Strona główna
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 10 w Lesznie, nr konta: 81 1020 3088 0000 8502 0003 9644
POBIERZ ==> DEKLARACJA ZGŁOSZENIA UCZNIA NA OBIADY W SP10 <== POBIERZ
POBIERZ ==> WNIOSEK O ZARACHOWANIE NADPŁATY <== POBIERZ
ZAPROSZENIE Zapraszamy przyszłorocznych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na spotkanie w dniu
16 czerwca 2026 r. o godz. 16.30. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej.
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie
realizuje projekt "Specjalistyczne wsparcie w Ośrodku Interwencyjno-Readaptacyjnym",
w ramach którego osoby dorosłe, rodziny i dzieci mogą skorzystać z różnych form pomocy.
Zachęcamy do skorzystania z oferty w ośrodku, który znajduje się przy
ul. Niepodległości 27c.Więcej informacji pod numerem 65 529 98 65
„Muzyczne Horyzonty – Edukacyjny Cykl Spotkań z Kulturą” to projekt muzyczny skierowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego.
W ramach projektu odbywają się koncerty edukacyjne prowadzone przez zawodowych muzyków i prelegentów. Celem inicjatywy jest rozwijanie zainteresowania muzyką, poznawanie różnych gatunków muzycznych oraz zwiększanie dostępu dzieci do kultury.
Terminy koncertów:
26.05.2026 r. godz. 09:00–09:45
16.06.2026 r. godz. 10:00–10:45
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Organizatorem projektu jest Fundacja Edukacyjna Pro Musica.
Projekt został dofinansowany przez Miasto Leszno oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Telefony zaufania
Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomów osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych CAŁODOBOWYCH numerów pomocowych:
800 70 2222
Centrum Wsparcie dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka116 111
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży116 123
Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
Aktualności
Wycieczka klas 4 do Wrocławia
- 25.06.2026
Klasy czwarte rozpoczęły ostatni tydzień roku szkolnego bardzo intensywnie – wycieczką do Wrocławia. Atrakcji było naprawdę mnóstwo!
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Na miejscu mieliśmy okazję z bliska obejrzeć pierwszy batyskaf oraz zobaczyć, jak wyglądają ryby żyjące w najgłębszych czeluściach oceanów. Poznaliśmy również wiele ciekawych wynalazków związanych z wodą i jej znaczeniem w życiu człowieka.
- Wycieczka klas 4 do Wrocławia: Czytaj więcej
"Słodkiego miłego życia"...
- 25.06.2026
Uczniowie z klasy 6b zakończyli wspólne zmagania w klasie szóstej, słodkim akcentem.
Po wielu trudach, wyzwaniach i ciężkiej pracy, przyszedł czas na refleksję i plany na kolejny rok nauki.
Jak głosi stare polskie przysłowie, "Co dwa desery, to nie jeden", wszystkim było wesoło oraz smacznie i gorąco...- "Słodkiego miłego życia"...: Czytaj więcej
Sommerferien w klasie 6a
- 19.06.2026
Choć do wakacji zostało jeszcze kilka dni, na lekcjach języka niemieckiego zapanował już w pełni letni klimat! Uczniowie podsumowali ostatni dział tematyczny, tworząc kolorowe plakaty i opisując swoje Traumsommerferien - czyli absolutnie wymarzone wakacje bez żadnych ograniczeń!
- Sommerferien w klasie 6a: Czytaj więcej
LECKER, LECKER…
- 19.06.2026
Uczniowie klasy 5a i 5b na lekcjach języka niemieckiego wykazali się kreatywnością i własnoręcznie stworzyli kolorowe Lapbooki o tematyce jedzenia. W ich pracach królują nie tylko apetyczne rysunki, ale przede wszystkim solidna dawka praktycznej wiedzy.
- LECKER, LECKER…: Czytaj więcej
Sukces Kacpra z klasy 1a
- 16.06.2026
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Kacper Kasperski, wraz z drużyną APR Lampart Leszno odniósł sukces sportowy podczas turnieju Wrocław Summer Cup 2026. Po dwóch dniach pełnych emocji i sportowej rywalizacji drużyna wywalczyła 3. miejsce.
Gratulujemy Kacprowi oraz jego kolegom z drużyny wspaniałego wyniku, zaangażowania i sportowej postawy. Życzymy kolejnych sukcesów na piłkarskich boiskach! ⚽🥉🏆- Sukces Kacpra z klasy 1a: Czytaj więcej
EDUKACJA Z WOJSKIEM
- 15.06.2026
W poniedziałek 15.06.26 klasa 6a wzięła udział w zajęciach "Edukacja z wojskiem". Program ten wpływa na postawy młodzieży w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa, odpowiedzialności obywatelskiej oraz obronności państwa.
Były też zajęcia praktyczne oraz możliwość spróbowania żołnierskiej porcji żywieniowej ( suchary, batony energetyczne oraz liofilizowane owoce). Niektórym nawet smakowało bo prosili o dokładkę 😋😉.
Był to bardzo ciekawie spędzony czas.- EDUKACJA Z WOJSKIEM: Czytaj więcej
Klasa 1b z Akademią Bezpiecznego Puchatka
- 14.06.2026
Z radością informujemy, że uczniowie z klasy 1b ukończyli Akademię Bezpiecznego Puchatka. To ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana dla uczniów klas pierwszych. To program wspierający bezpieczeństwo dzieci organizowany przez markę Kubuś. Nauczycielem realizującym program w naszej szkole była p. Ewa Kasprzyk - Nijaka. Pierwszoklasiści zdobyli odznaki, realizując zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa: w szkole, na drodze, w domu, w internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas odpoczynku oraz finansowego.
- Klasa 1b z Akademią Bezpiecznego Puchatka: Czytaj więcej
MISTRZOWIE JĘZYKA CZYLI 'LANGUAGE CHALLENGE'
- 13.06.2026
W kolejnej edycji 'Mistrzów języka' prezentujemy filmiki przygotowane przez uczennice klasy 8a.
Popatrzcie i posłuchajcie: Zosia Dolata, Rozalia Mosiek, Zosia Markowska oraz Marysia Wojciechowska.==> Zosia Markowska <==
- MISTRZOWIE JĘZYKA CZYLI 'LANGUAGE CHALLENGE': Czytaj więcej
WYCIECZKA KLAS 6A ORAZ 6B
- 11.06.2026
We wtorek 09.06.26 klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Przystanek nr 1 to HYDROPOLIS - interaktywne muzeum wody. Dalej, udział w warsztatach "Ale burza" gdzie teoria łączyła praktykę. Samodzielnie przeprowadzane eksperymenty wyjaśniały skomplikowane procesy zachodzące w atmosferze. Budowaliśmy także układ elektryczny. Następnie Stary Rynek i szlak wrocławskich krasnali. W grze terenowej zwyciężyła grupa, która odszukała 60 z 63 figurek krasnali. Brawo!
Na koniec obowiązkowa wizyta w restauracji McDonald's oraz czas na pamiątki. Lekki deszczyk nie zepsuł nam zabawy i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.- WYCIECZKA KLAS 6A ORAZ 6B: Czytaj więcej
Nasi laureaci
- 11.06.2026
Dnia 10 czerwca w ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Matematycznym, gdzie nasi uczniowie udowodnili, że potrafią zagiąć nawet czasoprzestrzeń! Wśród tak zaszczytnego grona laureatów znaleźli się reprezentanci naszej szkoły: Marcel Lemański, który zdobył III miejsce na poziomie klas VI, oraz Wojciech Kaczmarek, także III miejsce wśród uczniów kl. VII. Emocje w ratuszu rosły wykładniczo, a duma naszych nauczycieli była wprost proporcjonalna do sukcesu chłopaków. Marcel i Wojciech pokazali, że logiczne myślenie to ich supermoc, a matematyka nie ma dla nich żadnych granic - nawet tych w nieskończoności!
- Nasi laureaci: Czytaj więcej
Pierwszoklasiści z wizytą na wsi
- 03.06.2026
Wizyta w agroturystyce "Sielski Zakątek" w Tworzankach to był doskonały pomysł na ucieczkę od miejskiego zgiełku. Dla uczniów z klasy 1a oraz 1b było to źródło czystej radości, gdzie poprzez kontakt z naturą i zwierzętami, mogli zdobyć nowe doświadczenia oraz niezapomniane wspomnienia.
- Pierwszoklasiści z wizytą na wsi: Czytaj więcej
Dzień Dziecka
- 03.06.2026
"Dziś moje super święto. Mam doskonały plan. I mogę robić wszystko to, na co ochotę mam." - słowa piosenki stały się wstępem do podjętych działań w naszym zespole. Uczniowie z klasy 1b swoje pomysły zilustrowali nie na różowych, ale równie niezwykłych okularach. Radosnego Dnia Dziecka!
- Dzień Dziecka: Czytaj więcej
Z WIZYTĄ W MUZEUM
- 02.06.2026
We wtorek klasa 6a wybrała się do Muzeum Okręgowego w Lesznie. Wizyta oraz spacer z przewodnikiem były nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie "Tropiciele historii".
Dziękujemy Julii, Oli i Zosi bo to było ich zwycięstwo!1- Z WIZYTĄ W MUZEUM: Czytaj więcej
Sukces w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Powietrze, Wiatr, Energia, Życie”
- 03.06.2026
Z ogromną radością informujemy, że nasze uczennice: - Maria Hałas 3b - Agata Sierocińca 3b - Oliwia Ślusarek 4b - Amelia Tylińska 4b - Anna Dopierała 5a - Maria Jankowska 5a Zdobyły 1 miejsce w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Powietrze - Wiatr, Energia, Życie” organizowanym przez Szkołę Podstawowową nr 5. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność orazh wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!
- Sukces w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Powietrze, Wiatr, Energia, Życie” : Czytaj więcej
29.05.26 🇬🇧B🇬🇧R🇬🇧I🇬🇧T🇬🇧I🇬🇧S🇬🇧H D🇬🇧A🇬🇧Y🇬🇧
- 30.05.2026
- Dziś było trochę inaczej...Na lekcjach języka angielskiego, a nawet niemieckiego obchodziliśmy Dzień Brytyjski. Były prezentacje 👩🏫i quizy ❓ z kultury brytyjskiej. Można było zagrać w mini darts 🎯, scrabble, tic-tac-toe ❌⭕️oraz puzzles🧩. Były też kolorowanki, wykreślanki, rysowanie według instrukc
- 29.05.26 🇬🇧B🇬🇧R🇬🇧I🇬🇧T🇬🇧I🇬🇧S🇬🇧H D🇬🇧A🇬🇧Y🇬🇧: Czytaj więcej
Zamieszanie w krainie bajek
- 29.05.2026
Pasowanie pierwszaków na czytelników odbyło się w krainie bajek, w której zapanowało ogromne zamieszanie. Jaś i Małgosia spotkali Czerwonego Kapturka, a Baba Jaga została babcią. Wszystko jednak dobrze się skończyło za sprawą Władcy Bajek.
- Zamieszanie w krainie bajek: Czytaj więcej
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
- 29.05.2026
"Podróż to również czytanie - mądrość- siła" pod takim hasłem przebiegał w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Podróżowaliśmy po różnych kontynentach z bohaterami książki Grzegorza Kasdepke " Z piaskownicy w świat". Odwiedziliśmy Egipt, Indie, Brazylię, USA i Australię gdzie wspónie z tubylcami bawilismy się.
- Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom: Czytaj więcej
Konkurs czytelniczo-plastyczny
- 29.05.2026
W maju odbył się szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny dla kl.4-7. Uczniowie kl. 4-6 projektowali okładkę książki, natomiast uczniowie kl. 7 wykonywali plakat promujący czytelnictwo. Laureatami konkursu zostali:
kl. 4 - I miejsce - Oliwia Ślusare kl. 4 b
II miejsce - Amelia Klak kl. 4 a
- Konkurs czytelniczo-plastyczny: Czytaj więcej
Konkurs "Cudze chwalicie, swego nie znacie".
- 28.05.2026
28 maja odbyła się gala laureatów konkursu "Cudze chwalicie, swego nie znacie" pod tegorocznym hasłem: "Leszno śladami Stanisława Grochowiaka".
Do organizatorów, Muzeum Okręgowego w Lesznie oraz I Liceum Ogólnokształcącego wpłynęło 159 prac z 13 placówek oświatowych.
Nasza uczennica Pola Hoffman z klasy 7 b zajęła III miejsce, w kategorii: Wiersz, który opublikujemy w najbliższym numerze Naszej Dziesiątki.
Cieszymy się razem z Polą jej literackim sukcesem i gratulujemy wygranej!!- Konkurs "Cudze chwalicie, swego nie znacie".: Czytaj więcej
Dla Mamy
- 26.05.2026
Jak śpiewał Enej "Kamień z napisem love", tak uczniowie z klasy 1b przygotowali wyjątkowe dedykcje na swoich kamieniach. Z najserdeczniejszymi życzeniami dla wszystkich Mam!
- Dla Mamy: Czytaj więcej