• Mistrzowie kodowania z kl. IIb

• Drugoklasiści kolejny rok rozwijają swoje umiejętności z zakresu kodowania na zajęciach dodatkowych w naszej szkole. Podczas tematycznych spotkań ph. "Kodowanie na dywanie" wykorzystywane jest szkolne wyposażenie. Są to m.in. roboty VEX, czy Photon. Jednak dzisiaj (17.10) uczniowie klasy II b podjęli kolejne wyzwanie. Biorąc udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Lesznie, pracowali z robotami Ozbot i Mind. Z wszystkimi zadaniami poradzili sobie rewelacyjnie.

• Konkurs Religijny

• 16 października w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki Konkursu Religijnego „Przyjaźń między Papieżem Janem Pawłem II a Ks. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim”.

W Konkursie wzięli udział uczniowie trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 10 im. Św. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 9 im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Stanisława Leszczyńskiego.

Prace uczniów w kategorii klas I-III to prace malarskie lub rysunki przedstawiające przyjaźń Kardynała i Papieża, w kategorii klas 4-6: zakładki z wizerunkami lub cytatami Kard. Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Uczniowie klas 7-8 przygotowali prezentacje multimedialne pt. ” Przez Maryję do Jezusa w świetle życia Ks. Kardynała Wyszyńskiego i Papieża Jana Pawła II”.

Wszystkie prace były piękne, ciekawe i pomysłowe. Gratulujemy uczestnikom konkursu, a szczególnie nagrodzonym.

Nagrodzeni zostali:

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII KLAS 7-8

EMILIA DROZDOWSKA SP 10

• Podziel się kurtką, czapką i szalikiem- II edycja

• 16 października odbyła się zbiórka ciepłych ubrań. Nasza szkoła wzięła udział w drugiej edycji akcji „Podziel się kurtką, czapką i szalikiem”. Zebrane rzeczy zostały przekazane do Leszczyńskiego Banku Żywności gdzie będą rozdane potrzebującym.

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie:)

• ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

• Uczniowie klasy 4a wykonali kartki z życzeniami z okazji Dnia Nauczyciela.
            Zajęcia przeprowadzono z wykorzystaniem sprzętu z programu
            #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości.

• "Noc zawodowców"

• Niedawno w Zespole Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie  odbyła się Noc Zawodowców. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą szkół technicznych i zawodowych.  Mieli także możliwość spotkań i rozmów z pracodawcami oraz rzemieślnikami. Niedługo wybór szkoły – takie spotkania pomagają w przemyśleniu „co dalej”?  Nie mogło zabraknąć ucznió z naszej szkoły.

• Dzień Bezpiecznego Komputera z II b

• Uczniowie klasy II b przypominają o zagrożeniach, na jakie możemy napotkać korzystając z internetu. Obchodzony dzisiaj (12.10) Dzień Bezpiecznego Komputera stał się okazją do podnoszenia świadomości o cyberbezpieczeństwie.

• Dzień Gier Planszowych

• Integracja, współpraca, rywalizacja i mnóstwo radości. Tak można opisać dzisiejsze (10.10) przerwy w naszej szkole. To wszystko za sprawą Dnia Gier Planszowych, które zorganizował Samorząd Uczniowski. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Zebrana karma dla zwierząt, która była biletem wstępu do naszej sali planszówek, zostanie przekazana do Schroniska w Henrykowie.

• Festiwal Technologii

• W sobotę (6.10.) w naszej szkole odbył się Festiwal Technologii ph. "Podróże z Dziesiątką". Odbiorcami wydarzenia byli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także mieszkańcy Leszna. Uczestnicy mieli niesamowitą okazję obejrzeć budynek "Dziesiątki" po remoncie oraz poznać bogatą bazę wyposażenia. W nowoczesnym budynku, chcieliśmy podzielić się nowoczesnymi technologiami, z których korzystamy na co dzień.

Poruszając się po terenie szkoły, zgodnie z otrzymaną mapą, na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Wybór środku transportu dzięki robotom VEX, podróż w przestworzach dzięki okularom, przypomnienie znanych miejsc poprzez pracę z robotami Photon oraz odkrywanie świata pod mikroskopem. Zadbano także o pamiątki, które z każdej podróży przywieźć trzeba. Były to samodzielnie wykonane elementy za pomocą długopisów 3D oraz drukarki 3D.

• Roboty VEX na języku niemieckim

• Wykorzystując roboty VEX uczniowie klas 6 rywalizowali w grupach odpowiadając na pytania w języku niemieckim. Zabawa i nauka w jednym!!! Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu #Laboratoria Przyszłości

• ROBOTYKA w klasach 4

• Pierwszy miesiąc pracy na zajęciach z robotyki za nami. Uczniowie z klasy 4 uczyli się składać roboty, które następnie wprowadzali w ruch. Zorganizowaliśmy wyścigi robotów, emocje były ogromne.

• Międzynarodowy Dzień Sportu Szkolnego

• Dnia 29.09.2023r w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy  Międzynarodowy Dzień Sportu Szkolnego. Były gry rekreacyjne, joga, zabawy z piłką i tańce. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Endorfiny tego dnia sięgały zenitu. Z dobrymi humorami zakończyliśmy ten dzień :) Poniżej znajduję się link do filmu, który przedstawia naszą świetną zabawę.

=> Międzynarodowy Dzień Sportu Szkolnego <=

• ROBOTY NA HISTORII

• Na lekcjach historii w klasach 5a i 6a zagościły dziś roboty VEX. Młodsi uczniowie rywalizowali w grupach, programując swoje roboty i odpowiadając na pytania dotyczące starożytnej Grecji. Starsi natomiast w ten sposób powtarzali wiadomości przed sprawdzianem dotyczącym wielkich odkryć geograficznych oraz reformacji i kontrreformacji. Nauka została więc połączona z dobrą zabawą. Zajęcia odbyły się dzięki zakupionemu sprzętowi z programu: #LaboratoriaPrzyszlosci / #LaboratoriaPrzyszłości.

• Super Chłopak "Dziesiątki"

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się kolejna akcja. Tym razem szukaliśmy Super Chłopaka wśród naszych uczniów. Pomysł zabawy powstał oczywiście z chęci uczczenia Dnia Chłopaka. Zapraszamy do fotogalerii, aby poznać chociaż niektórych Super Chłopaków z "Dziesiątki". Dosłownie wszyscy zdobyli medale "Super Chłopaka", które przygotowane zostały przez damską cześć grona uczniowskiego.