Menu główne

 • UBEZPIECZENIE DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

  W związku z tym, że ubezpieczenie dzieci jest dobrowolne, w roku szkolnym 2016/2017 szkoła nie będzie ubezpieczać dzieci. Prosimy rodziców o indywidualne ubezpieczenie. Obecne ubezpieczenie jest ważne do 31.08.2016 r. 

 • UWAGA ! MUNDURKI SZKOLNE

  Z dniem 1.09.2016r., obowiązują nowe mundurki szkolne (koszulka w kolorze niebieskim z krótkim rękawem z logo szkoły), do nabycia w sklepie „CEZAR”

  ul. Świętokrzyska, codziennie 12:00-17:00

  ( stare mundurki będą obowiązywać jeszcze tylko przez rok).

 • Miłych,spokojnych,słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu !cheekysmileysmiley

 • Wszystkim absolwentom życzymy miłych,spokojnych,słonecznych i bezpiecznych wakacji !!! POWODZENIA.

 • Przeżyjmy to jeszcze raz... klasa IId

  Zbliżające się zakończenie roku szkolnego skłoniło uczniów klasy II d do podsumowania całorocznej pracy. Swoje wspomnienia zapisali w formie filmu. Zapraszamy do obejrzenia.Filmik__2d.wmv

 • Nasz komers był wspaniały! Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przygotowanie tej imprezysmiley

 • W niedzielne popołudnie odbyła się PARAFIADA przy kościele Św. Jana. Dwie Emilki pięknie zaprezentowały się na scenie.

 • Przez cały rok szkolny najmłodsi uczniowie (z klas I i II d), brali udział w dodatkowych zajęciach komputerowych „Mistrzowie Kodowania”. Spotkania odbywały się raz w tygodniu w ramach Miejskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, a ich inicjatorem w naszej szkole była p. Ewa Kasprzyk -Nijaka. Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w świat nowoczesnej technologii oraz nauka podstaw programowania.

 • 21 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole DZIEŃ SPORTU.Wszyscy wspaniale się bawiliśmy !

 • Michalina Ziemlińska zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Lipnie i III miejsce w VII Otwartych Mistrzostwach Świdnicy w Judo Dzieci i Młodzików,a Małgorzata Buler II miejsce w XXVI Leszczyńskich Mistrzostwach Karate.Michalina trenuje judo w klubie z Lipna,a Gośka reprezentuje klub Satori Leszno.Gratulujemy !

 • 16 czerwca 2016 roku w Sali Senatorskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie został podsumowany V Miejski Konkurs Wiedzy Ekonomicznej.Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy,które wręczył im wiceprezydent Miasta Leszna Piotr Jóźwiak.Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy.

 • Uczniowie klasy 2c się przekonali, że warto dbać o środowisko. Podczas zbiórki makulatury w naszej szkole zajęli 3 miejsce i w nagrodę poszli do sali zabaw WMB. Oczywiście nie byłoby nagrody, gdyby nie zaangażowanie rodziców, którym należą się ogromne podziękowania. Dzięki ich wsparciu dzieci spędziły miły, ostatni poniedziałek roku szkolnego. Kto wie, być może w kolejnej zbiórce powtórzą swój wynik.

 • W ostatni poniedziałek roku szkolnego 2015/2016 klasa 6 b pod opieką pani Joanny Mizgalskiej i wychowawczyni wybrała się na rajd rowerowy. Chociaż pogoda nam nie sprzyjała- dotarliśmy nad Jezioro Łoniewskie w dobrych nastrojach. To ostatnia wycieczka w takim składzie," Ostatni raz z naszą klasą"- jak mówią słowa piosenki. 

 • Pożegnalne kręgle kl. VI b

  Tak niedawno myśmy się poznali...a już pożegnania nadszedł czas. W miniony czwartek uczniowie 6 b z Rodzicami i wychowawczynią spotkali się na pożegnalnych kręglach. Niedoścignionym mistrzem wśród rodziców okazał się być pan Lohmann- tato naszej Darii. Niedaleko pada jabłko od jabłoni- bo Daria była najlepsza z dziewczyn, wśród chłopaków palma pierwszeństwa należała do Kuby Szaferskiego. Było bardzo miło, szóstoklasiści podziękowali rodzicom  własnoręcznie wykonanymi karteczkami.Sami zostali obdarowani pamiątkowymi maskotkami. Dziękujemy Naszym Rodzicom za miłe pożegnalne popołudnie.

