Uczniowie kl. VI a uczcili święto kolegów, biorąc udział w klasowych rozgrywkach w kręgle. Kibicowanie było bardzo głośne i zawzięte, a humory wszystkim dopisywały, niezależnie od liczby zbitych kręgli.
Dzień Chłopaka w kl. VIa
Dzień Chłopaka w kl. III b
Chłopcy z kl. III b otrzymali od swoich koleżanek drobne upominki i życzenia z okazji Dnia Chłopaka.
Apel porządkowy
- 6
30 września odbył się pierwszy apel porządkowy w nowym roku szkolnym. Wyróżnieni uczniowie z klas I-VIII otrzymali tytuł "Uczeń Miesiąca".
Dzień Głośnego Czytania
- 6
Dzisiaj w naszej szkole wielkie czytanie z okazji Dnia Głośnego Czytania. Uczennice z kl. VII b Ewa, Zosia i Wiktoria czytały młodszym kolegom i koleżankom.
Dzień Chłopaka w kl. V a i V b
Dzień Chłopaka w klasie Va i Vb - "Popołudnie filmowe"
Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
18 września 2019 roku uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w intencji uczniów i pracowników naszej szkoły z okazji peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii św. Jana Chrzciciela. Oddaliśmy Matce Bożej wszystkie sprawy uczniowskie i dotyczące pracy naszej szkoły. Dla wielu było to ogromne duchowe przeżycie.
Zajęcia z robotyki
Uczniowie klas V na zajęciach z robotyki zbudowali i zaprogramowali wiartak.
Majsterkowo w Castoramie
W tym tygodniu uczniowie z klasy 4a zdobywali umiejętności z zakresu majsterkowania. Od tej pory wiedza jak posługiwać się młotkiem, do czego służy imadło oraz co to jest skrzynka uciosowa. Uczniom udało się zbudować wspaniałe domki- skarbonki. Panie prowadzące zajęcia w Castoramie przygotowały także zajęcia z ekologii- możemy być dumni- dzieci wiedzą co oznacza ochrona przyrody.
SUKCES RAFAŁA
Uczeń klasy VII b Rafał Potoczny zajął II miejsce w kategorii Młodzik w Indywidualnym Pucharze Polski Żaków i Młodzików w Speedrowerze. Gratulujemy.
Dzień Kropki
- 29
W piątek (13 września) obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Podczas święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności, do wspólnej zabawy zaproszono uczniów klas I. Organizatorki, p. Barbara Kowalczyk – Raczyńska i p. Ewa Kasprzyk – Nijaka, przygotowały stanowiska z zadaniami, w których główną rolę odgrywała tytułowa kropka. Najmłodsi wykazali się wielką pomysłowością, bawiąc się przy tym radośnie.
Aktywne Obywatelskie Leszno
- 6
W sobotę 14 września obok Stadionu im. Alfreda Smoczyka odbyła się kolejna edycja Aktywnego Obywatelskiego Leszna, festiwalu organizacji pozarządowych. Wzięło w nim udział około 200 firm. Nasza szkoła również miała swoje kolorowe stanowisko.
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online
Kompendium Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online adresowane jest m.in. do rodziców i dotyczy najbardziej aktualnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci online i ma na celu usystematyzowanie najnowszej wiedzy dotyczącej aktywności dzieci i młodzieży w internecie. Czytelnik znajdzie w nim diagnozę zjawisk społecznych zachodzących w sieci, analizę sytuacji ryzykownych, ze szczególnym uwzględnieniem ich przyczyn i sposobów zapobiegania zagrożeniom.
CZYTAJMY DZIECIOM!
CZYTANIE DZIECIOM
-
Buduje mocną więź między dorosłym a dzieckiem
-
Uczy wartości moralnych
-
Chroni przed uzależnieniem od telewizji i komputera
-
Wzbogaca słownictwo
-
Przynosi ogromną wiedzę ogólną
-
Kształtuje nawyk czytania na całe życie
-
Stymuluje rozwój emocjonalny, rozwija wrażliwość i empatię
-
Niezwykle pobudza rozwój mózgu
-
Uczy myślenia, pomaga w zrozumieniu ludzi i świata
-
Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka
DLATEGO CZYTAJMY DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE CODZIENNIE!!!
-
Aktywne Obywatelskie Leszno
Serdecznie zapraszamy
do udziału w
Wielkim Festynie Aktywności,
który odbędzie się
w sobotę 14 września br.
w godzinach od 11-15
na Alei Gwiazd Żużla
przy Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.
Wydarzenie to ma charakter rodzinnego pikniku i największego święta NGO. Jego celem jest promocja podmiotów zaangażowanych społecznie oraz różnych przejawów aktywności społecznej wśród mieszkańców Leszna.
Podczas Festynu odbędą się występy artystyczne, targi, pokazy i turnieje sportowe, konkursy, zajęcia z rękodzieła, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty aktywizujące mieszkańców, itp. Nasza szkoła również będzie obecna podczas festynu.
