Nauka języka angielskiego to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale także poznawanie kultury danego kraju.
Dzisiaj obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii.
Z tej okazji na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 2a, 6a, 6b oraz 8a mieli okazję wziąć udział w zajęciach z kulturoznawstwa o Irlandii. Rysowaliśmy leprechuana ( irlandzkiego skrzata) oraz graliśmy w grę planszową (quiz o Irlandii) z użyciem robotów Vex. Było też jedzonko 😏 w kolorze zielonym ( taka tradycja ) oraz upieczony specjalnie na tą okazję Irish Soda Bread z kminkiem i rodzynkami ( według oryginalnego przepisu) - był pyszny!
To był miły dzień. 😊😊😊
Zajęcia przeprowadzono przy użyciu sprzętu z #LaboratoriaPrzyszłosci.
Aktualności
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
- 5
Dzień Liczby Pi w naszej szkole
W poniedziałek w naszej szkole obchodziliśmy niezwykłe urodziny – urodziny liczby π, zwanej także ludolfiną. To wyjątkowe święto matematyki celebrujemy co roku, a jego celem jest pokazanie, że matematyka może być ciekawa i pełna zabawy.
W tym roku podczas przerw uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych matematycznych aktywnościach. Uczniowie klas młodszych rozwiązywali wykreślankę z hasłami matematycznymi. Natomiast uczniowie klas starszych (4–8) uczestniczyli w grze terenowej polegającej na odnalezieniu zadań matematycznych ukrytych w różnych częściach szkoły. Po ich rozwiązaniu zapisywali wyniki na karcie odpowiedzi, tworząc w ten sposób kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego nieskończonej liczby π.
Za udział w zabawie na uczestników czekały drobne niespodzianki. Był to dzień pełen matematycznych wyzwań, dobrej zabawy i pozytywnych emocji.
Spotkanie Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Miasta Leszna
Tym razem w Szkole Podstawowej nr 7, spotkaliśmy się w gronie młodych samorządowców. W towarzystwie Prezydenta Miasta Leszna Pana Grzegorza Rusieckiego, przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej oraz uczniów szkół podstawowych, pod lupę wzięliśmy bezpieczeństwo. Z bagażem nowych doświadczeń i spostrzeżeń, zaczynamy realizację kolejnych działań na rzecz naszej społeczności szkolnej.
Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2026
Już 21 marca rusza trening do Rowerowej Stolicy Polski 2026! Zachęcamy do dołączenia i trenowania dla Leszna!
Trening potrwa 2 miesiące i będzie rozgrzewką przed rywalizacją główną, która jak zawsze odbędzie się w czerwcu. Na czerwiec przygotujemy jak zwykle propozycje różnych aktywności, by wspólnie kręcić kilometry dla Leszna, a także nagrody dla indywidualnych uczestników oraz szkół za przejechane kilometry.
Jak można dołączyć? Wystarczy pobrać na telefon darmową aplikację Aktywne Miasta, a następnie wybrać w niej „Trening RSP dla miast” i wskazać miasto Leszno. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej grupy, z którą się identyfikujemy. Aplikację należy włączać przy każdym rozpoczęciu rowerowej przejażdżki. Ważne: jeśli zapiszesz się do treningu, automatycznie zostaniesz uczestnikiem czerwcowej rywalizacji RSP 2026.
Zachęcamy do kręcenia kilometrów dla Leszna! Zdobądźmy formę podczas treningu, a następnie walczmy razem o wysokie miejsce w czerwcowej rywalizacji!
Organizatorem lokalnym Rowerowej Stolicy Polski w Lesznie jest Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Leszna. Kontakt: tel. 65 537 36 84, mail: murbaniak@leszno.pl.
Leszczyńska Karta Mieszkańca
Szanowni Państwo
Program Leszczyńska Karta Mieszkańca umożliwia mieszkańcom nie tylko korzystanie z różnych ulg, zniżek oraz benefitów oferowanych przez miejskie instytucje i partnerów programu, ale również dołączenie do grona partnerów i oferowanie swoich usług posiadaczom Leszczyńskiej Karty Mieszkańca. Karta dostępna jest zarówno w formie tradycyjnej jak i elektronicznej i można z niej korzystać za pomocą aplikacji mobilnej.
Szczegółowe informacje na temat programu, zasad przystąpienia oraz dostępnych zniżek dostępne są na stronie internetowej programu Leszczyńskiej Karty Mieszkańca - https://lkm.leszno.pl/
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą programu i sprawdzenia możliwości skorzystania z dostępnych ulg.
Mistrzyni jest wśród nas
W dniu 11.03.2026 r. odbyła się XX edycja Miejskiego Konkursu Mistrz Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej nr 4 w Zaborowie. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice: Maria Hałas z klasy 3b oraz Aleksandra Dziadkowiak z klasy 6a. Dziewczynki mierzyły się z trudną poezją Stanisława Grochowiaka. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Z ogromną radością informujemy, że Maria Hałas zdobyła tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas 3, pokonując uczestników z pozostałych leszczyńskich szkół. Serdecznie gratulujemy uczestniczkom oraz życzymy dalszych sukcesów!
No hejt. Just LOVE!
Uczniowie kl. 7a, 7c i 8b wzięli udział w spektaklu No hejt. Just LOVE! poświęconemu walce z mową nienawiści. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na problem hejtu i pokazanie młodym ludziom, jak reagować na przemoc słowną – zarówno w internecie, jak i w codziennym życiu.
Dzień Kobiet
Męska część Samorządu Uczniowskiego stanęła na wysokości zadania. Potwierdzamy, zadbano o każdą kobietę w naszej szkole - te małe i duże. Przygotowano akcję "Z koroną będziesz pod ochroną!" oraz cebulki kwiatów z życzeniami. To był piękny dzień!
DZIEŃ KOBIET Z 'OMMM SZKOŁA JOGI'
W piątek klasy 6a i 6b, z okazji Dnia Kobiet, wzięły udział w warsztatach pod nazwą "MOC SPOKOJU". Joginka, pani Agnieszka Sakowicz, pokazała nam ćwiczenia oddechowe oraz wspierające koncentrację. W programie znalazła się też praktyka uważności oraz relaksacja. Z warsztatów każdy może wybrać i zastosować w życiu codziennym te umiejętności odprężenia, wyciszenia i zatrzymania, które są dla nas najlepsze.
3
Bezpieczne ferie, klasa 1b
Przygotowania do ferii zimowych zakończone. Uczniowie z klasy 1b wraz z wychowawczynią p. Ewą Kasprzyk - Nijaką, zrealizowali założenia ogólnopolskiego programu edukacyjnego MultiBezpieczeństwo. Cykl zajęć o bezpieczeństwie to idealny początek na udane ferie!
Wyjątkowi!
Dzisiaj obchodzimy Dzień Kochania Siebie, już jutro - Walentynki. Niezwykły moment, aby podziękować innym za ich obecność w naszym życiu. Niezwykły moment, aby pamiętać też o sobie. O wszystkich i o wszystko, zadbał Samorząd Uczniowski. Poczta walentynkowa oraz słodkie upominki z hasłem "Dziś zrób coś dla siebie" stały się wizytówką dnia w "Dziesiątce".
Jesteś wyjątkową częścią naszej społeczności!
Pamiętaj.
Igrzyska Olimpijskie na zajęciach wychowania fizycznego
Polscy sportowcy walczą na Igrzyskach Olimpijskich, a my na lekcjach bawimy się w sporty zimowe. Próbujemy swoich sił w skokach narciarskich, łyżwiarstwie, biegach narciarskich, curlingu i hokeju.
4
Bieg po pączka, klasa 1b
Jak zwyczaj nakazuje - pączki zjedzone. Jak rozum podpowiada - kalorie stracone. Wszystko dzięki niecodziennym zajęciom ruchowym ph. "Bieg po pączka" w klasie 1b.
„Pączki do rączki – mały gest, wielka pomoc”
Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej „Pączki do rączki”, organizowanej przez Stowarzyszenie Bumerang. To wyjątkowa inicjatywa, która łączy przyjemne z pożytecznym – pomaganie innym ze słodką tradycją.
Nasi uczniowie, kupując i zajadając się pysznymi pączkami, jednocześnie wspierają chore dzieci. Dochód z akcji przeznaczony jest na pomoc potrzebującym, dlatego każdy zjedzony pączek ma szczególne znaczenie.
Cieszymy się, że społeczność naszej szkoły po raz kolejny pokazała wielkie serca i chętnie włączyła się w to szlachetne przedsięwzięcie. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie i wsparcie!
Razem możemy więcej!
4
Zimowa matematyka w klasie 1b
Może mistrzowie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Mediolanie pierwsze kroki stawiali właśnie na lekcji matematyki? Z wiarą w sukcesy (nie tylko sportowe) swoich pierwszoklasistów, zimowe wyzwania przygotowała p. Ewa Kasprzyk - Nijaka. To była matematyka pełna ruchu, rywalizacji, tempa, współpracy i obliczeń - oczywiście. Potwierdzamy! Rośnie potencjał na kolejnych mistrzów.
Klasa 5a i 5b gotowała pierogi
Konkurs biblioteczny - Jan Brzechwa
Uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie bibliotecznym o twórczości Jana Brzechwy. Wiersze poety znane i te mniej znane stanowiły nie lada wyzwanie dla uczestników. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali:
Klasy I:
I miejsce równorzędne – Mateusz Golembka kl. 1 a
Lena Augustyńska kl. 1 b
II miejsce – Gabriela Witczak kl. 1 a
Wyróżnienie za oryginalność i kreatywność – Lena Banaszak kl. 1 b
Klasy II:
I miejsce – Arina Zhulynska kl. 2 a
II miejsce – Nadia Włodarczyk kl. 2 b
Klasy III:
I miejsce – Wiktoria Nowacka kl. 3 a
II miejsce – Patryk Bura kl. 3 a
Gratulujemy!
Karnawał w klasie 1b
Pierwszoklasiści rozpoczęli okres zabaw karnawałowych w naszej szkole. W niecodziennych przebraniach przybyli na balik karnawałowy. Uczniowie z chęcią wzięli udział w przygotowanych atrakcjach, m.in. w pokazie szalonego naukowca z KreoPlanety. Było mnóstwo wrażeń, zabawy i śmiechu!
Technika w praktyce-projekty AGD klas VI
W minionym czasie uczniowie klas szóstych podczas lekcji techniki projektowali i wykonywali modele sprzętu AGD, wykazując się dużą kreatywnością i pomysłowością. Tworzyli m.in. pralki z wirującymi bębnami, kuchenki mikrofalowe z obracającym się talerzem, kuchenki, piekarniki, lodówki ze światłem a nawet roboty sprzątające typu Roomba ze stacją. Uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat działania sprzętu, lecz rozwinęli umiejętności manualne, techniczne i prezentacyjne. Gratulujemy wszystkim wspaniałych pomysłów.
3
Jesteśmy na półmetku!
Jesteśmy na półmetku roku szkolnego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował przedsięwzięcie ph. "Dzień w kapciach". To był dzień zasłużonego odpoczynku!
Archiwum Aktualności