• WIELKANOCNA ZBIÓRKA

• Serdecznie dziękujemy za aktywne włączenie się do akcji Wielkanocnej Zbiórki Chemii i artykułów higienicznych dla rodzin potrzebujących.Zebrane produkty trafią do paczek dla osób samotnych i seniorów.

Wasze serca są WIELKIE !!!

• Wiatrak

• Nową grupę z robotyki witamy i do zabawy z klockami Lego WeDo  zapraszamy :)

• TIGER TEAM

• Nauka przez zabawę - Tygrysia Drużyna z klasy 2a w piosence "The Tiger Jump" na zajęciach kreatywnych z języka angielskiego. Maski sobie też zrobiliśmy.

• Lapbooks "Pay here"

• Uczniowie klasy 6b pracowali w grupach na języku angielskim tworząc lapbooki zatytułowane "Pay here" - tematem przewodnim były zakupy, różne formy płatności oraz czasy przeszłe. Należało wykazać się nie tylko wiedzą, ale także kreatywnością czy umiejętnością współpracy. Podsumowaniem zadania było omówienie swojego projektu na forum klasy przez każdą z grup.

• Happening językowy klasy 8c

• W dniu 21.02.2023r. w ramach Dnia Języka Ojczystego klasa 8c zorganizowałą happening językowy na ulicach Starówki. Wraz z wychowawcą, nauczycielem języka polskiego, uczniowie zadawali Leszczynianom pytania z trzech tematów: poprawność, fleksja i łamańce językowe. Sonda wykazała, że znajomość polskiego jest na zadowalającym poziomie a wszyscy pytani mają dużą wiedzę i posługują się poprawnie naszym językiem ojczystym.

• LAPBOOKS "WHERE I LIVE"

• Uczniowie klasy 5a pracowali w grupach tworząc lapbooki zatytułowane "Where I live" na bazie rozdziału 3 z podręcznika. Należało wykazać się nie tylko wiedzą, ale także kreatywnością czy umiejętnością współpracy. Następnie każda grupa zaprezentowała swój projekt.

• Biblioteka natury

• W piątek (17.02) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie odbyło się podsumowanie cyklu działań ph. "Biblioteka natury", w którym udział wzięli uczniowie klasy 1b. Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w eksperymentach chemicznych dotyczących wody, zapoznali się z księgozbiorem w czytelni dla najmłodszych oraz podziwiali widoki z tarasu budynku biblioteki. Wizyta na pewno na długo zapadnie uczniom w pamięci.

• Sukcesy najmłodszych!

• Uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pn. "Bezpieczeństwo na drodze", którego organizatorem była Straż Miejska w Lesznie. Ogłoszenie wyników odbyło się w środę (15.02). Miło nam poinformować, że w kategorii klas 2 zwyciężyła Orianna Bilewicz (kl. 2b), a w kategorii klas 1 i 3 otrzymali uczniowie wyróżnienia: Mikołaj Szychta (kl. 1b) oraz Maja Jendrys (kl. 3c). Gratulujemy!

• Pączki do Rączki

• W tym roku po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Pączki do rączki". Uczniowie okazali wielkie zaangażowanie i otworzyli swoje serca na potrzeby chorych dzieci.

Dziękujemy za liczny udział w akcji.

• Wirtualna podróż do Berlina

• Na lekcji języka niemieckiego udaliśmy się w wirtualną podróż do Berlina. Jak to możliwe? Dzięki okularom VR mogliśmy spacerować po stolicy Niemiec nie wychodząc ze szkoły. Zwiedziliśmy m.in. Katedrę w Berlinie, Reichstag, lecieliśmy samolotem i balonem nad Berlinem. To była niezwykła podróż!!!

Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu # Laboratoria Przyszlosci i #Laboratoria Przyszłości.

• Walentynki

• Integracja społeczności szkolnej to jeden z głównych celów działającego w naszej szkole Samorządu Uczniowskiego. Dlatego wykorzystujemy każdą okazję do wspólnej zabawy. Tym razem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili szereg działań, aby wspólnie świętować Walentynki. Poczta walentynkowa, gra "Pytanie, czy wyzwanie?", zadania z wykorzystaniem robotów VEX zaktywizowały wielu uczniów do działania. Wszystko upamiętniliśmy sesją fotograficzną z samodzielnie wykonaną foto ramką. Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu: #LaboratoriaPrzyszlosci / #LaboratoriaPrzyszłości.

• Kreatywny język angielski

• Wczoraj i dzisiaj uczniowie klas 2A i 2B na lekcjach języka angielskiego mieli możliwość nauki poprzez zabawę z wykorzystaniem sprżętu zakupionego w ramach #Laboratoriów Przyszłości. Z okazji Valentine's Day uczniowie klasy 2A laminowali kartki walentynkowe. Uczniowie klasy 2B przy użyciu długopisów 3D projektowali swoje T-shirts.

• Wyzwania walentynkowe w kl. 1b

• Dobrze znana już pierwszoklasistom gra "Kółko i krzyżyk" stała się inspiracją do sposobu obchodzenia Walentynek. Uczniowie samodzielnie wykonali serca jako elementy gry, pracując długopisami 3D. Następnie rozegrano wiele gier, próbując wyłonić mistrza gry walentynkowej. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z zadaniem, zdobywając w nagrodę słodkie serduszko od wychowawczyni p. Ewy Kasprzyk - Nijakiej.

• Ostatnie Walentynki

• "Roses are red. Violetes are blue. Sugar is sweet. And we love you". To już ostatnie Walentynki klas 8 w SP10. Zdjęcia z tej specjalnej sesji pozostaną miłą pamiątką. Sesja odbyłą się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu  #Laboratoria Przyszłości / #LaboratoriaPrzyszlosci.

• 9 LUTY - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

• W środę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji zapraszamy do oglądnięcia prezentacji przygotowanej przez Wojtka Grygiera z klasy 8b. Znajdziecie tam ciekawostki na temat tego włoskiego dania.