Ponadto: Dzień Otwartych Koszar, Przedszkole pod Chmurką; pokazy grupy rekonstrukcyjnej Smoki Sigurda; zwiedzanie miasta autobusem marki AUTOSAN ( 20 minutowe wycieczki przygotowane przez Młodzieżową Radę Miasta Leszna ); akcja „Pozarządowa Kropla Krwi”; bezpłatne dmuchane zamki i stoiska gastronomiczne, w tym ze zdrową żywnością; liczne konkursy, zabawy i niespodzianki z nagrodami.
Pojawi się także stoisko „Leszno wolne od plastiku”, na którym w zamian za przyniesione plastikowe butelki będzie można otrzymać sadzonkę rośliny nadającej się do posadzenia zarówno na balkonie jak i w ogrodzie. Warunkiem otrzymania rośliny jest dostarczenie co najmniej 20 czystych i zgniecionych butelek typu PET, a każdy z mieszkańców będzie mógł otrzymać jednorazowo maksymalnie 3 rośliny. Na kampanię „Plastik oddajesz, sadzonkę dostajesz!” przeznaczonych będzie w sumie 300 sadzonek.
Powrót Króla
- 2
7 września 2019 r. wzięliśmy udział w imprezie miejskiej Powrót Króla.
Doświadczenia w klasie II c
Kryształki soli oczami uczniów klasy 2 c
Dnia 9.09.2019 r. przyniesli pomoce do przeprowadzenia doświadczenia - krystalizacja soli. Po uzyskaniu roztworu nasyconego, odstawili słoiki i czekają na efekt końcowy eksperymentu.
Wycieczka VIa i VIb do Krasiejowa
Dnia 9 września klasa VIa i VIb uczestniczyły w wycieczce do Jura Park Krasiejów- Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Wyjazd był jednodniowy ale obfitował w liczne atrakcje znajdujące się na terenie tego parku. Najpierw ścieżka edukacyjna, przy której ustawiono 200 modeli dinozaurów naturalnej wielkości, następnie pawilon paleontologiczny z przeszkloną podłogą gdzie podziwiać można czynne stanowisko paleontologiczne. Kolejnym punktem na naszej mapie atrakcji to Prehistoryczne Oceanarium i Tunel Czasu, w którym mogliśmy się cofnąć do początków Ziemi i zobaczyć najstarsze formy życia. W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka przeżyliśmy podróż kosmiczną, a następnie dotarliśmy do Wehikułu czasu, w którym przenieśliśmy się miliony lat wstecz. Na koniec naszej wycieczki byliśmy w Kinie Emocji Cinema 5D. To był bardzo udany dzień mimo nie najlepszej pogody. Wróciliśmy bardzo zadowoleni.
Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Osiem nowel polskich na ósme Narodowe Czytanie:
- Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
- Dym – Maria Konopnicka
- Katarynka – Bolesław Prus
- Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
- Orka – Władysław Stanisław Reymont
- Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
- Sachem – Henryk Sienkiewicz
- Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Uczniowie klasy V a wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie " Katarynki" Bolesława Prusa w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Lesznie.
BEZPŁATNA NAUKA GRY W SQUASH'A ORAZ TENISA DLA DZIECI
Klub Sportowy Sporting rozpoczął
pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna Pana Łukasza Borowiaka
dwa programy dla dzieci i młodzieży:
-
PROJEKT 1000 DZIECI GRA W TENISA skierowany do uczniów klas 1-3
-
PROJEKT JUNIOR SQUASH dla dzieci z klas 4 i 5.
Projekty te zakładają wstępną naukę gry w tenisa lub squash'a w zależności od grupy wiekowej. Przez pełny miesiąc Klub Tenisowy Sporting udostępnia nieodpłatnie wszystkie korty tenisowe, na których nieodpłatnie będą nauczać podstaw tenisa lub gry w squash'a wykwalifikowani trenerzy.
Celem projektów jest zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży miłości do tenisa oraz squash'a.
Dla dzieci z klas 1-3, które najlepiej radziły sobie w grze w tenisa zostały przewidziane bezpłatne roczne udziały w Akademii pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego.
Należy dodać, że na specjalne zaproszenie do naszego miasta przyjedzie coach Salwador Sosa (trener takich gwiazd jak Djokovic, Wawrinka, Ljubicic, Fognini).
Serdecznie zapraszamy do udziału w Projektach.
Zapisy do projektów odbędą się
na pierwszym spotkaniu z wychowawcami klas.
-
LESZCZYŃSKI ULICZNY FESTIWAL ARTYSTYCZNY
Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w pierwszym Leszczyńskim Ulicznym Festiwalu Artystycznym (LUFA), który odbędzie się w dniach od 4 do 7 września. W trakcie czterech dni mieszkańcy Leszna wspólnie z artystami będą współtworzyć sztukę. Podczas festiwalu przewidziane jest:
-
wspólne malowanie bramy i bruku
-
stworzenie największego pleneru malarskiego
-
wspólny taniec na deptaku
-
robienie makramy lub lasu w słoiku
-
malowanie w rytm muzyki
-
widowisko na wodzie
-
śpiewanie z ponad dziesięcioma formacjami muzycznymi.
LUFA opanuje m.in. ulicę Słowiańską, ul. Wolności i Bracką, ul. Wąską, ul. Leszczyńskich, ul. Dąbrowskiego i Plac Kościuszki
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
-
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie