• Zasady zdalnego nauczania

•  Wewnątrzszkolne zasady oceniania

podczas nauki zdalnej w okresie epidemii
          w Szkole Podstawowej nr 10  im. Świętego Jana Pawła II
          w Lesznie

1. Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania w nauczaniu zdalnym mają charakter przejściowy.
          2. Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania w nauczaniu zdalnym/na odległość wprowadza się w celu umożliwienia realizacji podstawy programowej oraz monitorowania postępów edukacyjnych uczniów w okresie, w którym tradycyjna forma realizacji zajęć jest niemożliwa do kontynuowania.
          3. Ocenie podlega wiedza i umiejętności z każdego przedmiotu.
          4. Klasyfikowanie i promowanie uczniów odbywa się na zasadach opisanych w statucie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Świętego Jana Pawła II w Lesznie.
          5. O zagrożeniach oceną niedostateczną nauczyciele informują rodziców/prawnych opiekunów w terminie wynikającym z harmonogramu pracy szkoły poprzez dziennik elektroniczny. Oceny przewidywane podawane są w dzienniku elektronicznym.
          6. Uczniowie mogą być oceniani za:

-  odpowiedzi ustne: uczeń umawia się na odpowiedź ustną online/telefoniczną z własnej inicjatywy lub z inicjatywy nauczyciela. Nauczyciel powiadamia ucznia o tym przez dziennik elektroniczny lub w czasie lekcji online. Podaje zagadnienia, które uczeń powinien powtórzyć. Jeśli uczeń nie stawi się bez usprawiedliwienia na konsultacjach traktowane jest to jako nieprzygotowanie i skutkuje oceną niedostateczną.  Uczeń może być pytany podczas  lekcji na zwykłych zasadach,
          prace pisemne, kartkówki, sprawdziany i testy,

karty pracy, prezentacje, zadania domowe,

aktywność,

inne formy działań wskazujące na jakąkolwiek aktywność uczniów oraz na zainteresowanie przedmiotem

1. Z przyczyn organizacyjnych nie stosuje się zapisu  dotyczącego częstotliwości oceniania uczniów podczas nauczania zdalnego.

Zasady oceniania zachowania podczas nauczania zdalnego
          w Szkole Podstawowej nr 10
          im. Świętego Jana Pawła II w Lesznie

I W okresie zdalnego nauczania przestaje obowiązywać punktowy system oceniania zachowania.

II Ocenę z zachowania ustala wychowawca po pozyskaniu informacji i po zasięgnięciu opinii nauczycieli uczących, uczniów danej klasy oraz samooceny ucznia.

III Ocenianie zachowania uczniów polegać będzie na podsumowaniu zachowania ucznia w okresie poprzedzającym zawieszenie działalności szkół, w okresie przywrócenia zajęć   w szkołach, a także funkcjonowania ucznia w okresie nauki na odległość, a zwłaszcza jego systematyczności i aktywności w realizacji zleconych form nauki.

IV Określając ocenę z zachowania wychowawca bierze pod uwagę:

1. Udział ucznia w lekcjach zdalnych – liczy się obecność, aktywność podczas zajęć, wykonywanie poleconych zadań (usprawiedliwienia rodzice wysyłają poprzez dziennik elektroniczny do nauczyciela prowadzącego zajęcia lub wychowawcy).

2. Stosunek uczniów do obowiązków szkolnych, w tym m.in. terminowość wykonywania zadań, utrzymywanie stałego kontaktu z wychowawcą i z nauczycielami uczącymi. W przypadku braku możliwości skontaktowania się- niezwłoczne poinformowanie wychowawcy lub nauczyciela uczącego.

3. Kultura zachowania w sieci: przestrzeganie netykiety czyli zasad dobrego zachowania w Internecie- podczas zajęć, na czatach klasowych z udziałem nauczyciela oraz na wszelkich platformach i portalach, na których komunikujemy się w ramach zajęć.

4. Stosowanie się do ustanowionych zasad uczestnictwa w zdalnych lekcjach, m .in. odpowiedni strój, przygotowanie do zajęć.

5. Funkcjonowanie ucznia w szkole- przed rozpoczęciem nauczania zdalnego i po powrocie.