Menu główne

 • Laureaci konkursu "Wojsko polskie w oczach dzieci"

  W piątek 21 kwietnia 2017 r. otrzymaliśmy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "WOJSKO POLSKIE W OCZACH DZIECKA", techniką origami płaskie, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Lesznie. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali: 

  - w kategorii klas I:

  • Mateusz Janowicz z kl. Ia zajął I miejsce,

  - w kategorii klas II:

  • Zofia Hajndrych z kl. II a zajęła II miejsce,

  • Maja Mikołajczak i Maksymilian Glabiś z kl. II a zajęli II miejsce,

  - w kategorii klas III:

  • Wiktoria Chruszcz z kl. III a zajęła I miejsce,

  • Oliwia Nowak z kl. III a zajęła II miejsce,

  • Zofia Krukowska z kl. III a zajęła III miejsce,

  • Zuzanna Lisiecka z kl. III a otrzymała wyróżnienie.

  Gratulujemy!!! 

  Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi 28 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Lesznie.

   

 • Z ostatniej chwili

  Dziś Emilka Nowak z klasy 4 a brała udział w Wolsztyńskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej  Mikrofon Dla Każdego i .... zajęła w swojej kategorii 2 miejsce!!! Emilko jesteśmy z Ciebie dumni. Ciężka praca pod okiem pani instruktor Ewy Halatyn przynosi efektysmiley

 • Emilka Nowak uczestniczyła w 22 Festiwalu Piosenki w Garbach oraz w XV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki w Chojnowie. Oba występu zakończyły się sukcesem - w Garbach wyśpiewała 2, a w Chojnowie 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Tradycyjnie wczesnym porankiem uczniowie klasy II b wyruszyli na poszukiwanie światecznych zajączków, a czy znaleźli zobaczcie sami.

 • Dnia 11 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" dla uczniów klas III szkół podstawowych miasta Leszna pod honorowym patronatem Prezydenta Leszna. Dyktando sprawdzało wiedzę z zakresu ortografii i interpunkcji. Laureatami konkursu zostali: I miejsce -  Małgorzata Miąkwicz SP 9, II miejsce - Jakub Gruszkiewicz SP 13, III miejsce - Anna Ossowska SP 13. GRATULUJEMY!

 • W dniu 10 kwietnia 2017 r. uczniowie klas III a i III d uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem książek dla dzieci i młodzieży panem Łukaszem Wierzbickim. Autor opowiadał dzieciom skąd czerpie pomysły do swoich książek, mówił o podróżach zainspirowanych książkami i historii widzianej oczami średniowiecznych zakonników. Uczniowie odegrali scenkę rodzajową -  z wizytą u władcy Mongołów i otrzymali pamiatkowe dedykacje. Spotanie na długo pozostanie w ich pamięci.

 • W piątek, 7 kwietnia 2017 r. rozstrzygnięty został etap szkolny konkursu plastycznego ,,WOJSKO POLSKIE W OCZACH DZIECKA" techniką origami płaskie. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie.  Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowało się 8 pięknych prac. Ich autorami są: Mateusz Janowicz z kl. Ia, Maksymilian Glabiś, Zofia Hajndrych oraz Maja Mikołajczak z kl. IIa, Wiktoria Chruszcz, Zofia Krukowska, Zuzanna Lisiecka, Oliwia Nowak - z kl. IIIa. Wybrane prace zostały przekazane do Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie.

  Gratulacje dla zwycięzców! Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu! Dziękujemy wszystkim za udział!

 • Drużyna naszej szkoły w składzie: Małgorzata Buler, Natalia Siecińska i Kacper Ratajczak zajęła 4 miejsce w konkursie Pierwsza Pomoc Przedmedyczna organizowanym dla uczniów Szkół Podstawowych Miasta Leszna. Gratulujemy !

 •  

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko dla zwierząt w Henrykowie. Tym razem zbieraliśmy karmę i inne artykuły dla kotów. 24 marca 2017 r. z wizytą do Schroniska wraz z nauczycielami p. Anną Jur i p. Wiesławą Goryniak pojechały przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu: Małgorzata Buler, Maria Szymanek, Michalina Ziemlińska, Zofia Janowska, Zuzanna Łata, Oliwia Kempa. Dziewczyny przekazały zebrane materiały. Po terenie schroniska oprowadziła nas jego pracownica, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji.

