Aktualności

          • To był dobry rok!

          • Za nami miesiące wytężonej pracy, która przyniosła wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczono stypendia naukowe i sportowe oraz wiele wyróżnień za postawy godne naśladowania. Słowa uznania oraz życzenia bezpiecznych wakacji złożyła Pani Dyrektor Anna Majchrzak, Przewodniczący Rady Rodziców oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Leszna Pan Patryk Józefowicz.

            To był dobry rok! Do zobaczenia we wrześniu.

          • Żegnamy Ómoklasistów

          • Po ośmiu latach wspólnej szkolnej przygody pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Uroczyste zakończenie było pełne wspomnień i wzruszających momentów. Życzymy dalszych sukcesów i powodzenia.

          • Walizka pierwszoklasisty

          • Motyw walizki towarzyszył w czerwcu uczniom klasy 1b. Podczas cyklu zajęć pierwszoklasiści dokonali podsumowania swojego pierwszego roku w roli ucznia oraz utrwalili zasady bezpieczeństwa, pakując walizkę w zależności od wylosowanego miejsca letnich podróży.

            Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu: #LaboratoriaPrzyszłości/ #LaboratoriaPrzyszlosci.

          • Wycieczka klas 4 do Wrocławia

          • Klasy czwarte rozpoczęły ostatni tydzień roku szkolnego bardzo intensywnie – wycieczką do Wrocławia. Atrakcji było naprawdę mnóstwo!

            Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Na miejscu mieliśmy okazję z bliska obejrzeć pierwszy batyskaf oraz zobaczyć, jak wyglądają ryby żyjące w najgłębszych czeluściach oceanów. Poznaliśmy również wiele ciekawych wynalazków związanych z wodą i jej znaczeniem w życiu człowieka.

            Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Odrze. Dopłynęliśmy nim do Ostrowa Tumskiego, skąd pieszo udaliśmy się do MovieGate – niezwykłego muzeum światowego kina we Wrocławiu. Tam czekała na nas wyjątkowa niespodzianka – pokaz Szalonego Naukowca z wykorzystaniem ciekłego azotu. Mogliśmy nie tylko obserwować fascynujące eksperymenty, ale także dotknąć lodowatej substancji i spróbować chrupek zanurzonych w niezwykle niskiej temperaturze.

            Po tylu emocjonujących atrakcjach przyszedł czas na spacer po malowniczym wrocławskim rynku, który zachwycił nas swoją architekturą i wyjątkową atmosferą.

            Bogatsi o nową wiedzę, ciekawe doświadczenia i mnóstwo wspólnych wspomnień, szczęśliwi, choć trochę zmęczeni, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do Leszna.

            Wycieczka była niezwykle ciekawa i pełna niezapomnianych wrażeń. To był dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci i z pewnością będzie jednym z najmilej wspominanych momentów kończącego się roku szkolnego.

          • "Słodkiego miłego życia"...

          • Uczniowie z klasy 6b zakończyli wspólne zmagania w klasie  szóstej, słodkim akcentem.
            Po wielu trudach, wyzwaniach i ciężkiej pracy, przyszedł czas na refleksję i plany na kolejny rok nauki.
            Jak głosi stare polskie przysłowie, "Co dwa desery, to nie jeden", wszystkim było wesoło oraz smacznie i gorąco...

          • Sommerferien w klasie 6a

          • Choć do wakacji zostało jeszcze kilka dni, na lekcjach języka niemieckiego zapanował już w pełni letni klimat! Uczniowie podsumowali ostatni dział tematyczny, tworząc kolorowe plakaty i opisując swoje Traumsommerferien - czyli absolutnie wymarzone wakacje bez żadnych ograniczeń!

          • LECKER, LECKER…

          • Uczniowie klasy 5a i 5b na lekcjach języka niemieckiego wykazali się kreatywnością i własnoręcznie stworzyli kolorowe Lapbooki o tematyce jedzenia. W ich pracach królują nie tylko apetyczne rysunki, ale przede wszystkim solidna dawka praktycznej wiedzy.

          • Sukces Kacpra z klasy 1a

          • Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Kacper Kasperski, wraz z drużyną APR Lampart Leszno odniósł sukces sportowy podczas turnieju Wrocław Summer Cup 2026. Po dwóch dniach pełnych emocji i sportowej rywalizacji drużyna wywalczyła 3. miejsce.
            Gratulujemy Kacprowi oraz jego kolegom z drużyny wspaniałego wyniku, zaangażowania i sportowej postawy. Życzymy kolejnych sukcesów na piłkarskich boiskach! ⚽🥉🏆

          • EDUKACJA Z WOJSKIEM

          • W poniedziałek 15.06.26 klasa 6a wzięła udział w zajęciach "Edukacja z wojskiem". Program ten wpływa na postawy młodzieży w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa, odpowiedzialności obywatelskiej oraz obronności państwa.
            Były też zajęcia praktyczne oraz możliwość spróbowania żołnierskiej porcji żywieniowej ( suchary, batony energetyczne oraz liofilizowane owoce). Niektórym nawet smakowało bo prosili o dokładkę 😋😉.
            Był to bardzo ciekawie spędzony czas.

          • Klasa 1b z Akademią Bezpiecznego Puchatka

          • Z radością informujemy, że uczniowie z klasy 1b ukończyli Akademię Bezpiecznego Puchatka. To ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana dla uczniów klas pierwszych. To program wspierający bezpieczeństwo dzieci organizowany przez markę Kubuś. Nauczycielem realizującym program w naszej szkole była p. Ewa Kasprzyk - Nijaka. Pierwszoklasiści zdobyli odznaki, realizując zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa: w szkole, na drodze, w domu, w internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas odpoczynku oraz finansowego.

          • WYCIECZKA KLAS 6A ORAZ 6B

          • We wtorek 09.06.26 klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Przystanek nr 1 to HYDROPOLIS - interaktywne muzeum wody. Dalej, udział w warsztatach "Ale burza" gdzie teoria łączyła praktykę. Samodzielnie przeprowadzane eksperymenty wyjaśniały skomplikowane procesy zachodzące w atmosferze. Budowaliśmy także układ elektryczny. Następnie Stary Rynek i szlak wrocławskich krasnali. W grze terenowej zwyciężyła grupa, która odszukała 60 z 63 figurek krasnali. Brawo!
            Na koniec obowiązkowa wizyta w restauracji McDonald's oraz czas na pamiątki. Lekki deszczyk nie zepsuł nam zabawy i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

          • Nasi laureaci

          • Dnia 10 czerwca w ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Matematycznym, gdzie nasi uczniowie udowodnili, że potrafią zagiąć nawet czasoprzestrzeń! Wśród tak zaszczytnego grona laureatów znaleźli się reprezentanci naszej szkoły: Marcel Lemański, który zdobył  III miejsce na poziomie klas VI, oraz Wojciech Kaczmarek, także III miejsce wśród uczniów  kl. VII. Emocje w ratuszu rosły wykładniczo, a duma naszych nauczycieli była wprost proporcjonalna do sukcesu chłopaków. Marcel i Wojciech pokazali, że logiczne myślenie to ich supermoc, a matematyka nie ma dla nich żadnych granic - nawet tych w nieskończoności!

            Wielkie gratulacje dla naszych młodych mistrzów cyfr i ułamków!

          • Pierwszoklasiści z wizytą na wsi

          • Wizyta w agroturystyce "Sielski Zakątek" w Tworzankach to był doskonały pomysł na ucieczkę od miejskiego zgiełku. Dla uczniów z klasy 1a oraz 1b było to źródło czystej radości, gdzie poprzez kontakt z naturą i zwierzętami, mogli zdobyć nowe doświadczenia oraz niezapomniane wspomnienia.

          • Dzień Dziecka

          • "Dziś moje super święto. Mam doskonały plan. I mogę robić wszystko to, na co ochotę mam." - słowa piosenki stały się wstępem do podjętych działań w naszym zespole. Uczniowie z klasy 1b swoje pomysły zilustrowali nie na różowych, ale równie niezwykłych okularach. Radosnego Dnia Dziecka!

          • Z WIZYTĄ W MUZEUM

          • We wtorek klasa 6a wybrała się do Muzeum Okręgowego w Lesznie. Wizyta oraz spacer z przewodnikiem były nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie "Tropiciele historii".
            Dziękujemy Julii, Oli i Zosi bo to było ich zwycięstwo!

          • Sukces w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Powietrze, Wiatr, Energia, Życie”

          • Z ogromną radością informujemy, że nasze uczennice: - Maria Hałas 3b - Agata Sierocińca 3b - Oliwia Ślusarek 4b - Amelia Tylińska 4b - Anna Dopierała 5a - Maria Jankowska 5a Zdobyły 1 miejsce w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Powietrze - Wiatr, Energia, Życie” organizowanym przez Szkołę Podstawowową nr 5. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność orazh wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!

          • 29.05.26 🇬🇧B🇬🇧R🇬🇧I🇬🇧T🇬🇧I🇬🇧S🇬🇧H D🇬🇧A🇬🇧Y🇬🇧

          • Dziś było trochę inaczej...
            Na lekcjach języka angielskiego, a nawet niemieckiego obchodziliśmy Dzień Brytyjski. Były prezentacje 👩‍🏫i quizy ❓ z kultury brytyjskiej. Można było zagrać w mini darts 🎯, scrabble, tic-tac-toe ❌⭕️oraz puzzles🧩.  Były też kolorowanki, wykreślanki, rysowanie według instrukcji, etc.
            Było spotkanie z wolontariuszkami z fundacji CAT. Rosa oraz Alissa opowiadały  o swoich krajach oraz zaletach działania w wolontariacie. 
            Did you have fun?
          • Zamieszanie w krainie bajek

          • Pasowanie pierwszaków na czytelników odbyło się w krainie bajek, w której zapanowało ogromne zamieszanie.  Jaś i Małgosia spotkali Czerwonego Kapturka, a Baba Jaga została babcią. Wszystko jednak dobrze się skończyło za sprawą Władcy Bajek. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Świętego Jana Pawła II w Lesznie
      • 0655204008
      • ul. Jagiellońska 7
        64-100 Leszno
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych