• Informacje o szkole

• Szkoła Podstawowa Nr 10 istnieje już 40 lat. W chwili obecnej do szkoły uczęszcza 398 dzieci. 17 oddziałów klasowych daje nam ten komfort pracy, że szkoła może pracować w systemie jednozmianowym. Wszystkie zajęcia lekcyjne kończą się najpóźniej o godzinie 14.30. Dzięki nie tak dużej liczebności uczniów jak przed laty, w naszej szkole panuje przyjazna i bezpieczna atmosfera. Uczniowie są znani nauczycielom, nie ma poważnych sytuacji związanych z przemocą między rówieśnikami. Ewentualne problemy są szybko „wychwytywane” i na bieżąco rozwiązywane. Szkoła od dwóch lat uczestniczy w programie „Szkoła bez przemocy” – na stronie głównej znajduje się link do tego programu. Każda klasa ma swoją salę lekcyjną, którą się opiekuje.

Szkoła wyraźnie wpisała w program swojej pracy ekologiczny profil działań. Co roku uczniowie I klas w dniu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 10, składają również przysięgę ekologiczną. Każdego roku, z okazji Dnia Ziemi, na terenie szkoły ma miejsce szereg imprez związanych z tematyką przyrodniczą. Do tradycji szkoły na stałe wpisał się marsz ekologiczny, w trakcie którego na leszczyńskim Rynku zwracamy się z apelem do mieszkańców miasta, a uczniowie klas I – III prezentują piosenki i scenki o charakterze ekologicznym.

Szkoła zapewnia dzieciom pomoc pedagoga, psychologa, opiekę wychowawczą w świetlicy, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz możliwość korzystania ze stołówki szkolnej. Wszystkie klasy I – III codziennie spożywają II śniadanie właśnie w stołówce, gdzie w spokoju, przy kubku herbaty mogą spożyć posiłek.

Szkoła dysponuje nowoczesną pracownią komputerową, w której zajęcia mają uczniowie klas IV – VI. Dodatkowo biblioteka szkolna wyposażona jest w tzw. Centrum Multimedialne, które służy przede wszystkim dzieciom – mogą korzystać z niego wszyscy uczniowie, w godzinach pracy biblioteki szkolnej. Warto podkreślić, że jednym z punktów regulaminu korzystania z komputerów w bibliotece, jest zakaz używania gier komputerowych. Ta pracownia ma pomóc dzieciom w poszukiwaniu informacji, przygotowaniu się do zajęć, korzystania z możliwości technologii informacyjnej. (więcej informacji w zakładce – BIBLIOTEKA).

W każdym miesiącu na terenie szkoły odbywają się konkursy i różne imprezy czy uroczystości. Uczniowie mają możliwość wykazać się w wielu różnorodnych dyscyplinach, dotyczących zarówno wiedzy jak i zdolności, i umiejętności. Pełen wykaz planowanych konkursów na terenie szkoły znajduje się w zakładce KONKURSY.