   

 • W dniu 27 marca 2017 r. uczniowie klasy II b wybrali się z wizytą do Miejskiego Teatru w Lesznie. Zwiedzili kulisy teatru, garderoby aktorskie, zobaczyli kostiumy z różnych przedstawień oraz wystąpili na prawdziwej scenie.  Spotkali także aktorkę Annę Mrozowską. Wycieczka była bardzo udana.

 • 21 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły przywitali WIOSNĘ. Na sali gimnastycznej było bardzo kolorowo, głośno i wesoło. Część artystyczną uświetnił występ grupy wokalnej i kółka teatralnego z klasy II B. Na koniec wszyscy uczniowie topili Marzannę, a później poszukiwali pierwszych oznak wiosny w terenie.

 • Uczniowie klas IV i V wzięli udział w warsztatach ekologicznych związanych z segregacją śmieci.

 • Dziewczyny klas VI wykazały się na lekcji wychowania fizycznego umiejętnością udzielania pierwszwj pomocy. Opatrywały rany, układały poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i wykonywały masaż serca.

 • 15 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się finał Miejskiego Konkursu Krasomówczego dla uczniów klas IV-VI leszczyńskich szkół podstawowych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Nasza szkoła już po raz VII jest organizatorem tego konkursu. W tym roku zadaniem uczestników było przygotowanie ciekawego ustnego opowiadania wybranej przez siebie baśni lub legendy. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z 7 leszczyńskich szkół. Po wysłuchaniu wszystkich wypowiedzi komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Są to: I miejsce - Emilia Witko z SP1, II miejsce - Marcelina Furmaniak z SP 2, III miejsce - Jan Gościniak z SP 7. Nagrodę publiczności otrzymała Gabriela Nowak z SP 5. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • W środę odbył się Konkurs Pięknego Czytania, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 4 i Miejska Biblioteka Publiczna. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Andrzejewski z klasy IIIc, który musiał przeczytać fragment książki pt.: „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” i Agata Jąder z klasy VIa, która czytała książkę „Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie”. Obie książki są autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej, z którą to po konkursie odbyło się spotkanie.

 • Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy III d wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Doświadczyli niełatwej pracy, ponieważ na dzisiejszy efekt pracowali przez ostatnie 3 tygodnie. Podczas pierwszego spotkania dzieci wykonały z gliny elementy, które należało wypiec w specjalnym piecu. Następnie szkliwiły swoje prace, aby dzisiaj móc podsumować warsztaty. Bogatsi o nowe doświadczenia, wrócili do domu z własnoręcznie wykonanymi kubkami, miseczkami oraz elementami dekoracyjnymi.

 • Emilka Nowak z klasy 4a brała udział w konkursie Przeboje Naszych Rodziców w Górze. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Edyty  Geppert pt.  Kocham Cię życie. Swoim występem oczarowała jury i zdobyła 1 miejsce. Do konkursu przygotowywała się pod opieką pani Ewy Halatyn. Gratulujemy serdecznie!!

 • Sonia Bilińska i Emilka Nowak uczestniczyły w konkursie piosenki w Lubiniu ŚPIEWOWISKO. Dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze i obie zostały docenione przez jury: Emilka wyśpiewała 1, a Sonia 3 miejsce. Obie dziewczyny ćwiczą śpiew pod opieką pań instruktorek Ewy Halatyn i Anny Śródy. Dziewczyny jesteśmy z Was dumni!!!!

 • Uczniowie klasy IIIc i IIId biorą udział w ogólnopolskim programie "Zdrowo jem, więcej wiem". Celem akcji jest promowanie nawyku picia wody. Przyłącz się do nas!

  W ramach projektu podjęto następujące działania: 

  - udział w zajęciach nt. "Źródło życia i zdrowia - woda", 

  - zaprojektowanie postaci Wodolubka,

  - samodzielne przygotowanie wody smakowej,

  - wykonanie plakatu promującego wartość odżywczą wody,

  - pogadanka dla rodziców nt. "Moje HO".

 • 7 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Krasomówczy. Wzięło w nim udział 21 uczniów z kl. IV-VI. Poziom prezentowanych opowiadań był bardzo wysoki. Laureatami zostali: Nikodem Wolny z kl. V a, Agata Jąder z kl. VI a, Małgorzata Glapiak z kl. IV b, Małgorzta Buler z kl. VI b oraz Maja Zaborowska z kl. V a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć