• Program profilaktyczny "Nawigacja w każdą pogodę"

• Nasza szkoła wzięła udział w programie profilaktycznym pn. "Nawigacja w każdą pogodę" opracowanym przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej. W programie wzięły udział klasy od 6 do 8. Uczniowie uczestniczyli w badaniach diagnozujących ich obecny stan psychiczny. Na podstawie wyników badań zostały przeprowadzone następnie zajęcia w wyżej wymienionych klasach, które realizowali: pedagog szkolny-Andrzej Dudziak, pedagog specjalny-Monika Sterna oraz psycholog szkolny-Norbert Chmielewski. Celem zajęć była poprawa kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie problemom mogacym wynikach z jej pogorszenia oraz wyposażenie młodzieży w umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.

• Wrocław oczami uczniów kl. 2a i 3 b

• W poniedziałkowy poranek uczniowie kl. 2 a i 3 b wyruszyli w wyśmienitych humorach na wycieczką do Wrocławia. Na trasie zwiedzania pojawiła się Starówka, na której uczniowie poszukiwali ukrytych Krasnali. Wodami Odry wyruszyli w rejs do Ogrodu Zoologicznego. Tu przenieśli się w świat Afryki i zwierząt egzotycznych. W parku Hali Stulecia podziwiali muzyczno - świetlny pokaz fontann. Pełni wrażeń wrócili do Leszna.

• Światowy Dzień Bez Tytoniu

• Dnia 4 czerwca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Bez Tytoniu oraz Światowy Dzień Bez Alkoholu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez p. Agnieszkę Podfigurną oraz p. Annę Ślusarek z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lesznie. Spotkanie dla klas 4-6 dotyczyło szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych natomiast dla klas 7-8 szkodliwości spożywania napojów alkoholowych. W holu szkoły została umieszczona gazetka informująca o w/w dniach oraz o tym jak w asertywny sposób odmawiać osobom, które próbują zachęcić nas do spróbowania różnych używek.

• Plażowy Dzień Dziecka w klasie IIb

• Mimo niesprzyjającej aurze, plażowy Dzień Dziecka został zrealizowany! Wszystko za sprawą dobrych chęci uczestników. Świętowanie tak ważnego dnia, wymagało sporego zaangażowania. Podczas tematycznych zajęć poznaliśmy genezę Dnia Dziecka. Wykonaliśmy slime w czasie warsztatów przeprowadzonych przez KreoPlanetę. I wszystko w plażowym stylu.

• Dzień dziecka w klasie 4b

• Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Uczniowie klasy IV b stanęli do rywalizacji fair play. Z okazji Dnia Dziecka spotkali się w klubie bowlingowym. Tory już na nich czekały i kule potoczyły się w stronę kręgli. Zwyciężyli wszyscy, a nagrodą był uśmiech i wspaniała zabawa, którą stworzyli wspólnie.

• 0655204008
      • ul.Jagiellońska 7