Menu główne

 • Dwie ostatnie soboty nasze szkolne piosenkarki spędziły pracowicie. Emilka Nowak i Sonia Bilińska uczestniczyły w eliminacjach do festiwalu piosenki Solo Tutti oraz w X przeglądzie piosenki chrześcijańskiej  Carmen Deo w Śmiglu. W eliminacjach Sonia wyśpiewała wyróżnienie. W  Konkursie piosenki religijnej Emilka zajęła 2 miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej, natomiast Sonia zdobyła wyróżnienie. Przypominamy, ze dziewczyny pilnie ćwiczą śpiew nie tylko w szkole, ale również pod czujnym okiem instruktorów w klubie "Na piętrze"- pani Ewy Halatyn i "Obok"- pani  Ani Śródy. Gratulujemy Wam dziewczyny i życzymy kolejnych sukcesów.

 • Tego dnia jak zwykle kwiaty, życzenia, miłe słowa i ... wolne od lekcji. Ale dodatkowo w tym roku odbył się konkurs dla nauczycieli i uczniów dotyczący znajomości bohaterów filmowych i serialowych. Reżyserką tego pomysłu była pani Wiesława Goryniak. Wszyscy doskonale się bawiliśmy, choć wcale nie było tak łatwo. Oj, tak mogłoby być codzienniecheeky

 • 14.10.2016 roku to szczególny dzień dla pierwszaków. Zostali oni uroczyście pasowani na uczniów i złożyli ślubowanie na ręce pani dyrektor Anny Majchrzak.

 • Dobre maniery, czyli sztuka życia sprzyjająca pozytywnym zachowaniom społecznym wśród dzieci.

  13. DZIEŃ KAŻDEGO MIESIĄCA TO„DZIEŃ DOBRCH MANIER” w naszej szkole.

  13. 10. 2016 r. Savoir – vivre, co to takiego? Podstawowe zasady na co dzień.

   

   

 • Z okazji obchodów Święta 4.Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego uczniowie klasy V b odwiedzili leszczyńskie koszary.

 • W Jeziorkach, na starcie X Real 64-sto Ciesiółka Auto Group MTB Maraton uczeń naszej szkoły Wiktor Staniewski z klasy IV A zajął 1 miejsce w kategorii D 3. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 • Uczennica naszej szkoły Małgorzata Buler z klasy VI B na V Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Kobylina wywalczyła 1 miejsce w Kumite Indywidualnym Dziewcząt i 2 miejsce w Fuku-Go Dziewcząt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • W październiku swoje święto mają biblioteki szkolne. W naszej biblioetce dzieci ogladały obrazkowy teatrzyk Kamishibai, brały udział w warsztatach plastycznych oraz podziwiały wystawy książek. Wszyscy uczniowie mogli zrobić swett fotkę z książką oraz spróbować swoich sił w zabawie zręcznościowej "Noś książkę jak koronę". Na lekcjach wychowana fizycznego zabawa przybrała formę rywalizacji. Najdłuższy dyskans w ciągu 5 minut z książka na głowie  pokonali: Agata Jąder 260 m, Nicola Dyba i Kamila Kołodziejczyk 240 m oraz Nicoletta Janke 210 m. Wśród chłopaków triumfowli: Oliwier Kapsa i Kamil Hanslik 290 m, Kacper Doliński 260 m oraz Marcin Stachowski 200m. Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki!

 • Do kl. II a zawitała jesień, na parapetach pojawiły się wrzosy, kasztany, żołędzie, dynie i kolorowe liście. Dzieci z darów jesieni wykonały zwierzątka i pomysłowe stworki.

 • 11 października po raz kolejny nasz szkoła wzięła  udział w akcji charytatywnej " Jabłuszko". Dzieci chętnie kupowały i zjadały pyszne jabłka wspierając w ten sposób akcję.

 • W piątek uczniowie klasy 3c świętowali klasowy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki razem z wychowawczynią p. Moniką Olszak złożyły życzenia, zaśpiewały „sto lat” oraz wręczyły prezenty swoim kolegom. Następnie cała klasa wzięła udział w warsztatach, na których każde dziecko wykonało magnes w kształcie samochodu. Drobny upominek będzie przypominał wszystkim o tym wspaniałym dniu.

 • Dziś 4 października odbył się pierwszy po przerwie wakacyjnej apel porządkowy. Podsumowano obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia i wręczono odznaki eksperta tabliczki mnożenia. Pani dyrektor przedstawiła uczniów, którzy zdobyli tytuł "Ucznia Miesiąca".

 • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu " Lekkoatletyka dla każdego". Głównym celem jest popularyzacja i upowszechnienie sportu, a zwłaszcza lekkoatletyki.Jego odbiorcami są uczniowie klas I-III. Pierwsze zajęcia sportowe z wykorzystaniem otrzymanego sprzętu sportowego już za nami.

 • W poniedziałek, 26 września, uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią p. Ewą Kasprzyk – Nijaką, udali się z wizytą do piekarni. Celem wyjścia było utrwalenie wiadomości zdobytych w szkole podczas realizacji zagadnienia „Od ziarenka do bochenka”. Dzięki życzliwości Pana Kierownika poznaliśmy zasady pracy w piekarni oraz skosztowaliśmy wypieków.

   

 • Tradycją już można nazwać wyjścia integracyjne z rodzicami z okazji Dnia Chłopca, które realizuje się w klasie III d. W tym roku uczniowie wraz z wychowawczynią p. Ewą Kasprzyk – Nijaką i rodzicami, bawili się w Centrum Zabaw WMB. Uczestniczyli w warsztatach plastycznych, przeprowadzili eksperyment przyrodniczy oraz rywalizowali w konkurencjach sportowych. Popołudnie pełne wrażeń na długo zapadło w ich pamięci.

 • Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „BohaterON. Włącz Historię”, by uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnić im, że pamiętamy... Podjęte działania to forma edukacji społeczeństwa. Wierzymy, że wysłane kartki przez uczniów i nauczycieli to sposób na wypełnienie życia Powstańców pozytywnymi emocjami. Koordynatorem działań była p. Ewa Kasprzyk – Nijaka.

 • W tym szczególnym dniu dziewczynki z kl. II a złożyły życzenia chłopcom i odśpiewały tradycyjne "Sto lat". smiley

 • 30 września 2016 r. obchodzono VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji 29 września uczniowie klas II i III wzięli udział w zabawach i grach matematycznych. Natomiast następnego dnia nauczyciele i uczniowie sprawdzali swoje umiejętności z tabliczki mnożenia. Koordynatorami imprezy były pani Anna Mocek i Ewa Kasprzyk-Nijaka.

   

 •  

  Uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą p. Moniką Olszak wzięli udział w akcji „BohaterON” i wysłali kartki dla Powstańców. Trzecioklasiści mają nadzieję, że tym drobnym gestem zrobią przyjemność swoim adresatom. Kto wie, być może utworzą się relacje, które będą pielęgnowane przez długie lata…

 • Zapraszamy do obejrzenia ciekawej galerii zdjęć klas VI. Zobaczymy jak w ciągu pięciu lat zmienili się najstarsi uczniowie naszej szkoły. Przypomnimy sobie też, kto odszedł z naszych klas, a kogo przywitaliśmy w ciągu tych lat.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć