• MAŁY MISTRZ

•

Ideą przewodnią programu MAŁY MISTRZ jest zdobywanie przez uczniów klas I – III określonych sprawności ruchowych w 6 kategoriach:

• Rowerzysta – turysta

• Gimnastyk – tancerz

• Saneczkarz, narciarz, łyżwiarz

• Piłkarz

• Lekkoatleta

• Pływak – wodniak

W naszej szkole ten program staruje od tego roku szkolnego i uczestniczą w nim klasy pierwsze.

Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odpowiedni znaczek do swojej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł MAŁEGO MISTRZA.

Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciela wychowania fizycznego. Poziom ćwiczeń dostosowany jest do rozwoju psychofizycznego dzieci. Pomaga monitorować stan zdrowia, rozwój fizyczny i sprawność fizyczną uczniów szkół podstawowych.

Dzieci poddane są również określonym badaniom na początku i na końcu roku szkolnego:

• pomiar wysokości i masy ciała

• zwis na drążku

• bieg wahadłowy 10x5m

• marszobieg na dystansie 600m po wcześniejszym rozbieganiu

Uzyskane wyniki są monitorowane przez trzy lata.

DRODZY RODZICE!

Zachęcajcie dzieci do aktywności ruchowej, nie pozwólcie zaszczepić u dzieci biernego trybu życia. Uprawiajcie sport razem – to nie tylko dobra recepta na poprawę kondycji, ale także świetna forma wspólnego spędzania czasu.