Menu główne

 • W piątek 17.02.2017 w Zespole Szkół nr 2 w Lesznie odbył się finał VI Miejskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych CULTURE CORNER, którego nasza szkoła była współorganizaorem. Tematem tegorocznej edycji była Australia. SP 10 reprezentowało czworo uczniów: Agata Jąder z prezentacją 'Australian Plants', Nicola Dyba z prezentacją 'Schools of the Air', Maria Szymanek z prezentacją 'Australian Animals' oraz Janek Paradowski z prezentacją 'Famous Australians'. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji oraz podsumowaniu punktów uzyskanych w etapie pisemnym i ustnym, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Miło nam ogłosić, że Agata Jąder zajęła II miejsce, a Marysia Szymanek III miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!  

 • 16 lutego br. uczniowie klasy 3d wzięli udział w balu karnawałowym. Dzieci zaprezentowały się wspaniale w przebraniach. Podczas dwugodzinnego spotkania odbyło się wiele zabaw integracyjnych i konkursów, które uczestnicy samodzielnie przygotowali. To była świetna zabawa!

 • We wtorkowe popołudnie uczniowie klasy 3c zorganizowali bal karnawałowy. Wszyscy uczniowie przyszli w znakomitych przebraniach i humorach. W czasie balu dzieci wzięli udział w konkursach i zabawach. W wolnym czasie uczniowie zajadali się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

 • " Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi" pod takim hasłem odbył się w naszej szkole coroczny przegląd kolęd i pastorałek. Wszystkie klasy  piękne zaprezentowały swoje interpretacje kolęd, znanych i mniej znanych.

 • Uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się w akcję charytatywną. Tym razem zbieraliśmy pluszaki dla dzieci przebywających w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, rodziców i nauczycieli. Przekazaliśmy ponad 300 maskotek!

 • 19 stycznia uczniowie klas szóstych mieli lekcję biologii po angielsku w Gimnazjum nr IV. Tematem lekcji były kręgowce. Na końcu zajęć zostaliśmy obdarowani uroczymi zwierzakami.

 • Korzystając z zimowej aury uczniowie z kl. V a na lekcji wychowania fizycznego wyszli na boisko szkolne i ulepili piękne bałwany.smiley

 • Sukces Sonii Bilińskiej

  No i mamy Małą Gigantkę! Nasza Sonia z klasy 6a dostała się do 1 odcinka programu TVN Mali Giganci. Serdecznie gratulujemy!! Przypominamy, że Sonia trenuje śpiew w MOK w Lesznie, a jej instruktorem jest pani Ania Śróda. DZIESIĄTKA MOCNO  TRZYMA KCIUKI!!!

   

   

 • Kolędowanie Emilki Nowak

  W minioną niedzielę Emilka z 4a  uczestniczyła w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Żegocinie. Tym razem wyśpiewała 3 miejsce!!! Gratulujemy i bardzo się cieszymy!!!

 • Dnia 6 stycznia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który rozpoczął się w kościele św. Mikołaja mszą św. o godz. 13.00. Nastepnie przeszliśmy ulicami miasta do kościoła św. Krzyża gdzie śpiewaliśmy kolędy przy żłóbku.Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał "słodki" podarunek.

 • W szkole odbyły się konkursy plastyczne dla klas 4 i 6. Zadaniem czwartoklasistów było wykonanie w dowolnej technice ilustracji do wybranej przez siebie książki dla dzieci. Szóstoklasiści mogli wybrać zadanie dotyczące promocji czytelnictwa: plakat lub komiks. Jury w składzie pani Wioletta Grypczyńska, pani Joanna Mizgalska i pani Aldona Gołębiewska po burzliwych obradach postanowiło :

  klasy 4: 1 miejsce Michalina Nowak   2 miejsce Julka Tomczak i   Zuzia Łata     3 miejsce Wiktoria Sentfleben i Patryk Zamojski . Przyzanano też dwa wyróżnienia, które otrzymali Vanessa Muszyńska i Kacper Misiak. W klasach 6 w kategorii plakat zwyciężyły Marika Tomiczak i Agata Jąder. Wyróżniono Zosię Janowską i Kamilę Kołodziejczyk. W kategorii komiks bezskonkurencyjna była praca Nicoli Dyby. 2 miejsce przyznano Julii Skrzypczak, a 3- Janowi Paradowskiemu.  Wszyscy  laureaci otrzymają dyplomy. Gratulujemy!!!!

 • Klasa II B wygrała konkurs ogłoszony przez Samorząd Szkolny na Najpiękniejszy Świąteczny Wystrój Klasy.Gratulujemy !

 • KONKURS BIBLIOTECZNY

  16 grudnia 2016 roku odbył się konkurs biblioteczny "Poznajemy autorów naszych lektur - Jan Brzechwa". Laureatami zostali :Klasy I - Emilka Kuncewicz. Klasy II - I miejsce Zosia Nowak, II miejsce Zosia Hajdrych, III miejsce Kacper Banasiak. Klasy III - I miejsce Wiktoria Bieńczak, II miejsce Julia Kurpisz, III miejsce Patryk Dudziak.Serdecznie gratulujemy !

 • Decyzją uczniów w konkursie na  portret Świetego Mikołaja zwyciężyła Kasia Górczak z kl. III c. Gratulujemy!

 • Jak widać na zdjęciach wszyscy uczniowie naszej szkoły spotykali się dzisiaj z wychowawcami przy wigilijnych stołach.Były prezenty,pierniki,ciasta upieczone przez mamy,no i oczywiście drobne upominki.Nie zabrakło również tradycyjnych bożonarodzeniowych jasełek.Wesołych Świąt i do zobaczenia w przyszłym roku !

 • Dnia 21 grudnia 2016 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pojechali z wizytą do Międzygminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie w celu przekazania zebranych w naszej szkole artykułów. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy wsparli akcję na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska.


   

 • 7 grudnia w Śremie odbył sie XI Talent Show. Emilka zaśpiewała pastorałkę "Sianko na stół" i otrzymała Dyplom Laureata .Koncert laureatów odbył sie 18 grudnia na śremskim rynku .

  16 grudnia w Łęczycy odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek. W konkursie udział wzięło prawie 90 wykonawców  solistów i zespołów. Emilka zaśpiewała " Sianko na stół" i została zaproszona do koncertu Laureatów, który odbędzie się 6 stycznia 2017 o godz. 14.00 w Kościele Św. Andrzeja Apostoła.

   

 • Dnia 20 grudnia grupa wolontariuszek odwiedziła Dom Opieki Społecznej w Lesznie.   Złożyła pensjonariuszom świąteczne życzenia . 

 • Konkurs historyczny " Jak zmieniło się Leszno?"

  Uczennice naszej szkoły w składzie: Małgorzta Buler, Aleksandra Karpińska, Natalia Kubacka i Maria Szymanek uczestniczyły w V Miejskim Konkursie Wiedzy o Lesznie pod hasłem " Jak zmieniło się Leszno?" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 13. Uczniowie musieli wykazać się umiejetnością czytania map historycznych, wiedzą dotyczącą dziejów Leszna oraz wyobraźnią plastyczną. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą historyczną. Zachęcamy do dalszego rozwijania i pogłębiania wiedzy o naszej " Małej Ojczyźnie".

 • Uczniowie naszej szkoły Oliwia Skrzypek z klasy IV B i Aleksander Hoffmann z klasy IV A zdobyli brązowe medale w Mistrzostwach Miasta Leszna w Pływaniu.Oliwia płynęła stylem klasycznym,a Olek stylem grzbietowym.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na pływalniach !

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć