• Dzień Kobiet w kl. 1b

• Pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach z wyrobu mydełek. Uczniowie samodzielnie przygotowali bazę do wyrobu mydła, wybrali zapach oraz jego kształt. To było emocjonujące spotkanie, gdyż własnoręcznie wykonane mydełko to nasz pomysł na upominek z okazji Dnia Kobiet.

Tyle wrażeń tylko pod opieką wychowawczyni p. Ewy Kasprzyk - Nijakiej, współpracy z KreoPlaneta oraz niezastąpionych Rodziców.

• Spotkanie z Prezydentem Miasta Leszna

• Dnia  6 marca 23r. nasza szkołę odwiedził Pan Prezydent Łukasz Borowiak.  Spotkanie odbyło się na zaproszenie młodzieży w ramach lekcji WOSu, której tematem była praca samorządu i prezydenta miasta. Zgromadzeni uczniowie  bardzo chcieli dowiedzieć się  jakie zadania realizuje gmina.  Czym zajmuje się prezydent miasta, oraz  w jaki sposób organizuje pracę własnego urzędu i jak często spotyka się z politykami. Wśród wielu pytań pojawiły się także takie, w których prezydent udzielił informacji na temat przebiegu i sposobów współpracy z Radą Miasta.Padły pytania również o finanse, czyli o budżet obywatelski i wolontariat. Prezydent z dużą cierpliwością odpowiadał na pytania młodzieży i dzielił się z nimi swoim niezaprzeczalnym doświadczeniem, jako polityk.Przedstawił dużo ciekawostek dotyczących pełnionej funkcji w mieści i wiele innych, nie omijając osobistych, tych z życia prywatnego.Była to nietypowa lekcja o samorządzie.  Informacje i wiadomości wyłącznie z pierwszej ręki.  Nie zawsze zdarza się możliwość bezpośredniego kontaktu z włodarzem miasta.   Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi, że osobiście zaszczycił nas swoją obecnością i tym samym nadał naszym zajęciom zupełnie inny, nowy wymiar.Na zawsze ta lekcja pozostanie w naszej pamięci.

• Projektowa lekcja języka angielskiego

• Uczniowie klasy 4c pracowali nad projektem o nazwie "A day in my life", w którym ilustrowali i opisywali jeden dzień ze swojego życia. Na forum prezentowali swoje prace kolegom i koleżankom z klasy.

• Wędrówka po przygodę

• Pewnego dnia uczniowie 4a poznali kolejnego  robota Photona- Stefana, z którym od razu się zaprzyjaźnili. Wspólnie przeżyli wiele pasjonujących i zapierających dech w piersiach przygód. Ich perypetie były zaskakujące: pomagali Photonowi w poruszaniu się, wyznaczali trasę wędrówki, aby uzyskać pożywienie, studiowali zaklęcia, a nawet dokarmiali go i  głaskali okazując wsparcie i sympatie.  Wspólna wyprawa trwa nadal niosąc za sobą wiele różnych atrakcji oto kilka z nich.

Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu #Laboratoria Przyszlosci i #Laboratoria Przyszłości.