• REGULAMIN

1. Do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić uczniowie, którzy nie później niż w dniu egzaminu ukończyli 10 lat.

2. Uczeń powinien w wyznaczonym terminie złożyć czytelnie i w pełni wypełniony Arkusz zaliczeń ucznia.

3. Uczeń przystępuje do sprawdzenia umiejętności teoretycznych w wyznaczonym terminie.

4. Uczniowie składają egzamin w formie testowej (część teoretyczna) oraz praktycznej.

5. Egzamin (część teoretyczna) przeprowadzany jest w formie testu jednokrotnego wyboru.

6. Test zawiera 25 pytań o następującej tematyce:

• znaki i sygnały drogowe
          • manewry na drodze
            ­
          • typowe sytuacje drogowe (skrzyżowania drogi głównej z drogami podporządkowanymi, skrzyżowania dróg równorzędnych i z ruchem okrężnym)
            ­
          • pierwsza pomoc ofiarom wypadków
          • obowiązkowe wyposażenie roweru
            ­

7. Egzamin praktyczny (część praktyczna) polega na ocenie kierującego rowerem pod względem:

• pozycji kierującego na pojeździe
            ­
          • upewnienia się o możliwości jazdy
            ­
          • upewnienia się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy
            ­
          • płynnego ruszania z miejsca
            ­
          • właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe
            ­
          • hamowania i zatrzymania pojazdu w określonym miejscu

Podczas egzaminu praktycznego obowiązkowy jest kask.

8. Po zaliczeniu sprawdzianu teoretycznego uczeń przystępuje do sprawdzianu praktycznego z jazdy na rowerze.

9. Za pozytywnie zdany egzamin uważa się:

• udzielenie przez ucznia minimum 80% poprawnych odpowiedzi w teście teoretycznym,
          • wykonała co najmniej 90% manewrów i nie stwarzanie zagrożenia dla ruchu drogowego.

10. Po pozytywnie zdanym egzaminie (teoretycznym i praktycznym) uczeń zgłasza się do sekretariatu szkoły po odbiór karty rowerowej.