Menu główne

 • W dniu dzisiejszym gościliśmy w murach naszej szkoły dzieci i rodziców w ramach Drzwi Otwartych. Nasi goście zwiedzając "Dziesiątkę" mieli możliwość udziału w ciekawych zajęciach plastycznych, próbowali sił podczas eksperymentów przyrodniczych, spędzili miłe chwile na zabawach ruchowych i muzycznych. Na pamiątkę tej wizyty każdy z uczestników otrzymał kartę , na której zbierał kolorowe naklejki. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie we wrześniu.

 •  

  W poniedziałek 8 lutego klasy 1b i 1c bawiły się wspólnie na baliku karnawałowym. W takt muzyki tańczyli m.in. superbohaterowie z Gwiezdnych Wojen, księżniczki, motylki, aniołki, policjanci i wiele innych ciekawych postaci. Śmiechu i zabawy było bez liku.

 • W dniu 10 lutego 2016 r. odwiedziliśmy z uczniami kl. I a Galerię Lochy w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. " Skrzat Titelitury" w wykonaniu krakowskich aktorów z Teatru ART-RE. Przedstawienie bardzo nam się podobało.

 • W karnawale odbył się balik w klasie Ia. Gry i zabawy były wspaniałe.smiley

 • Wyniki konkursu " W krainie lodu i śniegu"

  W piątek 5 lutego 2015 r. otrzymaliśmy wyniki konkursu plastycznego "W krainie lodu
  i śniegu" organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 7 w Lesznie. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali: 

  - w kategorii klas I:

  • Zofia Hajndrych z kl. I a zajęła I miejsce,

  • Nadia Borowczyk z kl. I a zajęła III miejsce,

  - w kategorii klas II:

  • Wiktoria Chruszcz z kl. II a zajęła I miejsce,

  • Zofia Krukowska i Zuzanna Lisiecka z kl. II a zajęły II miejsce.

  Gratulujemy!!!

  Wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi w dniu 16 lutego 2016 o godz. 13.30
  w Szkole Podstawowej Nr 7 w Lesznie.

 • Piątkowe godziny popołudniowe uczniowie klasy 2c postanowili spędzić w szkole. Czas ten poświęcili na wzajemnej zabawie i tańcach przy muzyce. Dodatkowo była to świetna okazja, by wcielić się w jakąś postać. Na balu zjawili się m.in.: kot, księżniczki, dinozaur, komandos, diablica, panna młoda i wiele innych ciekawych postaci. Wszystkie dzieci wspaniale spędziły razem czas!

 • Uczniowie klasy II d wraz z wychowawczynią p. Ewą Kasprzyk – Nijaką oraz swoimi rodzicami, dnia 4 lutego br., wspólnie bawili się podczas spotkania integracyjnego. Tym razem, z inicjatywy rodziców, wyszliśmy na bowling. Podczas godzinnej zabawy, rywalizowaliśmy w parach dziecko – rodzic o jak najwyższe wyniki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, sprzyjającej pogłębieniu więzy przyjaźni wśród uczniów i dorosłych.

 • W piątek 5 lutego 2016 r. odbył sie w naszej szkole V Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych " Culture Corner". Do ścisłego finału zakwalifikowało się 8 uczestników ze SP 7 i SP 10. Nasi reprezentanci to: Wiktor Basiński jako cowboy, Agata Jąder jako Hawaiian Dancer, Wojciech Schiller jako traper oraz Nicola Dyba jako Minnie. Miło nam poinformować, że I miejsce zajął Wiktor Basiński, II miejsce Agata Jąder, III miejsce Zofia Wolna z SP 7. Wszystkim gratujujemy !!!

 • 4 lutego 2016 roku odbyła się w naszej szkole akcja "  Pączki do rączki",która  polegać będzie na sprzedaży pączków w cenie 2 zł za sztukę. Dochód ze sprzedaży pączków zostanie przeznaczony na roczną Nellę Maćkowiak. Dziewczynka, gdy miała cztery tygodnie trafiła do szpitala z wysoką temperaturą. Od razu stwierdzono zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych z rozległym przejściem na mózg, co dało nową diagnozę  zapalenie mózgu. Nella potrzebuje ciągłej rehabilitacji, a także odpowiednich sprzętów specjalistycznych, które pozwolą jej stanąć na nogi, a nie zawsze są refundowane przez NFZ.
   Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Leszna pan Łukasz Borowiak.Pomóżmy !

   

 • W dniu 15 stycznia 2016 r. odbył się w naszej szkole przegląd kolęd i pastorałek. Każda klasa przedstawiła swoją aranżację kolędy. Było bardzo wesoło i wszyscy włączali się do wspólnego kolędowania.

 •  

  W drugim tygodniu ferii odbywały się w naszej szkole zajęcia plastyczne. W zajęciach tych wzięli udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych nr 7, 9, 10 i 12. Każdego dnia dla uczestników zajęć przygotowano inne propozycje: origami kołowe, zajęcia
  z wykorzystaniem: płyt CD, papierowych talerzyków oraz rolek po papierze toaletowym.

