 • Uczniowie naszej szkoły w składzie: Jakub Dłużyński,Kacper Kowalski,Bartosz Szymkowiak,Fabian Rożyński,Oskar Rzakowski,Kacper Rachuta,Oliwier Toczek,Kacper Ratajczak,Krzysztof Waszak,Kacper Sieracki i Jan Paradowski zdobyli brązowe medale Mistrzostw Miasta Leszna w Koszykówce Chłopców.Brawo !

 • W czwartkowe popołudnie gościliśmy przedszkolaki,które od września rozpoczną naukę w szkole.Czekało na nich wiele atrakcji:zajęcia ruchowe,komputerowe,plastyczne,muzyczne i doświadczenia przyrodnicze.Dzieci rozwiązywały zadania matematyczne i z języka angielskiego.Na zakończenie spotkania w bibliotece wysłuchały bajki o Franklinie.

 • Nasza szkoła jest uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa". Skuteczna ochrona danych osobowych”. Ideą programu jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych oraz prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli. Z okazji XI Dnia Ochrony Danych Osobowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu działaniach, których koordynatorem była p. Ewa Kasprzyk - Nijaka. Ze swoją ofertą wyszliśmy także poza środowisko szkolne – jesteśmy współorganizatorem konkursu na hasło promujące ochronę danych osobowych i bezpieczeństwo w sieci, skierowanego do wszystkich szkół Miasta Leszna. Celem podjętych działań było kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć