Po ośmiu latach wspólnej szkolnej przygody pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Uroczyste zakończenie było pełne wspomnień i wzruszających momentów. Życzymy dlaszych sukcesów i powodzenia.
Aktualności
Żegnamy Ómoklasistów
- 12
Wycieczka do Torunia klas 5 a i 5 b
- 11
Wycieczka klas 4 do Wrocławia
Klasy czwarte rozpoczęły ostatni tydzień roku szkolnego bardzo intensywnie – wycieczką do Wrocławia. Atrakcji było naprawdę mnóstwo!
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Na miejscu mieliśmy okazję z bliska obejrzeć pierwszy batyskaf oraz zobaczyć, jak wyglądają ryby żyjące w najgłębszych czeluściach oceanów. Poznaliśmy również wiele ciekawych wynalazków związanych z wodą i jej znaczeniem w życiu człowieka.
Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Odrze. Dopłynęliśmy nim do Ostrowa Tumskiego, skąd pieszo udaliśmy się do MovieGate – niezwykłego muzeum światowego kina we Wrocławiu. Tam czekała na nas wyjątkowa niespodzianka – pokaz Szalonego Naukowca z wykorzystaniem ciekłego azotu. Mogliśmy nie tylko obserwować fascynujące eksperymenty, ale także dotknąć lodowatej substancji i spróbować chrupek zanurzonych w niezwykle niskiej temperaturze.
Po tylu emocjonujących atrakcjach przyszedł czas na spacer po malowniczym wrocławskim rynku, który zachwycił nas swoją architekturą i wyjątkową atmosferą.
Bogatsi o nową wiedzę, ciekawe doświadczenia i mnóstwo wspólnych wspomnień, szczęśliwi, choć trochę zmęczeni, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do Leszna.
Wycieczka była niezwykle ciekawa i pełna niezapomnianych wrażeń. To był dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci i z pewnością będzie jednym z najmilej wspominanych momentów kończącego się roku szkolnego.
37
"Słodkiego miłego życia"...
Uczniowie z klasy 6b zakończyli wspólne zmagania w klasie szóstej, słodkim akcentem.
Po wielu trudach, wyzwaniach i ciężkiej pracy, przyszedł czas na refleksję i plany na kolejny rok nauki.
Jak głosi stare polskie przysłowie, "Co dwa desery, to nie jeden", wszystkim było wesoło oraz smacznie i gorąco...
Sommerferien w klasie 6a
Choć do wakacji zostało jeszcze kilka dni, na lekcjach języka niemieckiego zapanował już w pełni letni klimat! Uczniowie podsumowali ostatni dział tematyczny, tworząc kolorowe plakaty i opisując swoje Traumsommerferien - czyli absolutnie wymarzone wakacje bez żadnych ograniczeń!
LECKER, LECKER…
Uczniowie klasy 5a i 5b na lekcjach języka niemieckiego wykazali się kreatywnością i własnoręcznie stworzyli kolorowe Lapbooki o tematyce jedzenia. W ich pracach królują nie tylko apetyczne rysunki, ale przede wszystkim solidna dawka praktycznej wiedzy.
Sukces Kacpra z klasy 1a
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Kacper Kasperski, wraz z drużyną APR Lampart Leszno odniósł sukces sportowy podczas turnieju Wrocław Summer Cup 2026. Po dwóch dniach pełnych emocji i sportowej rywalizacji drużyna wywalczyła 3. miejsce.
Gratulujemy Kacprowi oraz jego kolegom z drużyny wspaniałego wyniku, zaangażowania i sportowej postawy. Życzymy kolejnych sukcesów na piłkarskich boiskach! ⚽🥉🏆
EDUKACJA Z WOJSKIEM
W poniedziałek 15.06.26 klasa 6a wzięła udział w zajęciach "Edukacja z wojskiem". Program ten wpływa na postawy młodzieży w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa, odpowiedzialności obywatelskiej oraz obronności państwa.
Były też zajęcia praktyczne oraz możliwość spróbowania żołnierskiej porcji żywieniowej ( suchary, batony energetyczne oraz liofilizowane owoce). Niektórym nawet smakowało bo prosili o dokładkę 😋😉.
Był to bardzo ciekawie spędzony czas.5
Klasa 1b z Akademią Bezpiecznego Puchatka
Z radością informujemy, że uczniowie z klasy 1b ukończyli Akademię Bezpiecznego Puchatka. To ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana dla uczniów klas pierwszych. To program wspierający bezpieczeństwo dzieci organizowany przez markę Kubuś. Nauczycielem realizującym program w naszej szkole była p. Ewa Kasprzyk - Nijaka. Pierwszoklasiści zdobyli odznaki, realizując zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa: w szkole, na drodze, w domu, w internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas odpoczynku oraz finansowego.
MISTRZOWIE JĘZYKA CZYLI 'LANGUAGE CHALLENGE'
W kolejnej edycji 'Mistrzów języka' prezentujemy filmiki przygotowane przez uczennice klasy 8a.
Popatrzcie i posłuchajcie: Zosia Dolata, Rozalia Mosiek, Zosia Markowska oraz Marysia Wojciechowska.==> Zosia Markowska <==
WYCIECZKA KLAS 6A ORAZ 6B
We wtorek 09.06.26 klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Przystanek nr 1 to HYDROPOLIS - interaktywne muzeum wody. Dalej, udział w warsztatach "Ale burza" gdzie teoria łączyła praktykę. Samodzielnie przeprowadzane eksperymenty wyjaśniały skomplikowane procesy zachodzące w atmosferze. Budowaliśmy także układ elektryczny. Następnie Stary Rynek i szlak wrocławskich krasnali. W grze terenowej zwyciężyła grupa, która odszukała 60 z 63 figurek krasnali. Brawo!
Na koniec obowiązkowa wizyta w restauracji McDonald's oraz czas na pamiątki. Lekki deszczyk nie zepsuł nam zabawy i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.2
Nasi laureaci
Dnia 10 czerwca w ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Matematycznym, gdzie nasi uczniowie udowodnili, że potrafią zagiąć nawet czasoprzestrzeń! Wśród tak zaszczytnego grona laureatów znaleźli się reprezentanci naszej szkoły: Marcel Lemański, który zdobył III miejsce na poziomie klas VI, oraz Wojciech Kaczmarek, także III miejsce wśród uczniów kl. VII. Emocje w ratuszu rosły wykładniczo, a duma naszych nauczycieli była wprost proporcjonalna do sukcesu chłopaków. Marcel i Wojciech pokazali, że logiczne myślenie to ich supermoc, a matematyka nie ma dla nich żadnych granic - nawet tych w nieskończoności!
Wielkie gratulacje dla naszych młodych mistrzów cyfr i ułamków!
Pierwszoklasiści z wizytą na wsi
Wizyta w agroturystyce "Sielski Zakątek" w Tworzankach to był doskonały pomysł na ucieczkę od miejskiego zgiełku. Dla uczniów z klasy 1a oraz 1b było to źródło czystej radości, gdzie poprzez kontakt z naturą i zwierzętami, mogli zdobyć nowe doświadczenia oraz niezapomniane wspomnienia.
Dzień Dziecka
"Dziś moje super święto. Mam doskonały plan. I mogę robić wszystko to, na co ochotę mam." - słowa piosenki stały się wstępem do podjętych działań w naszym zespole. Uczniowie z klasy 1b swoje pomysły zilustrowali nie na różowych, ale równie niezwykłych okularach. Radosnego Dnia Dziecka!
Z WIZYTĄ W MUZEUM
We wtorek klasa 6a wybrała się do Muzeum Okręgowego w Lesznie. Wizyta oraz spacer z przewodnikiem były nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie "Tropiciele historii".
Dziękujemy Julii, Oli i Zosi bo to było ich zwycięstwo!1
Sukces w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Powietrze, Wiatr, Energia, Życie”
Z ogromną radością informujemy, że nasze uczennice: - Maria Hałas 3b - Agata Sierocińca 3b - Oliwia Ślusarek 4b - Amelia Tylińska 4b - Anna Dopierała 5a - Maria Jankowska 5a Zdobyły 1 miejsce w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Powietrze - Wiatr, Energia, Życie” organizowanym przez Szkołę Podstawowową nr 5. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność orazh wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!
29.05.26 🇬🇧B🇬🇧R🇬🇧I🇬🇧T🇬🇧I🇬🇧S🇬🇧H D🇬🇧A🇬🇧Y🇬🇧
- Dziś było trochę inaczej...Na lekcjach języka angielskiego, a nawet niemieckiego obchodziliśmy Dzień Brytyjski. Były prezentacje 👩🏫i quizy ❓ z kultury brytyjskiej. Można było zagrać w mini darts 🎯, scrabble, tic-tac-toe ❌⭕️oraz puzzles🧩. Były też kolorowanki, wykreślanki, rysowanie według instrukcji, etc.Było spotkanie z wolontariuszkami z fundacji CAT. Rosa oraz Alissa opowiadały o swoich krajach oraz zaletach działania w wolontariacie.Did you have fun?4
Zamieszanie w krainie bajek
Pasowanie pierwszaków na czytelników odbyło się w krainie bajek, w której zapanowało ogromne zamieszanie. Jaś i Małgosia spotkali Czerwonego Kapturka, a Baba Jaga została babcią. Wszystko jednak dobrze się skończyło za sprawą Władcy Bajek.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
"Podróż to również czytanie - mądrość- siła" pod takim hasłem przebiegał w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Podróżowaliśmy po różnych kontynentach z bohaterami książki Grzegorza Kasdepke " Z piaskownicy w świat". Odwiedziliśmy Egipt, Indie, Brazylię, USA i Australię gdzie wspónie z tubylcami bawilismy się.
Konkurs czytelniczo-plastyczny
W maju odbył się szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny dla kl.4-7. Uczniowie kl. 4-6 projektowali okładkę książki, natomiast uczniowie kl. 7 wykonywali plakat promujący czytelnictwo. Laureatami konkursu zostali:
kl. 4 - I miejsce - Oliwia Ślusare kl. 4 b
II miejsce - Amelia Klak kl. 4 a
Wyróżnienia : Zofia Grabowska kl. 4 b
Barbara Grabowska kl. 4 b
kl. 5 - I miejsce - Zuzanna Żachowska kl. 5 a
II miejsce - Antoni Noszczyński kl. 5 b
kl. 6 - I miejsce - Zuzanna Goździewicz kl. 6 a
Wyróżnienie - Kuba Frąckowiak kl. 6 b
kl. 7 - I miejsce - Kacper Sierociński, Michał Gerszendorf, Kamil Zamojski kl. 7 a
GRATULUJEMY!
Archiwum Aktualności