  Powstały między innymi autoportrety lub portrety mam wykonane techniką origami, żabki
  z płyt CD, kurczaki z papierowych talerzyków oraz przyborniki z rolek po papierze toaletowym.

 • W piątek 15 stycznia 2016 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w baliku karnawałowym. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie znanych przebojów. Odważni mogli także przedstawić swój taniec przed grupą, a zadaniem pozostałych dzieci zatańczyć jak prowadzący.

  Tańce to tylko część atrakcji jakie czekały na dzieci, przygotowano dla nich także różne konkursy, między innymi taniec na gazetach oraz taniec z balonami. Były również zagadki. Każde dziecko odpowiadało na zadane przez nauczyciela pytania - za każdą poprawną odpowiedź była nagroda.

   

 • W pierwszej połowie stycznia 2016 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu plastycznego "W KRAINIE LODU I ŚNIEGU" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Lesznie. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I-II, którzy wykonywali prace techniką origami płaskie.  Najlepsze prace wykonali: Zofia Hajndrych - kl. Ia, Maksymilian Glabiś - kl. Ia,  Nadia Borowczyk - kl. Ia, Zuzanna Lisiecka - kl. IIa,  Zofia Krukowska - kl. IIa, Wiktoria Chruszcz - kl. IIa.

  Prace wymienionych powyżej uczniów dostarczone zostały do Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie i reprezentować będą naszą szkołę w dalszym etapie konkursu.

  Gratulacje dla zwycięzców! Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu! Dziękujemy wszystkim za udział!

   

 • W czwartek 14 stycznia 2016 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowywali wspaniałe maski na bal karnawałowy, który odbędzie się w naszej świetlicy:)

   

 • 13 stycznia 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole  kolejny Dzień Dobrego Słowa.

 • We wtorek odbyły sie apele podsumowujące pracę uczniów w pierwszym półroczu. Został przyznany tytuł " Uczeń Miesiąca", wyróżniono klasy z najwyższą średnią - kl. IV b i V a oraz uczennice, które otrzymały stypendium za wyniki w nauce: Małgorztę Buer i Marię Szymanek z kl. V b. Wręczono także nagrody i wyróżnienia w konkursach, które odbyły się w ostatnim czasie. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • 6 stycznia w miejscowości Sobota odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W eliminacjach brało udział 384 młodych wokalistów,spośród których do finału zakwalifikowano 41 osób. Miło nam poinformować, że Sonia wyśpiewała 2 miejsceUśmiech.Gratulacje!

  Kilka dni później nasza Sonia brała udział w eliminacjach do konkursu Mali I Zdolni. które odbyły się we Wschowie. I tu kolejny sukces- przeszła do kolejnego etapu - internetowego. Bardzo się cieszymy Uśmiechz sukcesów naszej piątoklasistki. Sonia uczy się śpiewu w klubie Obok.

 • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Lesznie oraz koordynator WOśP Anna Jur dziękują rodzicom, uczniom, nauczycielom, Stowarzyszeniu " Przyjaciele Dziesiatki", Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w organizacji WOśP w naszej szkole. Zebraliśmy 3 000 zł.     DZIĘKUJEMY!

 • Dnia 3 stycznia w Lipnie odbył się III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała Emilka Nowak i duet Fermata. Dziewczyny spisały się na medal i wyśpiewały nagrody: Emilka  1 miejsce w kategorii klas 1-3 za wykonanie kolędy "Gwiazdki świecą nad stajenką", a duet Fermata(Emilka Nowak i Sonia Bilińska) w kategorii zespołów zajęły 2 miejsce za wykonanie pastorałki  pt."Tylko jedna jest taka noc". Do konkursu przygotowywała się też Emilia Machałek- niestety, ze względów zdrowotnych nie mogła wystąpić.Smutek  W barwach MOK Leszno śpiewały też : w kategorii klas 1-3 Zosia Kowalczyk, która pięknie wykonała kolędę "Gdy się Chrystus rodzi" oraz Sonia Bilińska w kategorii klas 4-6- zaprezentowała kolędę "Za kominem świerszczyk spał "z własnym akompaniamentem. Sonia zajęła 2 miejsce. Cieszymy się bardzo i gratulujemy!!!

 • Konkurs biblioteczny " Baśnie Hansa Christiana Andersena"

  W dnia 17 i 18 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole konkurs biblioteczny pt. " Poznajemy autorów naszych lektur - Hans Christian Andersen" dla uczniów kl. I-III. W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Poziom był bardzo wyrównany i przyznano równorzędne miejsca:

  Kl. I 

  - Samanta Musiał        kl. I b

  - Martyna Kowalczyk            kl. I b

  - Marcel Łynko                     kl. I d

   

  Kl. II 

  - Amelia Witczak        kl. II b

  - Wiktoria Merta         kl. II d

   

  Kl.III 

  - Wiktoria Plucińska            kl. III b

  - Ewa Grzegorzewska         kl. III b

  - Wiktor Andrzejewski        kl. III a

  Gratulujemy zwycięzcom!

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć