Menu główne

 • Wygrana Kuby

  Jakub Łukaszczyk wziął udział w konkursie wiedzowym na antenie Radia Elka i wygrał dla szkoły nagrodę. Wiedział, jak inaczej nazywa się jabłko Adama. Gratulujemy i  bardzo  cieszymy się z piłki.

 • Reprezentanci naszej szkoły  jak co roku uczestniczyli w konkursie "Tropiciele historii" organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Lesznie. W kategorii klas czwartych, drużyna dziewczynek w składzie: Małgorzata Glapiak, Ewa Grzegorzewska i Wiktoria Plucińska zajęły III miejsce. Uczennicom bardzo gratulujemy i zachęcamy wszystkich do odkrywania historii i zabytków Leszna.

 • Uczniowie klas 4 na lekcji historii, mogli poczuć się, jak greccy bogowie. Dziewczęta i chłopcy wcielili się w wybranych przez siebie bogów, przygotowali przebranie, krótką przemowę i scenkę. Wszyscy wykazali się wiedzą i pomysłowością.

 • W kolejnym konkursie wystartowała nasza Emilka Nowak. Tym razem musiała przygotować aż 4 piosenki, z których jury wybrało do wysłuchania 2. W konkursie nie było podziału na kategorie wiekowe. Występowały tu dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych; solowo i zespołowo. Emilka wyśpiewała wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Jury, którą są warsztaty wokalne. Została też zaproszona do udziału w koncercie laureatów. Przypominamy, ze nasza koleżanka ćwiczy śpiew w klubie Na piętrze pod kierunkiem pani Ewy Halatyn. Gratulujemy!

 • W piękną, majową sobotę Sonia Bilińska i Emilka Nowak  występowały na leszczyńskim Rynku w ramach akcji Aktywne Obywatelskie Leszno. Zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Po występie spróbowały swoich sił jako rzeźbiarki. Kto wie, może odkryją kolejną pasję?

 • Maj to miesiąc poświęcony książkom i czytelnictwu. Z tej okazji zorganizowaliśmy apel pt. "Witajcie w naszej bajce". Przedstawienie w oparciu o wiersze Jana Brzechwy przygotowała grupa teatralna z kl. II b pod kierunkiem pani Bernadety Walczak oraz chór szkolny na czele z panią Aldoną Gołębiewską. Uczniowie z klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet czytelników i złożyli przysięgę, że będą szanować i czytać książki.  Pani dyrektor Anna Majchrzak przypomniała znany aforyzm o książkach " Książki to Twoi najlepsi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele" i wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe zakładki.

 • Emilka Nowak reprezentowała naszą szkołę w 2 konkursach piosenki religijnej; w Świętnie i w Śremie. Nasza artystka zaprezentowała się bardzo ładnie, na konkursach  zaśpiewała piosenkę pt." Maryjo, chcę zamieszkać z Tobą". Na ŚREMSONGU  wyśpiewała wyróżnienie i zaproszenie do udziału w koncercie laureatów. W Świętnie zdobyła nagrodę Superkarolka i...rower! W Świętnie nagrodę wręczał pan Jan Pietrzak.  Gratulujemy Ci Emilko i życzymy radości ze wspaniałej nagrody!

 • W kwietniu 2017 roku odbył się konkurs plastyczny: " Wiosna wokół nas". Udział wzięli uczniowie z klas II i III. Komisja konkursowa oceniła prace i wyłoniła zwycięzców. Klasy II : 1 miejsce Maja Mikołajczak z klasy II a, 2 miejsce Maksymilian Glabiś z klasy II a, 3 miejsce Malwina Chudy z klasy II d. Klasy III : 1 miejsce Alicja Tycner z klasy III a, 2 miejsce Maja Piechowska z klasy III d, 3 miejsce Wiktoria Bieńczak z klasy III b. Konkurs przeprowadziła pani Małgorzata Rozalska. Nagrody zostaną wręczone na apelu grupy wiekowej klas I - III w czerwcu 2017 roku. Gratulujemy.

 • 15 maja w leszczyńskiej kręgielni odbył się Turniej Kręglarski Młodzieży Leszczyńskich Szkół Podstawowych. Nasza drużyna w składzie : Maria Szymanek, Nicola Dyba, Edyta Hamerska, Oliwia Kempa, Kacper Sieracki, Kacper Ratajczak, Oliwier Toczek i Wojciech Wujczak zajęła III miejsce. Gratulujemy.

 • 11 - 12 maj wycieczka klas Va i Vb do Kotliny Kłodzkiej. Czekało na nas mnóswo atrakcji: w Ząbkowicach Śląskich Krzywa Wieża, Museum Frankensteina oraz Rynek. W Kłodzku twierdza z podziemnym labiryntem. W Dusznikach Zdroju zwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa. Na zasłużony odpoczynek pojechaliśmy do hotelu 'Pegaz' w Zieleńcu. Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Parku Narodowym : Góry Stołowe oraz Błędne Skały. Następnie w Kudowie Zdroju w przepięknym Parku Zdrojowym można było napić się wody zródlanej i termalnej z gór i odpocząc przy sztucznym jeziorze. Pogoda dopisała, pamiątki kupione. Czas do domu. I wtedy....burza z gradem...