 • Piątkowy wieczór (17.06.) w naszej szkole upłynął pod hasłem „Wieczór ze szkolną filmoteką”. Uczennice klas VI, pod opieką p. Ewy Kasprzyk – Nijakiej i p. Iwony Kozłowskiej, wzięły udział w wielu aktywnościach. Ich celem było sprawdzenie wiedzy uczennic z filmoznawstwa. Wszystkim zadaniom towarzyszyła świetna zabawa i niezapomniane wrażenia.

 •  

  Dnia 14 czerwca odbyła się wycieczka klasy 1d i 1e do Nenufar Club w Kościanie. Program edukacyjno – rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Dzieci z pomocą animatorów: Piratów, odkrywały kolejne wskazówki w drodze do skarbu. Poszukiwania rozpoczęły się od rejsu tratwą z Piratami, co było dla wszystkich niezwykłą przygodą, a jednocześnie okazją do obserwacji przyrodniczych: nenufary, grążel żółty, pałki wodne, żaby. Po dotarciu na „suchy ląd” dzieci miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata.Z pomocą Piratki "Pirani" dzieci odnalazły skarb- skrzynię pełną łakoci. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał także z dyplom "POSZUKIWACZA SKARBU". Pomimo deszczowych prognoz pogody na wycieczce słoneczko dopisało. Wesołe harce na placu zabaw zakończyły ten pełen wrażeń dzień.

 • W sobotę, 10 czerwca br., uczniowie klasy II d wraz z wychowawczynią p. Ewą Kasprzyk - Nijaką i rodzicami uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym. Okazją do spotkania integracyjnego było wspólne świętowanie Dnia Mamy i Taty. Podczas 3- godzinnego pobytu w Karczmie Borowej, aktywnie spędzaliśmy czas poznając m.in. sztukę żonglowania. Rodzice zadbali o poczęstunek w formie domowych wypieków oraz kiełbasek z ogniska. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

 •  

  W pewne czwartkowe popołudnie rodzice, uczniowie i wychowawca klasy 2c spotkali się na polanie w Karczmie Borowej. Spotkanie to miało na celu, celebrowanie ważnych majowych i czerwcowych świąt (Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca). Na początku uczniowie zaśpiewali piosenkę i wręczyli rodzicom upominek w postaci filmu. Następnie wszyscy wzięli udział w rodzinnych rozgrywkach na 6 stacjach. Rodzice wraz z dziećmi zagrali w „dwa ognie” i przeciągali linę. O puste brzuchy zadbali rodzice, którzy przygotowali ciasta, napoje i pomagali smażyć kiełbaskę w ognisku. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

 • W poniedziałek 13 czerwca, w klasie I b odbyła się mała sesja fotograficzna. Po wykonaniu zdjęcia grupowego, okazało się, że każdy chciał mieć oddzielne zdjęcie z Panią Bogusią. Dzieci bardzo chętnie pozowały do fotografii. Jak widać, Pani Bogusia również była z tej sesji bardzo zadowolona. Zdjęcia będą nam przypominać o wspólnie spędzonym roku szkolnym i o tym, ze zawsze jest okazja do miłej, wspólnej zabawy.

 • W minioną niedzielę nasze dziewczyny wypoczywały... śpiewająco na finale konkursu piosenki Śpiewać Może Każdy w Sławie. Konkurs odbywał się w niezwykłej scenerii- nad przepięknym jeziorem,a  scenę rozłożono na plaży. Dziewczyny spisały się znakomicie, Sonia w swojej kategorii wywalczyła 1 miejsce, a Emilka wyróżnienie. Piosenkarki wyśpiewały fajne nagrody: Sonia tablet i 10 godzin nagrań w profesjonalnym studio, a Emilka- radiobudzik. Przypomnimy, że dziewczyny pilnie ćwiczą talent wokalny pod okiem instruktorów.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć