• Nagłówek

•    Szkoła Podstawowa Nr 10 istnieje ponad 50 lat.  Dokładamy starań, aby była miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla uczniów. Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych pozwala naszym wychowankom na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Uczniowie od klasy IV mają możliwość dodatkowej nauki języka niemieckiego- więcej informacji w zakładce DSD- język niemiecki.

Szkoła wyraźnie wpisała w program swojej pracy ekologiczny profil działań. Każdegoo roku, z okazji Dnia Ziemi, na terenie szkoły ma miejsce szereg imprez związanych z tematyką przyrodniczą. Do tradycji szkoły na stałe wpisał się tydzień ekologiczny, w trakcie którego dzieci odwiedzają leszczyńskie Mini ZOO, biora udział w  zajęciach i warsztatach ekologicznych.

Szkoła zapewnia dzieciom pomoc pedagoga, psychologa, logopedy opiekę wychowawczą w świetlicy, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz możliwość korzystania ze stołówki szkolnej.

Szkoła dysponuje nowoczesną  komputerową, w której zajęcia mają uczniowie klas I – VIII. Dodatkowo biblioteka szkolna wyposażona jest w tzw. Centrum Multimedialne, które służy przede wszystkim dzieciom – mogą korzystać z niego wszyscy uczniowie, w godzinach pracy biblioteki szkolnej. Warto podkreślić, że jednym z punktów regulaminu korzystania z komputerów w bibliotece, jest zakaz używania gier komputerowych. Ta pracownia ma pomóc dzieciom w poszukiwaniu informacji, przygotowaniu się do zajęć, korzystania z możliwości technologii informacyjnej. (więcej informacji w zakładce – BIBLIOTEKA).

W każdym miesiącu na terenie szkoły odbywają się konkursy i różne imprezy czy uroczystości. Uczniowie mają możliwość wykazać się w wielu różnorodnych dyscyplinach, dotyczących zarówno wiedzy jak i zdolności oraz umiejętności. Pełen wykaz planowanych konkursów na terenie szkoły znajduje się w zakładce KONKURSY.