 • W sobotę 13 maja bawiliśmy się na festynie sportowo-rekreacyjnym. Na boisku szkolnym czekało wile atrakcji: występy naszych małych artystów, animacje, loteria fantowa, pokazy taekwondo i taneczne. Można  było także nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy, zrobić tatuaż oraz posilić się pysznymi domowymi ciastami. Najwięcej emocji dostarczyło losowanie głównych nagród. Rower przypadł w udziale rodzinie Konopka, a tablet trafił w ręce ucznia Jakuba Malinowskiego. Mile spędziliśmy to słoneczne przedpołudnie.smiley

 • Tego jeszcze w historii naszej szkoły nie było. Po raz pierwszy uczniowie z klas 4- 6 pod opieką pani dyrektor, wicedyrektor i  nauczycieli spędzili noc w szkole. Wszystko to za sprawą zorganizowanej przez panią Halinę Kasprzak i Samorząd Uczniowski  NOCY FILMOWEJ. Sale lekcyjne 12,13 i 14 na chwilę zmieniły się w sale kinowe. Zabezpieczeni w popcorn i napoje razem oglądaliśmy filmy.

   

   

 • W dniu 10 maja br. w gabinecie Prezydenta Miasta Leszna odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia z rąk Łukasza Borowiaka i Macieja Zdęgi, p.o. komendanta PSP w Lesznie. Bardzo się cieszymy, że spodobały się prace naszych uczniów. Patryk Zamojski zdobył 1 miejsce, a Wiktorię uhonorowano wyróżnieniem. BRAWO!!!

 • Sezon wycieczkowy w naszej szkole trwa. Klasy 6 w tym roku szkolnym wybrały się do Wieliczki i Krakowa. Program wycieczki był bardzo bogaty. Zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę, Krypty i Dzwon Zygmunta , Muzeum Podziemi  Krakowa, obejrzeliśmy Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim;  spacerowaliśmy po przepięknej krakowskiej Starówce. Bardzo zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domów. 

 •  Emilka Nowak zajęła II miejsce w XXV Konkursie Piosenki Lwowskiej i Wileńskiej w Górze. Brała także udział w V Archidiecezjalnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i zdobyła wyróżnienie. Uczestniczyła też w Konkursie Piosenki Filmowej- jury nagrodziło Ją wyróżnieniem. Emilka ćwiczy śpiew pod opieką pani Ewy Halatyn.  Nie próżnuje nasza druga szkolna piosenkarka- Sonia Bilińska. Bardzo się cieszymy z Jej sukcesu- otrzymania nominacji do dalszego etapu festiwalu Wygraj Sukces. Sonia reprezentowała MOK, a przygotowywała się pod kierunkiem pani Ani Śródy. W eliminacjach tych pięknie zaprezentowały się  również Zosia Kowalczyk- w barwach MOK i Emilia. Serdecznie gratulujemy!!!

 • Mikołaj Machałek, Kacper Ratajczak oraz Wojciech Wujczak w czwartek 27 kwietnia 2017r reprezentowali szkołę w VI Leszczyńskich Mistrzostwach w Informatyce.

   

 •  

  Wiwat Król!  Wiwat Konstytucja ! - takimi okrzykami powitał zebrany tłum uchwalenie konstytucji 3 maja w 1791 r. Ustawa  regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Mimo rozbiorów pamięć o drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej  przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości i stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa. W Polsce uznaje się ją za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze. Od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3 maja było obchodzone jako najważniejsze święto państwowe. W naszej szkole również uczczono to święto uroczystą akademią.

 • Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Australijski. Uczniowie poznali ciekawą historię kryminalną o Sherlocku Holmesie oraz tradycje i zwyczaje Australii.

 • W ramach Tygodnia Ekologicznego uczniowie klas VI wzięli udział w zajęciach przyrodniczych w Nadleśnictwie Karczma Borowa, natomiast uczniowie klas IV i V udali się z wizytą do Stacji Uzdatniania Wody w Zaborowie. Dzieci z klas młodszych zwiedzali leszczyńskie ZOO oraz uczestniczyli w zajęciach  warsztatowych prowadzonych przez pana Rafała Łęckiego " Niezykłe właściwości zwykłych substancji".

 • Uczniowie klasy IIIc zapoczątkowali sezon wycieczkowy. Trzecioklasiści wybrali się do Pracowni pod Zieloną Kura w Mórkowie, by wziąć udział w warsztatach ze stolarki. Zadaniem każdego dziecka było zrobienie drewnianego talizmanu oraz pudełka na drobiazgi. Uczniowie sami ścierali, wiercili dziurki i przybijali gwoździe. O miły klimat wycieczki zadbało otoczenie pracowni, gdzie dzieci wybiegały się za wszystkie czasy. Ponadto trzecioklasiści poznali i zabawiali zwierzęta: psa, koty (ulubieńcem wycieczki został kot Hiszpan”), króliki, kury i koguta. Na końcu każde dziecko wypiekało przy ognisku drożdżowy chlebek. Ta wycieczka na długo zostanie w pamięci uczniów klasy IIIc.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć