Menu główne

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

 • Apel podsumowujący rok szkolny 2016/2017

 • Klasa II B w ZOO na Malcie w Poznaniu.

 • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Lesznie odebrali nagrodę na zakup sprzętu sportowego z rąk Wiceprezydenta Miasta Leszna pana dr Piotra Jóźwiaka za doping w czasie meczu piłki nożnej. Mecz Polonii Leszno i Obry Kościan odbył się w ramach obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Piłkarzy dopingowali: Zuzanna Filipiak, Wiktoria Filipiak, Dobrochna Szafraniak, Fabian Rożyński, Bartosz Szymkowiak, Eryk Wełniak, Bartosz Kołodziej, Aleksander Pieśniak, Sebastian Wodianowicz, Krzysztof Waszak i Miłosz Borowiak.

 • 13 czerwca 2017 r. odbyło się zebranie rodziców podsumowujące pracę szkoły w roku 2016/17. Pani Dyrektor Anna Majchrzak podziękowała rodzicom, nauczycielom oraz uczniom za całoroczny trud i życzyła miłych wakacji. Spotkanie umiliły występy naszych małych artystów.

 • Duży sukces odniósł Aleksander Hoffmann,uczeń klasy IV A zdobywając srebrny medal w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza w Taekwondo w konkurencji kadeci - układy formalne.Brawo Olek !

 • Praktyczny egzamin na kartę rowerową.

 • Na pływalni środowiskowej odbyły się Mistrzostwa Miasta Leszna Klas IV w Pływaniu.Naszą szkołę reprezentowali:Zuzanna Łata,Wiktoria Plucińska,Zofia Kowalczyk,Ewa Grzegorzewska,Oliwia Skrzypek,Małgorzata Glapiak,Wanessa Muszyńska,Julia Knieć,Krystian Rutkiewicz,Patryk Zamojski,Eryk Juszczak,Aleksander Hoffmann i Wiktor Staniewski.Mistrzem Miasta Leszna w stylu dowolnym na 25 metrów został Wiktor Staniewski z klasy IV A,a brązową medalistką w stylu klasycznym została Oliwia Skrzypek z klasy IV B.Wszystkim pływakom gratulujemy.

 • Klasa II a uczestniczyła w zajęciach w Zespole Szkól Ekonomicznych w Lesznie z okazji Dnia Małego Geografa pt." Koziołek Matołek zwiedza Polskę.

 • W czerwcu odbyła się VI edycja Festiwalu Technologii w Lesznie pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Leszna. W ramach festiwalu odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III pt " Miasto przyszłości",w którym III miejsce zajęła Zofia Hajndrych z klasy II a.

 •  XVI Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom odbył się w naszej szkole pod hasłem " Z wizytą u Juliana Tuwima". Uczniowie z klas I-III odwiedzili bibliotekę szkolną gdzie wysłuchali wierszy znanego poety, wykonywali pociąg, którym jechali do Afryki i poznawali zwierzęta żyjące na tym kontynencie.

 • Uczennica klasy VI B Małgorzata Buler zajęła III miejsce w XXVII Leszczyńskich Mistrzostwach Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna w Kumite Indywidualnym Młodziczek.Gratulujemy !

 • Uczennice klas VI zaprezentowały na lekcji wychowania fizycznego swoje sportowe hobby.

 • Dziś uczniowie z kl. I-III bawili się z ekologią podczas turnieju ekologicznego: segregowali śmieci, układali puzzle i hasła, odpowiadali na pytania związane z przyrodą i ochroną środowiska. Obejrzeli także pokaz mody  z surowców przetwarzalnych. Zmagania ekologiczne   kl. I wygrał zespół I, wśród kl. II wygrała kl. II d, a wśród kl.  III - kl. III a. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • Nasze szkolne piosenkarki- Sonia Bilińska i Emilka Nowak zostały zaproszone na VI Galę Utalentowanych Wielkopolan, zorganizowaną przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W koncercie brały udział dzieci i młodzież z Wielkopolski, które w minionych latach miały szczególne osiągnięcia artystyczne. Publiczność mogła obejrzeć tancerzy, wokalistów, instrumentalistów, recytatorów.Wśród nich pięknie zaprezentowały się nasze dziewczyny. Udział w koncercie to wielkie wyróżnienie.Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 • W Dzień Dziecka uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się ze sportowcami Polonii Leszno.Odbyły się pokazy szermierki,koszykówki i piłki nożnej. Chętne dzieci miały okazję poćwiczyć z zawodnikami. Oprócz tego uczniowie klas I-IV spotkali się z żołnierzami ,którzy zaprezentowali wyposażenie wojskowe. Dzieci sprawdziły również jak smakują ciastka i czekolada w wojsku i rozmawiały przez telefon polowy.

 • W majowe  piątkowe popołudnie podczas wieczoru poetycko - muzycznego uczniowie z kl. II a przedstawili zaproszonym gościom wiersze i scenki o wiośnie pt. " I cóż na to powiecie, że wiosna jest na  świecie". Mottem wieczoru był fragment wiersza Marii Terlikowskiej " Niech kwiaty dla wszystkich rosną, a ptaki dla wszystkich śpiewają".                              

 • Sonia brała udział w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu piosenki Wygraj Sukces. Nasza koleżanka oczarowała swoim śpiewem jurorów i wystąpi w czerwcu w Tarnobrzegu. Zaśpiewa piosenkę To jest mój czas.WYGRAJ SUKCES-życzymy Soni Bilińskiej!! Zakwalifikowała się również do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Muzol, który odbędzie się w Śmiglu. Opiekunem  Soni jest pani Ania Śróda. 

  Bardzo się cieszymy z kolejnych sukcesów Emilki Nowak- 1 miejsca      oraz nagrody specjalnej .W czerwcu w Koninie odbywa się finał Międzynarodowego Konkursu Piosenki i Tańca w Koninie, gdzie wystąpi Emilka. Do konkursu w Koninie przygotowywała się pod kierunkiem pani Ewy Halatyn. Za obie nasze artystki DZIESIĄTKA mocno trzyma kciuki!!

 • Uczniowie kl. III b wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem książek dla dzieci i młodzieży panem Kzimierzem Szymeczko. Spotaknie odbyło się w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki publicznej w ramach projektu " Literacka podróż przez dzieje Polski".

 • Uczniowie kl. II a zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu pt. " Elementarne zasady bezpieczeństwa" pod patronatem komendanta głównego Policji . Wręczenie nagród odbyło się podczas gali w Multikinie Poznań w dniu 25 maja 2017 r.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lesznie
  ul.Jagiellońska 7
  64-100 Leszno
 • 0655204008

Galeria zdjęć