• DSD

• Od  roku szkolnego (2017/2018) nasza szkoła bierze udział w innowacji pedagogicznej "Nauczanie języka niemieckiego z przygotowaniem do egzaminu DSDI" Uczniowie mają możliwość bezpłatnej nauki języka niemieckiego już od IV klasy i są przygotowywani do egzaminu DSDI.

Egzamin przeprowadzany jest tylko w wybranych szkołach i jest bezpłatny.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdawania egzaminu na poziomie B1 i/lub A2 (wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego), a po ukończeniu szkoły podstawowej mogą kontynuować realizację tego programu w Liceum Ogólnokształcącym nr I w Lesznie i przygotowywać się do kolejnego certyfikatu, tym razem na poziomie C1(DSD II).

DSD I składa się z dwóch zasadniczych części :pisemnej i ustnej.

Egzamin pisemny obejmuje:

- rozumienie tekstu czytanego

- rozumienie tekstu słuchanego

- komunikację pisemną

Prace egzaminacyjne wysyłane są do Niemiec, tam też są sprawdzane
          i oceniane.

Egzamin ustny to 15 minutowa rozmowa, którą ocenia koordynator ze strony niemieckiej oraz nauczyciel języka niemieckiego.

Jakie korzyści niesie ze sobą egzamin DSD I?

• Naukę w oparciu o najlepsze metody uczenia się języka obcego
          • Możliwość uzyskania znajomości języka niemieckiego poświadczonej międzynarodowym certyfikatem DSD I (na poziomie A2/B1 w szkole podstawowej)
          • Egzamin DSD I jest całkowicie finansowany przez Republikę Federalną Niemiec – przeprowadzany bezpłatnie w Szkole Podstawowej nr 10 w Lesznie
          • Uczniowie otrzymują certyfikat DSDI na poziomie B1 po uzyskaniu 12 z 24 punktów, na poziomie A2 po uzyskaniu 8 z 24 punktów.
          • Certyfikat jest dyplomem opisowym – zawiera opis uzyskanych wyników

Egzamin DSD jest egzaminem przewidzianym dla całej grupy bądź klasy, stąd nie można do niego przystępować indywidualnie.