• REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

•

Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły w związku z tym obowiązują na niej takie same reguły zachowania jak podczas lekcji. Dotyczy to również punktowego systemu oceniania zachowania dla klas 4 – 8, co oznacza, że uczniowie przebywający w świetlicy mogą otrzymywać zarówno punkty dodatnie jak i punkty ujemne.

1. Do świetlicy może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
          2. Wchodząc do świetlicy każdy uczeń zgłasza wychowawcy swoje przybycie.
          3. Informujemy nauczyciela o każdym wyjściu ze świetlicy.
          4. Po przyjściu do świetlicy tornister, plecak zostawiamy w wyznaczonym miejscu, a kurtki powieszamy do szatni korzystając z co drugiego wieszaka.
          5. Używamy zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam.
          6. Szanujemy innych, nikomu nie dokuczamy, nie używamy wulgarnych słów.
          7. Aktywnie uczestniczymy w zajęciach, zabawach i imprezach świetlicowych.
          8. Nie przeszkadzamy wychowawcy w prowadzeniu zajęć, zajęcia ruchowe prowadzone są na otwartej przestrzeni.
          9. Słuchamy uważnie próśb i poleceń nauczyciela – staramy się je jak najlepiej wykonywać.
          10. Staramy się cicho pracować oraz bawić.
          11. Bawimy się i pracujemy w sposób bezpieczny dla siebie i innych.
          12. Korzystamy z własnych przyborów rysunkowych.
          13. Szanujemy zabawki, gry i inny sprzęt.
          14. Dbamy o porządek w sali. Zawsze po sobie sprzątamy.
          15. Nie używamy telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych bez zgody nauczyciela.
          16. Dbamy o higienę osobistą, często myjemy ręce: po przyjściu do szkoły, przed posiłkiem, gdy skorzystamy z toalety oraz po powrocie z boiska. Osłaniamy twarz łokciem podczas kichania lub kaszlu. Unikamy dotykania oczu, nosa i ust.
          17. Dezynfekujemy ręce pod nadzorem nauczyciela.
          18. Za szkody powstałe z winy dziecka odpowiedzialność materialną ponoszą jego rodzice lub prawni opiekunowie.
          19.  Uczniowie są obierani ze świetlicy przez rodzica lub osobę upoważnioną, którzy oczekują na dziecko przed szkołą. Odbiór uczniów następuje o pełnych godzinach (1300, 1400, 1500, 1600, 1630) – zgodnie z kartą zapisu. W wyjątkowych przypadkach kontakt telefoniczny: 65 520 40 08 wew. 32.
          20.  Za rzeczy przynoszone do świetlicy odpowiedzialność ponoszą uczniowie.