Menu główne

 • Budżet Obywatelski -Defibrylator

  Bardzo prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z projektem dotyczącym rozmieszczenia na terenie maista Leszna defibrylatorów. Urządzenie jest automatyczne z głosową instrukcją i samo analizuje czy defibrylacja jest potrzebna. Użycie defibrylatora powoduje powiadomienie pogotowia o tym gdzie  został użyty. Defibrylator nie wymaga przeszkolenia medycznego, jednak w przypadku realizacji w/w projektu przewidziane jest darmowe szkolenie od producenta.Projekt realizowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiegohttps://leszno.pl/Budzet_Obywatelski_2018.html

 • W ramach odbywającego się od 16 do 20 kwietnia Tygodnia ekologicznego w naszej szkole podjęto wiele ciekawych działań. Uczniowie z kl. I-III przygotowali wystawę uli oraz wzięli udział w warsztatach pszczelarskich . Poznali zwyczaje pszczół, widzieli żywe owady w szklanym ulu, wykonali świeczkę z wosku pszczelego oraz smakowali pysznego miodu. Natomiast uczniowie z kl. IV-VII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Mini ZOO i Nadleśnictwie Karczma Borowa.

 • Drużyna naszej szkoły w składzie Krzysztof Waszak, Kacper Ratajczak, Oliwier Toczek, Kacper Sieracki i Jan Paradowski zajęła III miejsce w eliminacjach miejskich IX Edycji Wielkopolskiego Turnieju ORLIKA 2018 w Koszykówce 3x3 chłopców. Gratulujemy.

 • Uczniowie klas IV w ramach tygodnia ekologicznego odwiedzili Nadleśnictwo Karczma Borowa, gdzie przygotowano dla nich lekcję przyrodniczą, ciekawe rebusy oraz ognisko.

 • Uczennica klasy VII B Michalina Ziemlińska zajęła I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Judo. Gratulujemy !

 • W dniu 10 kwietnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole XVI edycja Miejskiego Konkursu Ortograficznego " Mistrz Ortografii", pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna pana Łukasza Borowiaka. Wzięło w nim udział 29 uczniów z 10 leszczyńskich szkół podstawowych. Tekst dyktanda został przygotowny przez panią Iwonę Gubańską nauczycielkę języka polskiego, konsultanta CDN w Lesznie. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów: I miejsce - Julita Franek SP9, II miejsce - Jakub Ilasz SP 12, III miejsce - Nikodem Szymański SP13.GRATULUJEMY!

 • Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Kanadyjski. Z tej okazji klasy 1-3 oraz 4-7 uczestniczyły w specjalnie przygotowanych na ten dzień zajęciach. Była bajka po angielsku „Three Little Pigs”, występy uczestniczek konkursu „BORN TO PERFORM”, prezentacja o Kanadzie oraz inscenizacja przygotowana przez gości, uczniów klas dwujęzycznych z Zespołu Szkół Nr 2 w Lesznie. Był też quiz ze słodkimi nagrodami. Na koniec – niespodzianka. Grupa uczniów przygotowała video clip o Kanadzie. !!! Mamy nadzieję, że się podobało

 • Dnia 10 kwietnia 2018r. nagrodzono uczniów, którzy poprawnie rozwiązali krzyżówkę podczas „szkolnych podchodów” czyli Dnia Bezpiecznego Internetu.

 • Sonia Bilińska i Emilka Nowak brały udział w Konkursie Wokalnym Przebój z Jajem w Świdnicy. Obie dziewczyny zaprezentowały się w duecie, a Emilka spróbowała też swoich sił w kategorii solistów. W obu kategoriach zostały laureatkami!! Kilka dni wcześniej Emilka uczestniczyła w XV Międzynarodowym Festiwalu Twórczości "Kalejdoskop Talentów Wiosna 2018", gdzie w swojej kategorii zajęła 1 miejsce. Trenerką wokalną  dziewczyn jest pani Małgosia Pawlak. Serdecznie gratulujemy laureatkom!

 • 10 powodów dla których warto czytać:

   1. Czytanie książek może uchronić cię przed chorobą Alzheimera

  2. Bibliofile każdego dnia uczą się czegoś nowego

  3. Czytelnicy są kulturalniejsi i chętniej podejmują wszelką aktywność

  4. Czytanie może mieć działanie terapeutyczne

  5. Czytanie wspomaga pamięć

  6. Osoby czytające książki są bardziej atrakcyjne

  7. Czytanie pobudza umiejętność myślenia analitycznego

  8. Książki wzbogacają nasze słownictwo

  9. Książki uczą empatii

  10. Osoby czytające książki częściej odnoszą sukcesy

 • Uczniowie klas IV w niecodzienny sposób uczcili setną lekcję matematyki, a mianowicie rozegrali klasowe pojedynki w grę matematyczną pt. „Ślimaku pospiesz się”.  Kogo ślimak wszedł jako pierwszy na mur ten wygrał.

 • Projekt NOWE TORY- CENTRUM LESZNA PO KOLEI

  Miasto Leszno realizuje projekt pn. NOWE TORY-CENTRUM LESZNA PO KOLEI,  w ramach którego prowadzone są przygotowania do przeprowadzenia kompleksowej rewitalizacji Leszna. Ważny elementem rewitalizacji  jest  aktywizowanie mieszkańców, włączanie ich w  proces zmian. Projekt edukacyjny skierowany jest do uczniów leszczyńskich szkół podstawowych ( od klasy 6 ) i ponadpodstawowych.

  Program składa się z trzech głównych elementów:
  I. warsztatów ( w formie 3 modułów)
  II. międzyszkolnego konkursu Krótka historia o rewitalizacji
  III. realizacji  mini-projektów obywatelskich na rzecz społeczności lokalnej przy wsparciu edukatora.

  Szkoła może zgłosić maksymalnie 3 klasy. Termin do 30 marca do godz. 13.00. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń .

 • Dnia 23.03.2018 r. odbył się konkurs plastyczny pn. „Najładniejsza ozdoba wielkanocna”. Chętni uczniowie w/w dnia od godziny 13:15 do 14:15 wykonywali ozdoby wielkanocne z przyniesionych przez siebie materiałów plastycznych.

  Wyłoniono 3 zwycięzców: Amelię Bieńczak z kl. 1 c, Jędrzeja Mincha z kl. 1 a oraz Maję Piechowską z kl. 4 d. Laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę: figurkę czekoladowego zająca.

  Wśród wykonanych prac wyróżniono także następujących uczniów: Amandę Marcinkowską z kl. 1 c, Nikolę Witczak z kl. 1 c oraz Aleksandrę Płóciniczak z kl. 3 b.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

 • Uczniowie z klasy IV d 23 marca odwiedzili Muzeum Okręgowe w Lesznie, gdzie wzięli udział w lekcji poświęconej zwyczajom i tradycjom wielkanocnym. Uczestniczyli także w warsztatach,  podczas których wykonywali własnoręcznie pisankę z wełny. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały.

 • Uczniowie klas VII i III c odwiedzili w tym przedświątecznym czasie seniorów z Domu Opieki " Niezapominajka". Wyrecytowali wiersze o tematyce wielkanocnej oraz złożyli życzenia z okazji Świąt Zmartwychwywstania Pańskiego.

 • W dniu 27 marca 2018 r. zagościł w progach naszej szkoły miły gość pani Krystyna Grys, leszczyńska poetka, autorka wierszy dla dzieci i dorosłych. Uczniowie z klas III i IV wzięli udział w bardzo ciekawym spotkaniu autorskim z pisarką. Pani Grys przeczytała kilka swoich  wierszy o zwierzętach i Lesznie, mówiła o kulisach powstania tych tekstów oraz odpowiadała na pytania dzieci. Dziękujemy pani Grys za bardzo miłą i interesującą wizytę. 

 • Przedstawienie w języku angielskim pt. " Trzy Świnki".

 •  Pani Iwona Cugier przeprowadziła warsztaty dla uczniów klas VI i VII na temat " Uczeń bezpieczny w internecie". Prowadząca wyjaśniła co to jest cyberprzemoc, gdzie się z nią spotykamy i gdzie szukać pomocy.

 • W dniu 23.03.2018 r., podczas XXII Targów Edukacyjnych w Poznaniu, odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników konkursu pod nazwą „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”, którego tegoroczna edycja poświęcona była Polakom w Bretanii. Projekt zorganizowany został przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, Departament Edukacji, z ramienia którego galę zaszczyciła swoją obecnością pani Marzena Wodzińska. Konkurs został objęty patronatem honorowym  Ambasady Francji, którą reprezentował Attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej pan Christophe Paoli.

  Nasi uczniowie: Julia Tomczak, Wiktoria Senftleben i Krystian Rutkiewicz zajęli III miejsce w konkursie. Wyróżnienie otrzymali: Wiktoria Bieńczak i Filip Morawski w kategorii uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Wszystkim gratulujemy i cieszymy się razem z nimi.

  Oprawę artystyczną gali uświetniły piosenki w języku francuskim wykonane przez adeptów Poznańskiej Szkoły Młodych pod kierunkiem Anny Zalewskiej – Powalisz. Uroczystość zakończyła się wspólnym tanecznym korowodem wszystkich uczestników i organizatorów w rytm melodii regionalnych z Bretanii.

   

   

 • W dniach 12-23.03.2018 r. na terenie szkoły odbyła się zbiórka słodkości dla dzieci z Domu Dziecka. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w tę akcję.smiley

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć