Menu główne

 • 20 maja uczniowie klas 2c i 2d wybrali się na szkolną wycieczkę. Ich celem było zwiedzanie pałacu w Rogalinie oraz udział w warsztatach. Podczas tego wyjazdu dzieci dowiedziały się sporo ciekawostek o rodzinie Raczyńskich, zobaczyły zabytkowe umeblowanie pałacu oraz spacerowały po barokowym ogrodzie. Dodatkowo dzieci wzięły udział w zajęciach pt. „Po(d)pisz się po hrabiowsku” , na których poznały zasady kaligrafii. Następnie wszyscy nauczyli się podstaw haftu na zajęciach pt.: „Haftuj jak hrabina”. Wszyscy, wymęczeni ale bardzo szczęśliwi, wrócili do domu.

 • Uczniowie klasy II d poświęcili w maju wiele czasu na propagowanie postaw ekologicznych w życiu codziennym. Była to forma podsumowania realizowanych treści w ramach edukacji przyrodniczej z zakresu ochrony środowiska. Wzięli udział w zajęciach w Mobilnym Centrum Nauki „Planeta Energii” oraz w warsztatach ekologicznych ph. „Posprzątajmy świat”. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych prądem oraz z zanieczyszczeniem naszej planety. Otrzymały wskazówki, jak rozsądnie żyć. Największą atrakcją okazało się jednak recyklingowe tkanie. Wykorzystując zużyte koszulki, dzieci tkały podkładki pod kubki. Zajęcia pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wzmocniły postawy ekologiczne w zespole klasowym.

 • 20 czerwca 2016 roku klasy IV były na wycieczce w Biskupinie i jednym z największych w Polsce parku dinozaurów koło Rogowa.Zwiedziliśmy starożytną osadę w Biskupinie,poznaliśmy kulturę łużycką.W Rodzinnym Parku Rozrywki czekała na nas swoista parada prehistorycznych zwierząt lądowych i morskich.Pogoda była świetna,bawiliśmy się wspaniale !

 • W dniu 20 maja 2016 r. odbył sie na Rynku happening czytelniczy pod hasłem " Dzieci czytają - wszystkich zachecają". Impreza miała na celu popularyzację książek i upowszechnianie czytelnictwa jako sposobu spędzania wolnego czasu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b. Dzieci były poprzebierane za postacie z książek, w ramach bookcrosingu rozdawały książki i zachęcały mieszkańców Leszna do czytania. Wszyscy miło spedzili czas.

 • Małgorzata Buler zajęła III miejsce w GRAND PRIX KARATE Polskiej Federacji Karate Sportowego w Kleszczewie. Gośka jest zawodniczką Klubu Karate Satori Leszno. Gratulujemy !!!

 • 18 maja 2016 roku chłopcy z klas VI uczestniczyli na kortach Akwawitu w Projekcie  " Dzień z tenisem "  zorganizowanym przez studentów PWSZ w Lesznie.

 • 16 i 17 maja 2016 roku uczniowie klasy 5 A i 5 B odwiedzili Karkonosze. Wszyscy z łatwością wspięli się na stok i odwiedzili Kunegundę na Zamku Chojnik. Najodważniejsi przecisnęli się przez zbójnickie skały. Wodospady Kamieńczyk, Szklarka, tor saneczkowy, Świątynia Wang oraz indiański taniec w miasteczku westernowym zrobiły duże wrażenie. Zmęczeni i weseli szczęśliwie dotarliśmy do Leszna.

 • Podczas szkolnej wycieczki uczniowie klas szóstych poznawali uroki Krakowa. Podążali szlakiem królewskim od Barbakanu do Skałki. Nie przestraszyli się smoka wawelskiego i dzielnie zwiedzili Wawel. Miasto królów Polski zaprasza do ponownych odwiedzin !

 • Miło nam poinformować, że Wojtek Schiller został " Mistrzem Klawiatury 2016" Leszczyńskich Szkół Podstawowych uczniów klas V i VI. Brawo!

 • W miniony piątek Sonia Bilińska brała udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Konkurencja była bardzo duża. Sonia wyśpiewała wyróżnienie. Niestety, w tym roku  Sonia nie jedzie do Tarnobrzegu, ale i tak jesteśmy z niej bardzo dumni!smiley

 • We wtorek, 17 maja, uczennice uczęszczające na Kóło Fotograficzne odwiedziły muzeum w Lesznie, gdzie obejrzały wystawę Domki dla Lalek. Bardzo dziękujemy p. Ani Ciesielskiej, która oprowadziła dziewczynki, opowiadając wiele ciekawych historii związanych z wystawionymi domkami. Był też czas na fotografowanie eksponatów. Na zakończenie każda ze zwiedzających miała okazję zaprojektować swoje domki. Warto wybrać się do Synagogi i obejrzeć tę ekspozycję.

 • Dziś 13 maja kolejny Dzień Dobrego Słowa w naszej szkole.

 • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Międzyszkolnym „ Ilustracja do książki moich marzeń”. Wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Do dalszego etapu przeszły prace uczniów: Patrycji Idziak, Dobrochny Szafraniak i Miłosza Borowiaka z kl. IV a oraz Wiktorii Merty i Jakuba Juskowiaka z kl. II d i Wanessy Młynskiej z kl. II c.

 • Dnia 9 maja odbył się kolejny apel porządkowy, na którym dokonano podsumowania pracy i osiągnięć uczniów w ostatnim okresie. Wręczono także tytuł „Ucznia Miesiąca". Gratulujemy!

 •  

  Dnia 10 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Lesznie odbył się finał V Miejskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej Uczniów Klas Piątych i Szóstych Szkól Podstawowych Miasta Leszna, który jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Leszna oraz Instytutu Ekonomii i Turystyki PWSZ w Lesznie. W konkursie wzięło udział 21 finalistów.

  Komisja Konkursowa wyłoniła trzech laureatów:

  I miejsce zajęła Tatiana Grobecka z SP 7 - 22/25pkt

  II miejsce ex aequo zajęli Anna Ginter z SP 7 oraz

                                           Antoni Piotrowiak z SP 13 zdobywając po 21 pkt.

   

 •  

  9 maja klasa 1b wybrała sie z wizytą do mobilnego centrum nauki "Planeta Energii" w Lesznie. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. kosmiczny Energobus, eksperymenty i doświadczenia, projekcja filmu 3D, multimedialne zabawy i konkursy. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, z uśmiechniętymi buziami i torbami pełnymi nagród wrócili do szkoły:) 

 • Podczas wtorkowych zajęć uczniowie klasy 2c udali się na leszczyński Rynek, na którym to zwiedzali „Planetę Energii”. W czasie tego spotkania dowiedzieli się jak działa generator, poznali źródła energii odnawialnej czy też specyfikę działania impulsów w ciele człowieka. Dodatkowo uczniowie obejrzeli krótki film w formacie 3D i ułożyli gigantyczne puzzle. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali drobne upominki.

 • W dniach 7 i 8 maja 2016 r. odbył się XX Festiwal Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II. Nasze piosenkarki Sonia Bilińska i Emilka Nowak wyśpiewały Statuetki Karolka z wyróżnieniem, a Emilka Machałek Statuetkę Karolka. Konkurs połączony był z licznymi atrakcjami. Gośćmi honorowymi byli aktor Jerzy Zelnik i biskup Antoni Długosz. Gratulujemy!

 • 22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie kl. I a zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie na przedstwienie pt. " Układ Słoneczny" z cyklu spotkań z młodym geografem. Uczniowie wraz z młodzieżą licealną wspólnie rozwiązywali rebusy i organizowali zabawy. Wszyscy bardzo mile spędzili czas.

 • 4 maja w Urzędzie Miejskim w Lesznie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Bardzo się cieszymy, że wśród laureatów była uczennica naszej szkoły Patrycja Idziak. Zajęła 2 miejsce w konkursie, a nagrodę wręczył jej pan prezydent Łukasz Borowiak. Wszyscy laureaci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a następnie pan Prezydent pokazał im swój gabinet. Było bardzo miło!

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć