Menu główne

 • W październiku Emilka Nowak z klasy 5 a uczestniczyła w dwóch Przeglądach Piosenki Religijnej. W pierwszym śpiew Emilki nagrodzono wyróżnieniem, w drugim  zajęła 1 miejsce. Brała także udział w dwóch  festiwalach Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, tam zdobyła  3  miejsca. Na początku listopada wyśpiewała jedną z czterech głównych nagród-  w Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej "'Na szlaku". Gratulujemy serdecznie!Uśmiech

 • Kolejne warsztaty za nami. Uczennice klasy 7b w środę 15 listopada pod opieka p.Anny Nowak-Fiszer poznawały tajniki pracy fryzjera. Dowiedziały się nie tylko jak zrobić ładną fryzurę, ale rownież jaką szkołę można wybrać, by zdobyć ten zawód. Po warsztatach fryzjerskich rozmawialiśmy na temat różnych zawodów oraz ich specyfiki. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
   

 • W środę 08.11.17 w sali MOK-u odbył się koncert finałowy V Miejskiego Konkursu Piosenki w Języku Angielskim BORN TO PERFORM, organizowanego przez naszą szkołę. Bardzo miło nam poinformować , że trio Furmaniak Emilia, Piecuch Magda oraz Śliwińska Nadia zajęły I miejsce w kategorii klas 1-3, natomiast Emilia Nowak zajęła III miejsce w kategorii klas 4-5. Wszystkim laureatkom finału serdecznie gratulujemy !!!

 • Gdy w 1795 roku doszło do III rozbioru, Polska została wymazana z mapy świata. Dopiero 123 lata później, w listopadzie 1918 roku kraj odzyskał niepodległość. Nie oznaczało to jednak końca walk o odbudowę Polski. Proces kształtowania granic trwał do 1923 roku i okupiony był ciężkimi walkami. 99 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią.
 • Na apelu grup wiekowych odbyło się podsumowanie VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniom zostały wręczone certyfikaty - Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wyróżnieni uczniowie to: Julia Witek, Patryk Dudziak, Julia Tomczak, Wiktoria Plucińska, Karolina Hoffmann, Aleksander Pieśniak, Natalia Ratajczak, Sebastian Wodianowicz, Nikodem Wolny, Agata Jąder, Mikołaj Machałek, Kacper Ratajczak, Julia Siecińska, Małgorzata Buler, Dominik Stańczuk, Maria Szymanek, Konrad Kubacki, Małgorzata Kubiak, Aleksandra Nowicka, Natalia Bartkowiak, Anna Wojciak, Kacper Rozwalka, Jakub Nadolny, Stefan Gjeka, Oliwier Rutkiewicz, Mikołaj Szulc, Zofia Hajdrych, Oliwia Wolna, Kinga Zaremba, Martyna Janowska. Gratulujemy!

 • Uczennica naszej szkoły Małgorzata Buler wywalczyła dwa brązowe medale w konkurencji kata indywidualne dziewcząt i kumite indywidualne dziewcząt na VI Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży.Gratulujemy.

 • Born To Perform

  W piątek 27.10.17 odbyły się półfinały V Miejskiego Konkursu Piosenki w Języku Angielskim BORN TO PERFORM, którego nasza szkoła jest organizatorem, przy współpracy z Zespołem Szkół NR 2 w Lesznie. SP10 reprezentowało 12 uczennic w 10 piosenkach w trzech kategoriach wiekowych : kl. 1-3, kl. 4 – 5 oraz kl.. 6 – 7.

  Bardzo miło nam poinformować, że w finale w MOK-u zaśpiewają:

  • trio: Furmaniak Emilia, Piecuch Magdalena, Śliwińska Nadia w piosence „In the jungle”

  • solistki:

  Harc Katarzyna w piosence „Lollipop”

  Nowak Emilia w piosence „Let it go”

  Bilińska Sonia w piosence ‘Roar”

  Jąder Agata w piosence „Beautiful world”

  SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI

  Finał odbędzie się w sali MOK-u w środę 08.11.2017 od godz. 16.00.

  Zapraszamy na widownię, aby dopingować nasze reprezentantki !!!

 • Sonia w Małych Gigantach

  W najbliższą niedzielę będzie emitowany 1 odcinek programu telewizyjnego Mali Giganci. Przypomnamy, że w programie brała udział Sonia Bilińska z klasy 7a. Prawdopodobnie będziemy mogli Ją obejrzeć w 2 odcinku. smiley

 • We wtorek 31 października uczniowie klasy 7a uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego, które odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie. Rozmawiali m.in. o potrzebach związanych z wyborem pracy. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z mechatroniki, automatyki i fryzjerstwa. Zwiedzili również pracownię obrabiarek skrawających, gdzie mogli m.in. zmierzyć grubość włosa :) Opiekę nad klasą sprawowały p. A.Gołębiewska i p. A. Nowak - Fiszer

 • Jak co roku1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Wspominamy wówczas wszystkich naszych świętych patronów.

 • Dnia 25 października uczniowie klasy 7b pod opieką pani Anny Nowak-Fiszer wzięli udział w zajęciach z doradztwa zawodowego nt. „Co jest ważne? – o potrzebach i wartościach związanych z pracą”. Następnie uczniowie mieli  możliwość poznania pracy mechanika i krawcowej uczestnicząc w praktycznych warsztatach samochodowych i krawieckich. Warsztaty te bardzo się uczniom podobały!!!  Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie. Dziękujemy za zaproszenie.

 • Kandydaci na patrona

  W dniach 9-13 października uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji składali swoje propozycje dotyczące wyboru patrona  naszej szkoły. Po przeanalizowaniu oddanych zgłoszeń wyłoniono trzy najczęściej powtarzające się kandydatury:

  - Jan Paweł II

  - Powstańcy Wielkopolscy

  - Obrońcy Westerplatte

 • Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w którym odwiedzamy i bawimy się wspólnie z książką w bibliotece. 

 • W piątek 20 października ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w „Drużynowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Kręglarstwie Klasycznym”. W imprezie uczestniczyło sześć leszczyńskich szkół podstawowych. SP10 zajęło III miejsce w turnieju drużynowym. Nie obyło się również bez miejsc indywidualnych. Uczeń Wojciech Wujczak zajął II miejsce w turnieju „jednego rzutu”. Reprezentantom serdecznie gratulujemy!

 • Sztafeta pływacka dziewcząt w składzie:Sonia Bilińska,Aleksandra Nowicka,Zofia Kowalczyk,Michalina Nowak,Oliwia Skrzypek,Wiktoria Bieńczak,Michalina Bródka i Zofia Nowak wystartowały w Drużynowym Pływaniu Dziewcząt Igrzysk Dzieci zdobywając IV miejsce.Gratulujemy.

 • Aleksander Hoffmann z klasy V a zdobył srebrny i brązowy medal za układy TAEKWONDO kadetów i za walki SEMI-HOGO kadetów.Zawody te odbyły się w Mińsku Mazowieckim.Gratulujemy .

 • Uczniowie naszej szkoły w składzie:Oskar Sieracki,Oskar Frontczak,Eryk Juszczak,Kacper Rachuta,Tobiasz Stawinski,Jakub Łukaszczyk,Eryk Wełniak i Maciej Banasiak zajęli VI miejsce w Halowej Piłce Nożnej Igrzysk Dzieci.Gratulujemy.

 • Dziś uczniowie z kl. III a i III b wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Karczma Borowa. Wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji przyrodniczej prowadzonej przez panią Joannę. Dowiedzieli się co to jest poroże, locha, jakie drzewa iglaste i liściste rosną w naszych lasach. Aktywnie uczestniczyli też w warsztatach leśnych. Wyprawa była bardzo udanasmiley

 • Uczniowie z klay VI b w piątek 20 października wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu " Literacka podróż przez dzieje Polski". Autorka zaprezentowała swoja twórczość,  zwłaszcza książkę z serii   " Polscy Superbohaterowie -  Rotmistrz Witold Pilecki".

 • Dziś wielkie święto pierwszoklasistów. Dzieci z klasy I a, I b i I c zostali przez panią Dyrektor pasowani na uczniów oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Życzymy powodzeniasmiley

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć