• Nasze sukcesy!

• Spieszymy z gratulacjami dla Nadii Kaczmarek (kl. 3b) oraz Mikołaja Szychty (kl. 2b), którzy zajęli II miejsce w konkursie "Zdrowiu bliska, ochrona środowiska". Nagrody uczniowie odebrali w siedzibie Miejskiej Straży w Lesznie, która była organizatorem konkursu.

• EduLaw

• Klasy siódme uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. W ramach projektu "EduLaw" uczniowie mieli okazję poznać podstawy prawa i łaciny oraz sprawdzić zdobytą wiedzę podczas gry przygotowanej przez prowadzące wśród, których znalazła się nasza absolwentka Zuzanna Lisiecka.

• GoScience

• W minionym tygodniu odbyły się w naszej szkole zajęcia prowadzone przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. W ramach projektu "GoScience" uczniowie naszej szkoły mieli okazję oglądać eksperymenty fizyczne oraz chemiczne. Niezmiernie miło było nam gościć w roli prowadzącego jednego z naszych absolwentów Jakuba Juskowiaka.

• Sałatka owocowa na matematyce

• Uczniowie klasy 5b podczas lekcji matematyki pracowali metodą projektu. Mieli za zadanie przygotować wymyśloną przez siebię sałatkę owocową. W tym celu musieli zaplanować jakie owoce chcą wykorzystać, sprawdzić ich cenę, policzyć koszt oraz narysować swoją sałatkę i nadać jej kreatywną nazwę. Uczniowie podczas zajęć doskonalili umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy matematycznej.

• MASTERCHEF KIDS

• Na dzisiejszej lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 6a w praktyce wykorzystywali swoje cooking skills.
            Wcześniej każda z grup otrzymała a shopping list with food products. Na lekcji, zgodnie z cooking instructions, należało przygotować prosty przepis. A były to: cheese 🧀 and ham 🥩sandwiches,  peanut butter sandwiches 🥪, banana milkshake 🍌, strawberry coctail 🍓, fruit salad 🥗.
            Chyba wszystkim smakowało, bo  zniknęło w szybkim tempie.
            🍽🍽🍽🍽🍽
            Enjoy!

• Aktywni Błękitni

• W ramach programu Aktywni Błękitni 26.03.2024r. klasa 4b uczestniczyła w zajęciach nad Zalewem w Rydzynie. Zajęcia miały na celu przybliżenie podstawowych informacji oraz zasad działania zbiornika. Uczniowie dowiedzieli się jakie funkcje pełni dla lokalnej społeczności, mieli również okazję odczytać poziom wody z łaty wodowskazowej, a także poznali działanie budowli upustowej. Z dobrymi humorami wróciliśmy do szkoły.

• Jak prawidłowo segregujemy odpady?

• Uczniowie z klasy 4a wzięli udział w warsztatach na temat  " Jak prawidłowo segregujemy odpady?". Na zajęciach dzieci uczyły się prawidłowej segregacji śmieci, w czym pomagała im Drużyna Segregolandii. Dowiedzieli się także co to recykling i co powstaje z przetworzonych odpadów.

• Dzień Patrona w Dziesiątce

• W tym roku szkolnym świętowaliśmy Dzień Patrona w innej formie niż poprzednio. Klasy młodsze wyruszyły sympatycznym, biało-żółtym pochodem pod pomnik Jana Pawła II, śpiewając, machając do przechodniów flagami i serduszkami. Klasy starsze natomiast wzięły udział w grze terenowej. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali różne zadania, bo na zwycięzców czekały lodowe niespodzianki. To był bardzo miły dzień.

• Mistrzowie ortografii klas III

• W naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas III. Organizatorkami były p. Anna Mocek i p. Ewa Kasprzyk - Nijaka. Tekst dyktanda o niezwykłej bibliotece zawierał wiele trudnych słów. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pisownią wyrazów, takich jak: niedołężny żółw, ruda wiewiórka, żółto - brązowa żyrafa, czy jasnoróżowy hipopotam. Zwycięzcami zostali: I miejsce - Maria Leśniak (3b) II miejsce - Jessica Dolatowska (3b) III miejsce - Anna Dopierała (3a) IV miejsce - Oxana Sołtysik (3a)

Gratulujemy!