Menu główne

 • Zapraszamy do obejrzenia ciekawej galerii zdjęć klas VI. Zobaczymy jak w ciągu pięciu lat zmienili się najstarsi uczniowie naszej szkoły. Przypomnimy sobie też, kto odszedł z naszych klas, a kogo przywitaliśmy w ciągu tych lat.

 • W ramach akcji Aktywne Obywatelskie Leszno nasza szkoła zorganizowała drzwi otwarte pod hasłem " Z ekologią za pan brat". Zgromadzeni widzowie  obejrzeli ekologiczny pokaz mody, wzięli udział w warsztatach plastycznych oraz obserwowali doświadczenia przyrodnicze. Uczniowie klasy V a rozdawali przechodniom ulotki o oszczędzaniu wody.

 •  

  W kwietniu tego roku obchodziliśmy Jubileusz 1050 rocznicy Chrztu Polski. Z tej okazji zorganizowano wiele konkursów plastyczno – fotograficznych. W sześciu z nich wzięli udział nasi uczniowie. Maja Bresińska, Zuzia Filipiak oraz Olek Pieśniak zdobyli wyróżnienia.

  W dniach 14-15 września br. W Poznaniu odbyła się gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym "Bądźmy wierni łasce Chrztu Świętego", na który nadesłano ok. 1000 prac. Nagrodzono 30 z nich, w tym witraż naszego ucznia Aleksandra Pieśniaka. Nagrodą była dwudniowa wycieczka do Poznania. Na uroczystej gali wręczono nagrody, otwarta została wystawa prac, czas umilali uczniowie szkoły muzycznej z Poznania. Był też smaczny poczęstunek. Potem był czas na zwiedzanie miasta, muzeów, katedry, poznańskiej Fary. Dwudniowy pobyt zakończył się obiadem i lodami. Mamy nadzieję, że od tej pory, uczniowie naszej szkoły zachęceni sukcesem kolegów, jeszcze chętniej będą uczestniczyli w konkursach.

 • 17 września wzięliśmy udział w Festynie Organizacji Pozarządowych i leszczyńskich Instytucji  oraz firm zaangażowanych społecznie. W sposób twórczy i kreatywny staraliśmy się przedstawiliśmy mieszkańcom Leszna naszą szkołę. Nasze stoisko wystawiennicze cieszyło się  dużym zainteresowaniem uczestników imprezy. Jednym z gości był Prezydent Miasta Leszna Pan Łukasz Borowiak.

 • UBEZPIECZENIE DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

  W związku z tym, że ubezpieczenie dzieci jest dobrowolne, w roku szkolnym 2016/2017 szkoła nie będzie ubezpieczać dzieci. Prosimy rodziców o indywidualne ubezpieczenie. Obecne ubezpieczenie jest ważne do 31.08.2016 r. 

 • UWAGA ! MUNDURKI SZKOLNE

  Z dniem 1.09.2016r., obowiązują nowe mundurki szkolne (koszulka w kolorze niebieskim z krótkim rękawem z logo szkoły), do nabycia w sklepie „CEZAR”

  ul. Świętokrzyska, codziennie 12:00-17:00

  ( stare mundurki będą obowiązywać jeszcze tylko przez rok).

 • We wtorek odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia Kółka Fotograficznego. Wybraliśmy się w nasze ulubione miejsce, do parku. Mimo, że czasami uważamy się za dorosłych, na widok placu zabaw uśmiechnęły nam się buzie. Miło spędziliśmy czas.

  Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólną przygodę z aparatem fotograficznym w każdy wtorek o godz 14.35 do 15.30. Dobry humor mile widziany :)

 • 11 września 2016 r.  po raz kolejny odbyła się na leszczyńskim Rynku impreza pt. " Powrót Króla". Nasi uczniowie dumnie maszerowali pod tarczą "Dziesiątki".

 • Witamy serdecznie naszych nowych kolegów i koleżanki z klasy I a.smiley

 • Aktywne Obywatelskie Leszno w naszej szkole - ZAPRASZAMY

  Aktywne Obywatelskie Leszno -16 do 25 września 2016 r.

  Działania dla kl.I-VI:

  1.Gazetka ekologiczna w klasie

  2.Godzina wychowawcza:

  -  krótka  ekologiczna pogadanka na godzinie wychowawczej oraz  wykonanie plakatu związanego tematycznie z pogadanką.

  3. Czytanie w klasach I –III książki „Historia kropelki wody”. 

  Wszystkich rodziców i uczniów zapraszamy na Drzwi  otwarte w szkole pod hasłem „Z ekologią za pan brat – bawimy, inspirujemy, zadziwiamy”.

  19 września, godz. 16.00 – 18.00

  1. Pokaz mody ekologicznej

  2. Warsztaty przyrodnicze:

  - doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze,

  - obserwacje przyrodnicze z wykorzystaniem zjawisk biologicznych, chemicznych, praw fizyki.

  3. Happening ekologiczny pod hasłem „Bez wody nie ma życia”.

  4. Warsztaty ekologiczne „Drugie Zycie surowców wtórnych”, wykonujemy biżuterię ekologiczną. 

  17 września 2016 r. Festyn Organizacji Pozarządowych oraz Leszczyńskich Instytucji na Lotnisku - chcemy zaprezentować naszą działalnośc w inny sposób:

  - prezentacja oferty edukacyjnej szkoły, historia szkoły,

  - wystepy artystyczne dzieci,

  - promocja różnych form aktywności uczniów, przy współpracy ze Stowarzyszeniem " Przyjaciele Dziesiatki".

  ZAPRASZAMY!

   

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10.

 • Miłych,spokojnych,słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu !cheekysmileysmiley

 • Wszystkim absolwentom życzymy miłych,spokojnych,słonecznych i bezpiecznych wakacji !!! POWODZENIA.

 • Przeżyjmy to jeszcze raz... klasa IId

  Zbliżające się zakończenie roku szkolnego skłoniło uczniów klasy II d do podsumowania całorocznej pracy. Swoje wspomnienia zapisali w formie filmu. Zapraszamy do obejrzenia.Filmik__2d.wmv

 • Nasz komers był wspaniały! Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przygotowanie tej imprezysmiley

 • W niedzielne popołudnie odbyła się PARAFIADA przy kościele Św. Jana. Dwie Emilki pięknie zaprezentowały się na scenie.

 • Przez cały rok szkolny najmłodsi uczniowie (z klas I i II d), brali udział w dodatkowych zajęciach komputerowych „Mistrzowie Kodowania”. Spotkania odbywały się raz w tygodniu w ramach Miejskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, a ich inicjatorem w naszej szkole była p. Ewa Kasprzyk -Nijaka. Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w świat nowoczesnej technologii oraz nauka podstaw programowania.

 • 21 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole DZIEŃ SPORTU.Wszyscy wspaniale się bawiliśmy !

 • Michalina Ziemlińska zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Lipnie i III miejsce w VII Otwartych Mistrzostwach Świdnicy w Judo Dzieci i Młodzików,a Małgorzata Buler II miejsce w XXVI Leszczyńskich Mistrzostwach Karate.Michalina trenuje judo w klubie z Lipna,a Gośka reprezentuje klub Satori Leszno.Gratulujemy !

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć