Menu główne

 • W sobotę 23 września uczniowie klas 7a i 7b pod opieką p.Anny Nowak-Fiszer uczestniczyli w II Leszczyńskim Pikniku Naukowym. Podczas pikniku uczniowie zapoznali się z ofertą szkół ponadpodstawowych, obejrzeli ciekawe wystawy oraz zgłębili tajniki nauki.

 • W środę 20 września 2017 roku zaprosiliśmy rodziców i uczniów na Dzień otwarty realizowany w ramach akcji "Aktywne obywatelskie Leszno". Dzieci mogły zobaczyć jak funkcjonowała szkoła dawniej. Obejrzeli pokaz mody z dawnych lat,grali w klasy i pajacyka,bawili się w rytm piosenek dla dzieci -"Karuzela" i "Ojciec Wirgiliusz",pisali na maszynie i piórami ze stalówką,grali kapslami,skakali przez gume i w kręconkę, pojechali na wykopki oraz klęczeli na grochu.

 • 16 września 2017 r. w ramach eventu Aktywne Obywatelskie Leszno wzięliśmy udział w w " Festynie organizacji pozarządowych leszczyńskich instytucji oraz firm zaangażowanych społecznie". To wydarzenie przybliża mieszkańcom działalność lokalnych organizacji w naszym mieście.

 • Dnia 15 września 2017 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji " Sprzątanie Świata". Uczniowie starszych klas porządkowali teren w pobliżu szkoły.

 •  9 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w "Powitaniu Króla".

 • W ostatnim tygodniu wakacji i na początku września Emilka została zaproszona  do Poznania. Poproszono ją, aby zaśpiewała podczas   konferencji metodycznych, które organizowało Poznańskie Kuratorium Oświaty. Zaśpiewała trzy piosenki, śpiew Emilki bardzo się podobał . Dostała pamiątkowy dyplom  i płytę do nauki języka angielskieg.smiley


 • Dnia 19.07.2017r. nasz uczeń Jakub Dłużyński uczestniczył w campie MG13 w Powidzu, w którym brało udział 89 dzieci. Przez 3 godziny odbywał się trening prowadzony przez Marcina Gortata, Dawida Adkinsa (trener-asystent drużyny Washington Wizards) i Kacpra Lachowicza. Na zakończenie wybrano dwójke MVP campu, jedna dziewczynka i jeden chłopiec. Dzięki wspaniałej pracy na boisku Marcin Gortat i jego Team wybrali Jakuba MVP campu Powidz‼️ Jakub dostał puchar, medal oraz zaproszenie na mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie🏆. Dnia 30.07.2017r. w Atlas Arenie Łódz ósemka finalistów campów z całej Polski brała udział w eliminacjach do finału Skills Challenge. Jakub, co warto zaznaczyć był najmłodszym uczestnikiem eliminacji i doskonale pokonał tor przeszkód uzyskując najlepszy czas z całej ósemki i tym samym dostał się do finału💪🏼. W finale startowała już tylko trójka zawodników. W ścisłym finale Jakub zajął doskonałe drugie miejsce przy niesamowitym dopingu całej publiczności zgromadzonej w Atlas Arenie. Jakub otrzymał gratulację od całej ekipy Gortat Team za tak wielki sukces. Osobiście zawodnik NBA Otto Porter podpisał Jakubowi buty oraz dał swój ręcznik. Największą niespodzianką była informacja iż cała finałowa ósemka została zaproszona w lutym do Washingtonu na mecz NBA❗️Serdecznie gratulujemy Jakubowi takiego sukcesu i życzymy emocji na meczu w Washingtonie!🏀

 • Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca dzieciom i młodzieży, co najmniej 60 minut ruchu dziennie. Polskie dzieci tyją najszybciej w całej Europie. Już 17% chłopców i 11% dziewcząt  w wieku 7-18 lat w Polsce zmaga się z otyłością. Tylko jak przekonać dzieci i młodzież do ćwiczeń, skoro 40 % z nich spędza przed komputerem i telewizorem minimum 3 godziny dziennie
  a zgodnie z danymi NIK z 2010 roku aż 19% uczniów szkół podstawowych i 24% uczniów gimnazjów nie ćwiczy na zajęciach WF?

  Aby zapobiegać tym zjawiskom  odbyła się w nasze szkole akcja upowszechniania sportu i nauki zdrowego odżywiania dla dzieci i młodzieży: „Lekkoatletyka dla każdego!”

 • W dniu 4 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z zapałem i w doskonałych humorach przystępują do pracy.smiley Życzymy samych sukcesów i powodzenia!

 • ROZPOCZYNAMY ROK SZKOLNY 2017/ 2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się  4 września 2017r.

  klasy I - III godz. 8.00

  klasy IV-VII godz. 9.00

 • OBIADY

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Lesznie informuje, że obiady będą wydawane w stołówce szkolnej od 11 września 2017r., informacje dotyczące odpłatności oraz numer konta zostaną podane 1 września 2017r.

 • ŚWIETLICA SZKOLNA

  Karty zapisu do świetlicy szkolnej będą dostępne 1 września 2017r., w sekretariacie szkoły, a od 4 września u wychowawców świetlicy.

 • MUNDURKI SZKOLNE

  Zakup mundurków

  PPH „CEZAR” Cezary  Cukras w Lesznie

  Sklep: ul. Świętokrzyska 6

  Telefon: 0-797426093 i 65 529 23 71

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO NAUCZANIA RELIGII

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO NAUCZANIA RELIGII OBOWIĄZUJĄCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

   

   

   

  Szkoła Podstawowa klasy I-III

   

  Podręcznik

  Klasa

  „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”

  (red.) J.Szpet, D.Jackowiak

  Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

      I

  „Kochamy Pana Jezusa”

  (red.) J.Szpet, D.Jackowiak

  Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

      II

  „Przyjmujemy Pana Jezusa”

  (red.) J.Szpet, D.Jackowiak

  Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

      III

   

   

  Szkoła Podstawowa klasy IV-VII

   

  Podręcznik

  Klasa

  „Jestem chrześcijaninem”

  (red.) J.Szpet, D.Jackowiak

  Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

      IV

  „Wierzę w Boga”

  (red.) J.Szpet, D.Jackowiak

  Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

      V

  „Wierzę w Kościół”

  (red.) J.Szpet, D.Jackowiak

  Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

      VI

  „Spotkanie ze Słowem”

  (red.) J.Szpet, D.Jackowiak

  Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

      VII

   

   

  Podręczniki rządowe zapewnia szkoła.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

 • Apel podsumowujący rok szkolny 2016/2017

 • Klasa II B w ZOO na Malcie w Poznaniu.

 • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Lesznie odebrali nagrodę na zakup sprzętu sportowego z rąk Wiceprezydenta Miasta Leszna pana dr Piotra Jóźwiaka za doping w czasie meczu piłki nożnej. Mecz Polonii Leszno i Obry Kościan odbył się w ramach obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Piłkarzy dopingowali: Zuzanna Filipiak, Wiktoria Filipiak, Dobrochna Szafraniak, Fabian Rożyński, Bartosz Szymkowiak, Eryk Wełniak, Bartosz Kołodziej, Aleksander Pieśniak, Sebastian Wodianowicz, Krzysztof Waszak i Miłosz Borowiak.

 • 13 czerwca 2017 r. odbyło się zebranie rodziców podsumowujące pracę szkoły w roku 2016/17. Pani Dyrektor Anna Majchrzak podziękowała rodzicom, nauczycielom oraz uczniom za całoroczny trud i życzyła miłych wakacji. Spotkanie umiliły występy naszych małych artystów.

 • Duży sukces odniósł Aleksander Hoffmann,uczeń klasy IV A zdobywając srebrny medal w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza w Taekwondo w konkurencji kadeci - układy formalne.Brawo Olek !

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć